2021-11-11

„Nasz nowy dom” - odcinek 251: Węgorzewo

Pani Justyna samotnie wychowuje syna. Za pieniądze, które otrzymała po rozwodzie, kupiła mały domek, ale budynek jest w fatalnym stanie. Kobieta zamierzała go wyremontować, jednak przeszkodziły jej w tym problemy zdrowotne. Dzielna dwójka z tego względu mieszka w altanie w ogródku działkowym. Z pomocą przychodzi niezastąpiona Katarzyna Dowbor i reszta ekipy programu „Nasz nowy dom”.

Oglądaj Nasz nowy dom online na polsatboxgo.pl.

U wrót krainy jezior
Malowniczo położone na Mazurach Węgorzewo często nazywane jest wrotami Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W pokrytym starą dachówką trzydziestopięciometrowym domu chcieliby zamieszkać pani Justyna oraz jej pięcioletni syn Mikołaj.

Nieudane związki
Małżeństwo pani Justyny, pomimo marzeń o założeniu szczęśliwej rodziny, nie udało się. - Powodem rozstania był alkohol i kobiety. Po rozwodzie tak naprawdę nie liczyłam na nic w życiu. Aż pojawił się tata Mikołaja - opowiada kobieta. Ten związek także nie przetrwał.

Walka o zdrowie
Radość z syna niestety szybko zamieniła się w obawę o jego zdrowie, bo gdy długo wyczekiwane dziecko się urodziło, okazało się, że ma lewostronny wylew krwi do mózgu. - Nie poddałam się, jeździłam do Olsztyna na rehabilitację. Choć zdrowie mu szwankuje - ma nadwzroczność, niedosłuch odbiorczy - to mam przepięknego syna - podkreśla.

Bez możliwości zamieszkania
Mama z synem mają za sobą pół roku spędzone w fatalnych warunkach w ogródku działkowym. Po rozwodzie i podziale majątku panią Justynę stać było tylko na stary zniszczony dom, który planowała sama wyremontować. Niestety to wyzwanie ją przerosło.

Budynek nie nadaje się do zamieszkania. W środku nie ma sufitów ani podłóg. Dom nie jest ocieplony, nie ma doprowadzonej kanalizacji. Ma jedynie prowizoryczną instalację elektryczną. A w domu na działce pani Justyna i Mikołaj nie dadzą rady przetrwać zimy...

„Ten remont jest nowym życiem”
Pani Justyna choruje na ogniskowe uszkodzenie mózgu. Nowy dom w ogromnym stopniu wpłynąłby na poczucie bezpieczeństwa dla siebie i dla syna. - Nie możemy was z tym zostawić. Wyremontujemy wasz dom - oświadcza Katarzyna Dowbor ku wielkiej radości. - Mocniej bije serduszko - mówi pięciolatek, a jego mama mówi, że dostali nowe życie. Projekt szykuje Marta Kołdej, a za prace budowlane odpowiada Artur Witkowski.

Ostra jazda
Pasją Mikołaja są samochody, dlatego prowadząca przygotowała dla niego przejażdżkę z kierowcą rajdowym Zbigniewem Staniszewskim. Po pokazaniu pojazdu czas usiąść w środku i zapiąć pasy. - Nie bałem się. Zbyszek dobrze kierował. Najbardziej mi się podobało na zakrętach - opowiada zadowolony pięciolatek.

Szlifowanie umiejętności kosmetycznych
Dla pani Justyny Katarzyna Dowbor zaplanowała inną niespodziankę. Kobieta, która szukając pomysłu na pracę skończyła kosmetologię, udaje się na spotkanie z profesjonalną stylistką paznokci. - Dzięki temu nie będę popełniała błędów. Dostałam bardzo wiele wskazówek - cieszy się. Prezent w postaci zestawu narzędzi i lakierów do manicure wywołuje natomiast ogromne wzruszenie.

Wizyta u jednej z bohaterek programu
Kiedy na budowie praca wre, Katarzyna Dowbor odwiedza mieszkanie, które zostało wyremontowane w 112. odcinku programu. Pani Wioletta z córkami i adoptowanymi siostrzenicami po wielu latach tułaczki otrzymały przytulny lokal, który wszystko zmienił. - Ten remont to początek nowego życia. Jestem szczęśliwa, że mogłam porozmawiać z panią Kasią - przyznaje bohaterka.

Ekscytacja i wzruszenie
Po pięciu dniach wakacji Mikołaj nie może się doczekać powrotu do domu. - Mamusiu, jeszcze daleko? - dopytuje w samochodzie chłopiec. - Boję się, że będę płakać - przyznaje pani Justyna.

Czy obawy dzielnej mamy się sprawdziły? Czy podczas oglądania nowego domu polały się łzy?

„Nasz nowy dom” - sezon 17, zobacz odcinek 251:

Nasz nowy dom w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.