2022-02-11

„Mecenas Porada”: Nowy serial od 2 marca na antenie Polsatu

Zapraszamy w każdą środę o godz. 20:05. Poznaj szczegóły emisji i zobacz zwiastun! Premiera telewizyjna serialu „Mecenas Porada” została zaplanowana na 2 marca. O czym jest nowość wiosennej ramówki Polsatu? Jakich wątków mogą spodziewać się widzowie stacji? Kto występuje w produkcji? Mamy pierwszą galerię zdjęć głównych bohaterów!

Oglądaj Mecenas Porada online na polsatboxgo.pl.

W obliczu wyzwań
Życie rozpieszcza tylko wybranych. Wie o tym Kasia Porada, która od lat opiekuje się niepełnosprawnym w wyniku wypadku ojcem. Jednocześnie pracuje i pragnie spełnić swoje największe marzenie, jakim jest ukończenie aplikacji adwokackiej. Po egzaminie, kiedy prawniczy świat powinien stanąć przed nią otworem okazuje się, że… żadna z renomowanych kancelarii nie chce jej zatrudnić. Zdesperowana Kasia podejmuje jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu. Zakłada w centrum handlowym niewielki punkt, w którym klienci będą rozliczać się w nietypowy sposób - złotówka za minutę profesjonalnej porady. I w najśmielszych snach nie podejrzewa, jak niezwykłych klientów przyciągnie to do jej biura… Dzięki dewizie „niedrogo i serdecznie” Kasia jest zawsze blisko ludzi.

W chwilach zwątpienia wspierają i pomagają Kasi przyjaciele z sąsiednich punktów. Jej odwieczna przyjaciółka Zośka Krawczyk (Magdalena Wróbel) to nieco ekscentryczna, ale ogromnego serca baristka. Nieśmiały, wycofany Marcin Drawicz (Mateusz Rusin) jest rehabilitantem. Zasadniczy, nieco sztywny Adi Trusgan (Otar Saralidze), przyjechał do Polski z Gruzji a w centrum handlowym dorabia klucze. Obaj po cichu kochają się w Zośce. Mecenas Porada toczy zaś boje sądowe i emocjonalne z przystojnym prawnikiem Aleksandrem Wyrzykowskim z renomowanej kancelarii na ostatnim piętrze tej samej galerii. Kasia i Aleksander to przeciwności, które się przyciągają. Ona emocjonalnie zaangażowana w sprawy klientów, on z kolei zawodowo obiektywny. Czy w przerwach między sądowymi walkami na paragrafy para odnajdzie miłość?

Zespół doskonałych aktorów
W pozostałych rolach Radosław Pazura (ojciec Kasi, Grzegorz), Monika Krzywkowska (niełatwa miłość Grzegorza, Marta), Piotr Gąsowski (mecenas i wspólnik Aleksandra, Andrzej Starzyński) i Katarzyna Zawadzka (mecenaska, była przyjaciółka Aleksandra), Marta Dąbrowska, Cezary Żak i Joanna Koroniewska.

Wielu wybitnych gości
Gościnnie w serialu pojawi się plejada gwiazd, m.in. Wiktor Zborowski, Ewa Wiśniewska, Jerzy Bończak, Ewa Telega, Paweł Ławrynowicz, Wojciech Błach, Sambor Czarnota, Sylwia Gliwa, Marcin Kwaśny, Katarzyna Ucherska, Beata Kawka, Dariusz Kordek, Jacek Kawalec, Katarzyna Żak, Ilona Wrońska, Dariusz Toczek, Jacek Borkowski, Rafał Rutkowski, Anita Jancia-Prokopowicz, Natasza Urbańska i Ada Fijał.

Producentem serialu jest TFP Sp. z o.o. Reżyserią zajął się ceniony Bartek Prokopowicz. Za scenariusz odpowiadają Radosław Figura, Anita Nawrocka i Paweł Trześniowski, twórcy takich hitów jak „Magda M.”, czy „Szpilki na Giewoncie”.

„Mecenas Porada” - zobacz zwiastun:

  

Mecenas Porada w środę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.