2021-10-30

„Kuchnia” - odcinek 18: Niespodziewane cięcie kosztów

Właściciel restauracji „Claude Monet” ma dla swoich pracowników bardzo złe wiadomości. Z raportów wynika, że zyski restauracji spadają, a koszty utrzymują się na tym samym poziomie. Borys Szulc wie, że musi coś z tym zrobić. Zwołuje więc zebranie, na którym zawiadamia wszystkich, że mają oszczędzać, a kto nie posłucha zaleceń, wyleci z pracy.

Oglądaj Kuchnia online na polsatboxgo.pl.

Od kelnerki po „szefową”
W restauracji „Claude Monet” pojawia się Nel. To była pracownica lokalu i obecna żona Borysa. Odwiedza męża, ponieważ potrzebuje od niego pieniędzy na zakupy. Niestety Szulc właśnie dowiedział się, że zyski drastycznie zmalały. Mówi ukochanej, żeby sama udała się do centrum handlowego, bo sam musi załatwić w lokalu jeszcze kilka bardzo ważnych spraw.

Nel „pomaga” Wiktorowi
Borys każe swoim pracownikom oszczędzać wodę, prąd i gaz. Zaleca również smażyć wszystkie dania na jednej patelni, a na sali gości, zamiast lamp na stolikach poustawiać świece... Wiktor i Wiki są zaskoczeni ruchami szefa. Wiedzą, że jego decyzje mogą zaszkodzić restauracji, dlatego proszą o pomoc Nel. Wiktor chce, aby kobieta przemówiła mężowi do rozsądku, a skoro sama tu pracowała, będzie wiedziała, jak zacząć rozmowę. Jednak nie wszystko idzie po myśli szefa kuchni.

W poszukiwaniu oszczędności
Krzysiek mówi Maksowi, że właścicielka lokalu, w którym mieszkają, znów podniosła czynsz. Kobieta dowiedziała się, że oprócz barmana nocują tam Natka, Maks, a nawet Wiki... Dlatego podwyżka jest duża. Barman jest załamany, a młody kucharz postanawia, że nauczy przyjaciela oszukiwać, aby zarobił więcej pieniędzy. Zaczyna od podmiany koniaku na barze. Niestety jest to ulubiony trunek właściciela restauracji „Claude Monet”...

Kto zostanie nowym zarządzającym restauracji? Czy Maksowi i Krzyśkowi uda się zaoszczędzić na czynsz? Czy Borys zwiększy zyski?

„Kuchnia” - sezon 1, zobacz odcinek 18:

Kuchnia w sobotę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.