2022-02-28

„Osaczony” - odcinek 1: Kiedy świadek staje się podejrzanym

0

Sennym podwarszawskim osiedlem wstrząsa potężny dramat. Michał Górski natrafia w lesie na martwego Tomka, syna swojej sąsiadki Justyny. Policja rozpoczyna śledztwo, a do akcji wkracza ekscentryczny komisarz Kron, który stosuje rozmaite techniki, aby zdobyć jak największą ilość informacji na jego temat. Całą sprawę nagłaśniają media, a codzienne życie jego rodziny zostaje wystawione na próbę.

Oglądaj Osaczony online na polsatgo.pl.

Dziura w pamięci
Podczas porannego joggingu Michał znajduje zwłoki pięcioletniego Tomka, syna swojej sąsiadki, Justyny Wilkoń. Podejmuje próbę reanimacji, a kiedy to nie przynosi efektu, pędzi do domu, żeby wezwać policję. Poprzedniego wieczoru Górski pokłócił się z żoną Anitą i aby odreagować wielką awanturę, wyszedł z przyjacielem Adrianem do baru. Okazuje się, że bardzo „popłynął”, bo nie pamięta nic z tej nocy.

Rosnące napięcia
Wkrótce po powrocie z miejsca morderstwa w domu Górskich pojawia się prowadzący śledztwo komisarz Kron, aby dopytać o szczegółowe kwestie, co wyprowadza Michała z równowagi. - Do czego pan zmierza? Pan mnie teraz przesłuchuje? Ja przecież wszystko mówiłem - irytuje się. Śledczy szybko zauważa napięcie między małżonkami i drąży temat okoliczności jego porannego wyjścia z domu. Awantura to wynik odkrycia zdrady, jakiej dopuścił się Górski. Przy wieczornej kolacji atmosfera jest niezwykle gęsta.

Nowe światło w sprawie
Kron co rusz nachodzi Michała z pytaniami i stosuje różne sztuczki, aby osiągnąć swoje cele. Podstępem doprowadza do przeszukania domu Górskich. Poza tym chce od niego pobrać próbkę DNA, na co ten nie chce się początkowo zgodzić, ale ulega pod wpływem wycieku informacji do opinii publicznej. Jednego wieczoru komisarz powraca do tematu latarki, o którą pytał podczas pierwszego spotkania. Po sprawdzeniu to jedyny brakujący element zestawu trzymanego w samochodzie. Następne zaproszenie na komisariat przynosi informację, której Górski kompletnie nie spodziewał się usłyszeć...

„Osaczony” - sezon 1, zobacz odcinek 1:

Osaczony w poniedziałek o godz. 20:00 i 21:05 w Telewizji POLSAT.

Komentarze