2021-10-22

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Zwycięskie rymy Vanilla Ice

0

Adam Zdrójkowski w świecie hip-hopu najlepszy w siódmym odcinku show. Uczestnik zdobył czek, zaskakując nie tylko talentem raperskim, ale i choreografią do „Ice Ice Baby”. Fani „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” bawili się również w rytm przebojów takich artystów jak: Harry Styles, Telly Savalas, Cleo, Brian Johnson (AC/DC), Toni Braxton, Karol Zawrotniak (Defis) i Katarzyna Nosowska (Hey).

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Tabela z punktacją
Pierwsze miejsce w rankingu w dalszym ciągu należało do Roberta Janowskiego, który zdobył 176 punktów. Tuż za nim na liście znajdowała się Kasia Łaska - 163 punkty. Trzeci był Adam Zdrójkowski - 149 punktów. Dwa „oczka” mniej uzyskała Basia Kurdej-Szatan, która zamykała potencjalną czwórkę finałową. Jak zmieniła się klasyfikacja? Kto jeszcze zbliżył się do walki o Złotą Twarz?

Z arbuzem jest słodko
Chris Cugowski jako współczesny bożyszcze nastolatek. Artysta, którego wylosował, to znana gwiazda popu - Harry Styles. Na ten występ przygotował lekki i przyjemny przebój „Watermelon Sugar” z 2019 roku. - On jest oczywiście tenorem, ale w tej piosence nie jest jakoś wybitnie wysoko, dlatego mój baryton mieści się w tym zasięgu - stwierdził aktor w rozmowie z Maciejem Dowborem, po czym opowiedział o swoich wątpliwościach. - Śpiewa to jednak na takim „tumiwisizmie” i musiałem się tego nauczyć - tłumaczył uczestnik. Jak mu poszło? - Flow takiego zblazowania było jak u Harry’ego i ja poczułam taką wakacyjność - oceniła Katarzyna Skrzynecka. - Chciałbym, żebyś był polskim Harrym Stylesem, bo bardzo dobrze ci to wychodzi - skomentował Gromee.

Porucznik Kojak w akcji
- Dzisiejszy występ jest delikatnie rzecz ujmując poważną „zaskoczką” - żartował Maciej Dowbor, zapowiadając popisy Roberta Janowskiego w roli Telly Savalasa. - Będę duży, łysy, z brzuchem. Elegancko ubrany pan - aktor nie krył, że ta metamorfoza to dla niego wielkie wyzwanie. Obaj powspominali też serial „Porucznik Kojak”, a potem przeszli do omawiania utworu „Some Broken Hearts Never Mend” z końca lat 70. - Nie mam się jak schować w tych refrenach - mówił zmartwiony uczestnik na próbach. Czy udało się odwzorować oryginał? - Piękną miałeś barwę i pięknie śpiewałeś głosem tej postaci - chwaliła Małgorzata Walewska. - Mógłbym się do czegoś doczepić, ale nie mam do czego. To niechlujstwo w głosie było w stu procentach. Fajnie - dodał Michał Wiśniewski.

Wszędzie dobrze, ale w „Domu” najlepiej
Kto następny? Basia Kurdej-Szatan i Cleo. - Ona połączyła muzykę soulowo-gospelową ze słowiańskim brzmieniem - objaśniała aktorka. Efektem takiego miksu jest m.in. przebój „Dom” z 2019 roku. Czy uczestniczka znalazła sposób na perfekcyjną interpretację? - Ja mam dużo powietrza i chrypy w głosie, a ona ten głos ma dość zwarty - zaznaczyła i zdradziła, że główny problem leżał gdzie indziej. - Największe wyzwanie to, czy się nie pomylę w tekście - śmiała się. Obawy okazały się jednak bezpodstawne. - Ty wokalnie jesteś wspaniała. Super pod każdym względem, super zaśpiewałaś, super wyglądasz - zrecenzowała Małgorzata Walewska. - To było wykonanie jeden do jednego, a to zadanie bardzo trudne. Odtworzyłaś to bardzo precyzyjnie. Jestem zachwycona - przyznała Katarzyna Skrzynecka.

Piorunujące efekty
- Bardziej tę piosenkę wykonam niż zaśpiewam - mówiła przerażona Kasia Łaska, której przypadł w udziale „Back in Black” z repertuaru AC/DC. Uczestniczka przyniosła do studia książkę podpisaną przez Briana Johnsona i potwierdziła tym samym, że mocne granie nie jest jej obce. Ale nie ma lekko... - Mam jasny, kobiecy, nawet dziewczęcy, głos, a tutaj muszę się zamienić w potwora - powiedziała, po czym pełna wahań weszła do windy i wykonała zadanie. Z jakim skutkiem? - Jestem pod wrażeniem niebywałej pracy, jaką wykonałaś - podkreśliła Małgorzata Walewska. - Duże brawa, duży szacunek - wtórował Gromee. - Nie sposób było odnieść wrażenie, że to Brian Johnson w dzieciństwie, ale jesteś dzielna, bo wzięłaś to na klatę - zakończyła Katarzyna Skrzynecka.

Klasyk ze świata rapu
Vanilla Ice to amerykański raper, którego największa rozpoznawalność przypada na początek lat 90. Jego najsłynniejszy utwór, czyli „Ice Ice Baby” powędrował do Adama Zdrójkowskiego. Hit został oparty na samplu z równie znanego „Under Pressure” grupy Queen. - Dużym wyzwaniem tutaj jest to, żeby nie tylko zarapować, ale i zatańczyć - mówił. - Nie ukrywam, że jego tempo wypowiadania zdań jest bardzo szybkie. Nie jakieś szczególnie finezyjne, ale szybkie - objaśniał uczestnik, a potem... poradził sobie doskonale z każdym z elementów tego przeobrażenia. - A mnie się wydawało, że w tym programie dobrze hip-hopu nie da się zrobić, a ty jesteś akurat najlepszym przykładem, że można - zrecenzował Michał Wiśniewski. - Absolutna petarda! Z twoich wszystkich występów ten podobał mi się najbardziej - przyznała Katarzyna Skrzynecka. - Bardzo nam się to podobało - podsumował Gromee.

Diwa o złamanym sercu
- Zadanie raczej z tych arcytrudnych - powiedział Maciej Dowbor na widok Pauliny Sykut-Jeżyny, która musiała zmierzyć się z „Un-Break My Heart”. Wielka ballada o nieszczęśliwej miłości z dyskografii Toni Braxton została wydana w 1996 roku. - Kiedy byłam w siódmej klasie ta piosenka była bardzo popularna. Pamiętam jak włączałam magnetofon i słuchałam tego w kółko, płacząc - wspominała uczestniczka. - Ten płacz jest w tej piosence i myślę, że jeśli nie odda się tych emocji, to gdzieś wychodzi sztuczność, zakłamanie - tłumaczyła prezenterka. Czy udało się jej poruszyć gremium za sędziowskim stołem? - To było piękne, magiczne. To wszystko się totalnie zgadzało - wyliczał Gromee. - Wykonałaś to cudownie. Ja się wzruszyłem - dodał Michał Wiśniewski.

Disco polo na wesoło
Klara Williams otwarcie przyznała, że polska muzyka taneczna to nie są jej klimaty, ale do zadania podeszła bardzo profesjonalnie. Wcielając się w Karola Zawrotniaka, lidera formacji Defis, zwróciła uwagę na kilka istotnych szczegółów. - On śpiewa dość męsko, ale i tak dość wysoko - analizowała aktorka. - Dużo też krzyczy do publiczności - dodała. Czy przebój „Niespotykany kolor”, który na YouTube odtworzono ponad 88 milionów razy, poderwał jury do zabawy? - Jaka ty jesteś znakomita! Nie mogłam wysłuchać referencji pół minuty, bo cierpię, ale ciebie wysłuchałam. Twoja wiara, twój entuzjazm - Małgorzata Walewska nagrodziła trud uczestniczki owacją na stojąco. - Biję wielka brawa, bo aktorsko, wizualnie zrobiłaś ten występ fantastycznie - podobnego zdania była Katarzyna Skrzynecka.

Nie, nie, nie, czy tak, tak, tak?
Ostatni na scenie pojawił się Tomasz Ciachorowski, który przypomniał wszystkim o czasach Kasi Nosowskiej w rockowym zespole Hey. Aktor sięgnął po utwór „[sic!]” z 2001 roku. - Nie jest to łatwe zadanie, ale przyznaję, że bardzo ucieszyłem się, że zmierzę się z tą artystką. Kiedyś ją poznałem osobiście - ujawnił aktor. Jego zdaniem kłopoty mogły pojawić się nie tylko w warstwie wokalnej, ale także i ruchowej. - Łatwiej było mi zrobić Kanye Westa, który gestykulował niż Nosowską, która stoi i ma opuszczone ręce wzdłuż ciała - przyznał. Co mieli do powiedzenia obserwatorzy? - Mam wrażenie, że w tej piosence im dalej w las, tym bliżej byłeś wokalu, zwłaszcza w ostatnim refrenie - zauważyła Katarzyna Skrzynecka. - Ja widziałam Kasię w oczach i ruchach. Nie uważam tego występu za nieudany. Masz dużo uroku i wdzięku kobiecego - dostrzegła Małgorzata Walewska.

Głosowanie i ogłoszenie zwycięzcy
Jurorzy, przyznając swoje punkty uznali, że najlepiej w siódmym odcinku wypadł Adam Zdrójkowski. Uczestnicy tym razem nie namieszali w rankingu i swoimi notami podtrzymali ten werdykt. Czek o wartości 10 tysięcy złotych triumfator przekazał na Fundację „Rozszczepowe Marzenia”.

W ósmym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Tomasz Ciachorowski - Leonard Cohen
Klara Williams - Mungo Jerry
Chris Cugowski - Elvis Presley
Paulina Sykut-Jeżyna - Jennifer Lopez
Kasia Łaska - Montserrat Caballé
Robert Janowski - Grzegorz Markowski (Perfect)
Basia Kurdej-Szatan - Whitney Houston i Enrique Iglesias (zaproś przyjaciela)
Adam Zdrójkowski - Organek

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - edycja 15, zobacz odcinek 7:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze