2021-11-10

„Świat według Kiepskich” - odcinek 569: Córa marnotrawna

0

Na osiedlu wielkim wydarzeniem jest powrót Marioli do domu po rozstaniu z Oskarem. Mówią o tym wszyscy lokatorzy. Kiepski początkowo nie chce, żeby córka ponownie z nimi mieszkała, ale połechtany pozytywnymi komentarzami zamierza stanąć w jej obronie i skonfrontować się z jej byłym chłopakiem. To jednak nie kończy się dobrze. Dochodzi do zuchwałego porwania i zagrożenia życia Ferdka.

Oglądaj Świat według Kiepskich online na polsatgo.pl.

Kłótnia o córkę
Przy śniadaniu Kiepscy dyskutują na temat powrotu Mariolki do domu. - Ona jest dorosła dziewczyna. Ona się wyprowadziła z tego domu i ja nie widzę powrotu, żeby ona tu wracała. Ona musi wziąć swój los w swoje własne ręce, tak jak ja - uważa Ferdek. - Ja ci przypominam, że z pustostanu wyrzuciła ją pani Zofia, matka Oskara. To nasza córka i ona będzie tu mieszkać tyle, ile będzie chciała - mówi stanowczo Halina i wymusza na mężu trzepanie dywanu.

Mieszane uczucia
Wieść o powrocie młodej Kiepskiej do domu szybko się roznosi. - Muszę przyznać, że szczerze pana podziwiam. Mariolka niby zbłąkany ptak do ciepłego, rodzinnego gwiazda powróciła, a pan żeś jej nie odrzucił. To świadczy o pana wielkości - podkreśla Bandura. - Brawo, brawo. Cieszy mnie, że na moim osiedlu mieszka człowiek pana formatu - dodaje pod trzepakiem prezes Kozłowski. Sąsiedzi zaczepiają Halinę gratulując jej, co wpędza ją w zawstydzenie. Potem matka z córką łączą siły w poszukiwaniach Ferdka, który nie wiadomo dlaczego nie wraca do domu.

Zemsta za krzywdę
Kiepski pod trzepakiem zauważa Oskara, któremu zgodnie z obietnicą ma powyrywać nogi z dupy. Biegnie za nim do pustostanu, w którym były chłopak Mariolki mieszka razem z matką. Zofia staje w obronie syna, a sąsiad alkoholik pada jak rażony po ciosie patelnią. Sprawcy postanawiają pozbyć się dowodów. Wynoszą zawiniętą w dywan ofiarę pod most...

„Świat według Kiepskich” - zobacz odcinek 569:

Świat według Kiepskich w środę o godz. 20:05 i 20:35 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Renata Pałys wspomina aktorów „Świat według Kiepskich”
Sławomir Szczęśniak o aktorach „Świat według Kiepskich”

Komentarze