2021-10-20

„Komisarz Mama” - odcinek 16: Zazdrość, miłość i rywalizacja

Maria rzuca się w wir pracy. To właśnie w roli komisarz czuje się bezpiecznie, bo prywatne życie ciągle płata jej figle. Wcześniej spotykała się z dwoma mężczyznami naraz - mężem i byłym sąsiadem. Teraz wydaje jej się, że została zupełnie sama... Tymczasem w pracy sprawa otrutej kobiety sprawia, że jej relacje z podkomisarzem Żeromskim zacieśniają się.

Oglądaj Komisarz Mama online na polsatboxgo.pl.

Jeszcze przyjdzie czas...
Maria czuje się samotna. Wspomina czasy, kiedy spotykała się z Łukaszem i Andrzejem jednocześnie - teraz dostrzega, że nie ma na kim polegać. Ale komisarz nie zdaje sobie sprawy, że na komendzie ma dwóch adoratorów. Piotr Żeromski coraz bardziej docenia niekonwencjonalne działania śledcze swojej szefowej oraz... jej urodę i charakter. Na horyzoncie jest również Krzysztof Dębski, który robi wszystko, żeby umówić się z Matejko na randkę...

Relacje pomocne w pracy nad śledztwem
Jan dostrzega, że podkomisarz Żeromski widzi w Marii coś więcej, niż idealną szefową, która ma w głowie tysiące pomysłów. Aspirantowi wydaje się, że jego szef zauroczył się w Matejko. Dlatego mówi mu, aby zebrał się na odwagę i powiedział jej wprost, co naprawdę do niej czuje. Piotr długo się zastanawia, ale bierze słowa młodszego kolegi do serca. Natomiast Maria wraz z Aliną świętują zajście w ciążę Patrycji Madalińskiej. Widać, że grupa policjantów bardzo się lubi, co wpływa pozytywnie na przebieg pracy.

Zbrodnia idealna
Grupa Marii prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Anety Graczyk. Kobieta została otruta przy użyciu akonityny. Ofiara pracowała jako asystentka w prestiżowej firmie „Sensuelle”, produkującej perfumy. Miała zostać przyłapana na wynoszeniu z firmy tajnych projektów „Talizmanu”, nowego flakonu perfum, które wkrótce ma wypuścić firma - co rzucało podejrzenia na zarząd. Okazuje się jednak, że kobieta została niesłusznie oskarżona. W międzyczasie policjanci ustalają, że niedawno z okazji jubileuszu przedsiębiorstwa odbył się rejs, na którym zatonęła część kadry, w tym wiceprezes Michał Bogusławski...

Czy Maria da się zaprosić Dębskiemu na randkę? Jak Matejko zareaguje na wyznanie Żeromskiego? Czy zatonięcie statku miało wpływ na śmierć Anety Graczyk?

„Komisarz Mama” - sezon 2, zobacz odcinek 16:

Komisarz Mama w środę o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Komisarz Mama” na Instagramie - @komisarzmama