2021-09-24

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Axl Rose do dżungli po sukces

0

Chris Cugowski najlepszy w trzecim odcinku jako lider zespołu Guns N' Roses. Wykonał piosenkę „Welcome to the Jungle” i zachwycił nie tylko niezwykłą charyzmą, ale również silnym wokalem. Oprócz tego jurorzy ocenili występy takich artystów jak: sanah, Nicki Minaj, Lionel Richie, Bogdan Borowski (Milano), Nicolas Reyes (Gipsy Kings), Olivier Bendt (Goombay Dance Band) i Olek Klepacz (Formacja Nieżywych Schabuff).

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Występ-niespodzianka na start
Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski wystąpili jako niezapomniany amerykański duet R&B - Charles & Eddie. Wykonali ich wielki przebój „Why Would I Lie to You” z 1992 roku i otrzymali ogromne brawa od jurorów oraz publiczności zgromadzonej w studiu. Takie początki mogą zwiastować tylko jedno - doskonałą zabawę w całym odcinku!

Tabela z punktacją
Po małym show prowadzący przeszli sprawnie do dotychczasowych osiągnięć uczestników. Na samym szczycie znajdowała się Paulina Sykut-Jeżyna, której udało się zgromadzić 69 punktów. Tuż za nią Kasia Łaska - 61 punktów. Na trzecim miejscu Robert Janowski - 56 punktów, a dalej Adam Zdrójkowski - 54 punkty. Na tym etapie edycji każdy wciąż ma jeszcze szanse na finał. Kto zatem zbliżył się do Złotej Twarzy?

Hit mijającego lata
- Wspaniały jest ten program, bo nawet tak młode artystki jak ty, mogą się poczuć jeszcze młodziej - Maciej Dowbor żartował z Basią Kurdej-Szatan, która wcieliła się w rolę dużo młodszej od siebie sanah. Gwiazda odnotowuje sukces za sukcesem, a jednym z nich jest niewątpliwie piosenka „etc. (na disco)”. - Ma bardzo charakterystyczną wymowę i sposób śpiewania - zwróciła uwagę uczestniczka podczas wymagających prób. Referencja, którą odtworzono była połączeniem teledysku z koncertem. Jak jurorzy ocenili taki nietypowy miks? - Jest tak wspaniała i słodka, że wydaje się, że to jest twoje drugie wcielenie - oznajmiła Małgorzata Walewska. - Barwa głosu zadziwiająco blisko oryginału - dodała śpiewaczka operowa. - Wyśmienicie ci się to udało - podobnego zdania był Gromee. - Genialnie zrobiłaś ten głos. Masz jeszcze więcej wdzięku - powiedziała Katarzyna Skrzynecka.

Mocne granie wciąż w cenie
Zmiana klimatu. Chris Cugowski wprowadził widzów w świat hard rocka, a wszystko za sprawą legendarnej kapeli Guns N' Roses. - Jestem ich wielkim fanem odkąd zacząłem chodzić - przyznał syn lidera Budki Suflera. - Axl Rose jest wyśmienitym tancerzem rockowym - dodał chłopak. - To zespół ponad pokoleniowy - zauważył Maciej Dowbor. Który utwór zaprezentował uczestnik? Singiel „Welcome to the Jungle” z debiutanckiej studyjnej płyty grupy zatytułowanej „Appetite for Destruction”, wydanej w 1987 roku. Czy jurorzy dali się przekonać do gitarowych dźwięków? - Jak ty się człowieku tu odpaliłeś! Czekałem na ten moment! To jest to! - ekscytował się Gromee. - Wyjątkowo wspaniale wszedł ci ten wokal, a za wokalem poszło ciało - oceniła Małgorzata Walewska.

Królowa amerykańskiego rapu
Paulina Sykut-Jeżyna i hip-hop? Takie rzeczy tylko w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”! Prezenterka telewizyjna zmierzyła się z przebojem Nicki Minaj „Anaconda” z 2014 roku. - To jeden z bardziej hardcorowych utworów - mówił zdumiony Maciej Dowbor. Co było ważne? By pozbyć się przede wszystkim delikatnej natury uczestniczki, a postawić na pewność siebie, bezczelność, a nawet... wulgarność. Liczyła się także choreografia. - Będzie Bruno, z którym mam solówkę. Występ będzie urozmaicony - zapowiadała gwiazda. I tak rzeczywiście było! - Wykonałaś mega zawodową, profesjonalną robotę. Bardzo odważne zadanie, ale zrobiłaś to tak gorąco, że potrzebny jest wąż strażacki, żeby nas ostudzić - opisała wrażenia Katarzyna Skrzynecka. - Jeśli chodzi o referencję, to wszystko zostało tu oddane. To powinno być dziesięć, dziesięć, dziesięć - podsumował Michał Wiśniewski.

Nostalgia warta uwagi
- Artysta genialny - Robert Janowski nie miał wątpliwości, że jako Lionel Richie konfrontuje się z legendą. - Technicznie to jest bardzo trudne - podkreślił przed wykonaniem balladowego hitu „Say You, Say Me”, nagrodzonego Oscarem motywu przewodniego z filmu „Białe noce”. - Trudne zadanie, bo show tam nie ma - zwrócił uwagę uczestnik, który raczej postawił na aspekty wokalne niż taneczne. Ale czy powinien mieć powody do obaw? - W ogóle nie wystawałeś zza tej postaci. Pokazujesz tu wielki talent od samego początku - chwaliła Małgorzata Walewska. - Duża rzecz, poniosłeś nas, serce drży - wtórował jej Gromee. - Po tym wykonie możemy śmiało powiedzieć, że u mnie i u Gąsa włosy dęba stanęły - dowcipkował zadowolony juror.

Energiczny frontman dał radę
Któż nie zna przeboju „Bara bara” zespołu Milano? Piosenka od lat rozbrzmiewa na wielu imprezach w kraju. Wylosowała ją Kasia Łaska, a bohaterem do odegrania był wieloletni wokalista grupy, Bogdan Borowski. Jak uczestniczka tłumaczyła zawiły tekst utworu? - Dla mnie to po prostu zaproszenie do tańca - uznała, choć Maciej Dowbor nieustannie drążył temat. - To jest największe wyzwanie, jakie mogło mnie spotkać - przyznała gwiazda zmagająca się z klasykiem disco polo. - Nie znam się na tym - mówiła zrezygnowana, choć oczywiście tak łatwo się nie poddała. - Wpisałaś się w to idealnie. Przyjąć to wyzwanie, nie zbagatelizować go, to też jest zacne - zaczął Michał Wiśniewski. - Wyglądasz znakomicie w tej charakteryzacji - analizowała Katarzyna Skrzynecka.

Zderzenie dwóch światów
Adam Zdrójkowski sięgnął po „Bamboléo” z repertuaru Gipsy Kings, który powstał, kiedy młodego chłopaka nie było jeszcze na świecie. Mimo tego uczestnik przyznał, że znał już wcześniej piosenkę francuskiej grupy składającej się z hiszpańskich Cyganów. - Leciała na każdej dyskotece w szóstej klasie - wspominał. Jego przeobrażenie w Nicolasa Reyesa wymagało skupienia na kilku detalach. - Trzymanie gitary nie jest najprostsze, tym bardziej że jest leworęczny - objaśniał. W dodatku wyjawił, że nigdy dotąd nie miał do czynienia z tym instrumentem. To mogło skończyć się klapą, ale... nic z tego! - Super! Co za charakteryzacja wspaniała! - zareagowała oczarowana Małgorzata Walewska. - Jesteś kosmitą. Z każdym utworem się tak rozwijasz, że duże brawa - podsumował Gromee.

Wyspa pełna dźwięków reggae
Klara Williams na Jamajce? A jak! Uczestniczka miała jak najlepiej odwzorować lidera grupy Goombay Dance Band, Olivera Bendta. Który hit przypadł jej w udziale? Największy napisany przez niemieckich królów disco, czyli „Sun of Jamaica” z 1980 roku. - Bycie mężczyzną to już jest pewien kłopot - obawiała się aktorka, ale dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. - Zobaczysz, gdzie cię zabierze to wykonanie - przekonywała w rozmowie z Maciejem Dowborem. A gdzie zabrało jurorów i jakie były ich oceny? - Choreografię robił pewnie Piotrek Żyła, bo ten telemark był doskonały - dowcipkował Gromee. - Uważam, że byłaś znakomita, skradłaś moje serce. Byłaś tak brzydka, że aż ładna. Bardzo mi się podobało - powiedziała Małgorzata Walewska.

Dystans do siebie przede wszystkim
Na koniec powrót na rodzimą scenę, czyli Tomasz Ciachorowski i jego postać - Olek Klepacz z Formacji Nieżywych Schabuff. Przebój, który przygotował to popularna „Ławka”. - W tym teledysku urzekła mnie jego blond grzywka - zdradził uczestnik. - Ta grzywa robi robotę - żartował. Były jakieś przeszkody? - Trudność dla mnie jest taka, że on ma bardzo miły głos dla ucha. On bardzo fajnie artykułuje sylaby - objaśniał aktor. Jurorzy nie dostrzegli jednak żadnych mankamentów. - To była świetna rola. Słyszałam głos Olka Klepacza naprawdę - oceniła Katarzyna Skrzynecka. - Mogę powiedzieć tylko tyle, że to jest najlepszy twój występ - zakończył Michał Wiśniewski.

Głosowanie i ogłoszenie zwycięzcy
Suma punktów od jurorów wskazywała, że najlepiej wypadli Robert Janowski i Chris Cugowski. Uczestnicy przesądzili, że wygrał drugi z nich. Czek o wartości 10 tysięcy złotych przekazał dla Bartka Przychodzkiego z Fundacji Siepomaga. - Jestem naprawdę wzruszony. Uważam, że wszyscy daliśmy z siebie wszystko i to było widać - powiedział zwycięzca.

W czwartym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Kasia Łaska - Pink & Nate Ruess (zaproś przyjaciela)
Paulina Sykut-Jeżyna - Dawid Kwiatkowski
Adam Zdrójkowski - Kortez
Basia Kurdej-Szatan - Ray Charles
Klara Williams - Lady Gaga
Tomasz Ciachorowski - Patryk Pegza (After Party)
Robert Janowski - Sting
Chris Cugowski - Kelly Clarkson

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - edycja 15, zobacz odcinek 3:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze