2021-09-17

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: To więcej niż tango. Triumf!

0

Paulina Sykut-Jeżyna jako Kora najlepsza w drugim odcinku 15. edycji show. Prezenterka telewizyjna doskonale spisała się w roli liderki zespołu Maanam. Jej wykonanie piosenki „To tylko tango” zachwyciło nie tylko jurorów, ale i pozostałych uczestników. Na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” pojawili się także tacy artyści jak: Bob Marley, Chrissie Hynde (The Pretenders), Sam Smith, Rita Ora, Zdzisława Sośnicka, Nina Persson (The Cardigans) i Czadoman.

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Punktacja przed startem
W pierwszym odcinku zwyciężył Robert Janowski i to właśnie on znalazł się na szczycie tabeli, zbierając 38 punktów. Jak wyglądały dalsze pozycje na liście? Na drugim miejscu znalazł się Adam Zdrójkowski - 30 punktów. Ostatnia na podium Paulina Sykut-Jeżyna miała 25 punktów, a czwarte miejsce ex aequo zajmowały Kasia Łaska i Klara Williams, które zdobyły 24 „oczka”. To dopiero początek wymagającej rywalizacji o wielki finał, więc wszystko może się jeszcze wydarzyć.

Do tanga nie trzeba dwojga
Pierwsza metamorfoza należała do Pauliny Sykut-Jeżyny, która wcieliła się w Korę z zespołu Maanam. - Bardzo chciałam wylosować jej piosenkę i trochę na to liczyłam, że mnie to spotka w tym programie - prezenterka była zadowolona z zadania, choć nie kryła, że kontrastuje z jej osobowością. - Jestem raczej delikatna, a tutaj jest super mocna babka, która rządzi na scenie - mówiła o nieodżałowanej legendzie, z którą miała okazję pracować wiele lat przy show „Tylko muzyka. Must be the Music”. Do zinterpretowania otrzymała utwór „To tylko tango”. - Mawiają, że do tanga trzeba dwojga, a do tego tanga wystarczyłaś ty jedna. To był majstersztyk, i postaciowy, i wokalny - skomentowała Katarzyna Skrzynecka. - Miałem od samego początku gęsią skórkę. Kiedy cię zobaczyłem, to była magia - wtórował Gromee. - Było cudownie. Bardzo się cieszę - zakończył Michał Wiśniewski.

Podróż na Jamajkę
- Przychodzi mi się zmierzyć z niepodważalną legendą muzyki - Adam Zdrójkowski z respektem wypowiadał się o przydzielonej mu postaci. Jamajski piosenkarz Bob Marley to ikona reggae. - Był osobą spokojną, taką luźną, niespieszącą się - wyliczał w rozmowie z Maciejem Dowborem. Uczestnik sięgnął po jeden z jego najpopularniejszych przebojów artysty, czyli „No Woman, No Cry”. W trakcie prób wokalnych i tanecznych szło mu doskonale. - Masz bardzo ładną chrypę do tego. Jestem bardzo zadowolona - stwierdziła Agnieszka Hekiert. Jaki był efekt końcowy tych przygotowań? - Jestem tobą niezmiennie zachwycona - powiedziała Małgorzata Walewska. - Miałam wrażenie, że ta Jamajka jest ci bliska - kontynuowała śpiewaczka operowa. - Fantastyczna praca aktorska, świetna robota - oceniła wrażenia Katarzyna Skrzynecka.

Wspomnienie rockowej sceny lat 80.
Tomasz Ciachorowski otrzymał szansę debiutu w roli żeńskiej, a wszystko za sprawą zespołu The Pretenders i wokalistki Chrissie Hynde. - Specyficzna kobieta, bo jest chłopczycą - tak aktor mówił o swojej bohaterce, po czym przyznał, że nieco obawiał się tego występu. - Dla mnie to było trudne, duże wyzwanie - zdradził. Co zaśpiewał? To sztandarowa piosenka z repertuaru grupy, zatytułowana „Middle of the Road”. Czy choć trochę udało mu się zbliżyć do oryginału? - Postaciowo super - rzuciła Małgorzata Walewska. - Duże brawa, że temu podołałeś. Naprawdę ukłony - dodał Gromee. - Wokalnie mogło być lepiej, ale aktorsko fajnie sobie z tym poradziłeś i widać, że to twoja najmocniejsza strona w tym temacie - zanalizował Michał Wiśniewski.

Oscarowe wyzwanie? Co to dla niej!
„Writing's on the Wall” to hit ze ścieżki dźwiękowej do jednego z filmów o Jamesie Bondzie z 2015 roku. Zdobył nawet Oscara, a że Kasia Łaska sama miała okazję wystąpić na jednej z amerykańskich gal, zadanie wydawało się być idealnie skrojone pod jej możliwości i doświadczenia. - Masz licencję na zabijanie i masz tę moc - żartował Maciej Dowbor, zapowiadając występ jako Sam Smith. - Poderwałaś mnie z krzesła z wielkimi brawami, emocjami, ciarkami. Niesamowite wykonanie - zachwycała się Katarzyna Skrzynecka. - Uważam, ze Oscar za dzisiejszą tutaj sytuację na scenie - Gromee był podobnego zdania, co poprzedniczka. - Poradziłaś sobie z tym lepiej od oryginału - dodał producent muzyczny.

Szaleństwo i taniec na stole
Całkowita zmiana klimatu. Chris Cugowski zabrał widzów w świat współczesnej muzyki dance-pop. Uczestnik wziął na warsztat kooperację DJ-a Tiësto z brytyjską wokalistką Ritą Ora, przebój „Ritual” z 2019 roku. Jak przygotowywał się do roli damskiej o tak dużym stopniu trudności? - Ty jesteś lepsza kobieta na leżąco niż na stojąco - żartował Kris Adamski, opracowując z nim choreografię z teledysku. Co na to wszystko grono sędziowskie? Dobrze się bawili? - Jaka słodka lala! - westchnęła Małgorzata Walewska, gdy tylko zobaczyła gwiazdę na scenie. - Wokalnie nie słyszałam w ogóle, co się tam działo, ale to nie miało znaczenia - powiedziała już po wszystkim, a zachwycony Gromee aż... zatańczył na stole jurorskim! - Zrobiłeś to z ogromnym poczuciem humoru. Imprezę rozkręciłeś na pewno - Katarzyna Skrzynecka również dobrze się bawiła.

Niedościgniona polska diwa
„Aleją gwiazd” w kierunku samych wysokich ocen podążała Basia Kurdej-Szatan. Aktorka przeobraziła się w polską wokalistkę Zdzisławę Sośnicką. - Łączy nas gra w musicalach - zauważyła uczestniczka, mając nadzieję, że ten element pomoże w przygotowaniach. - Dla mnie to jest zderzenie naprawdę z wybitną postacią - dodała, po czym objaśniła wagę utworu, który wylosowała. - Zwrotka jest spokojniejsza, ale refren jest ogromny - tłumaczyła. Na czym skupiła się podczas treningów? - Z Agnieszką pracowałyśmy nad jej tembrem trochę nosowym, podjazdami, które robi. Ona ma pewność siebie na scenie i w śpiewaniu - opowiadała w rozmowie z Maciejem Dowborem. Efekt? - Dla mnie to był ten występ. Bardzo mi się podobało - skomentował Michał Wiśniewski. - Miałam wrażenie, że słyszę Zdzisławę Sośnicką w dziewięćdziesięciu procentach - dodała Katarzyna Skrzynecka. - Zrobiłaś to przepięknie. Jestem wzruszony - podsumował Gromee.

Miłosny list w butelce
Klara Williams przyznała, że kojarzy zespół The Cardigans dzięki filmowi „Romeo i Julia” z połowy lat 90. To właśnie na ścieżce dźwiękowej do tej produkcji pojawił się „Lovefool”. - Niby zabiega w tym utworze o mężczyznę, ale z drugiej strony ma to gdzieś - aktorka starała się zrozumieć przekaz tekstu, żeby jak najwierniej oddać emocje zawarte w piosence. Pracowała również nad delikatnością swojego wokalu. Czy zbliżyła się do liderki grupy, Niny Persson? - Jesteś tak słodka. No po prostu wszystko tam było. Super! - chwaliła Małgorzata Walewska. - Zakochałem się. Mam nadzieję, że żona nie ogląda - dowcipkował Gromee. - To było magiczne - podsumował producent.

Jeden cel: dać czadu!
Robert Janowski, triumfator premierowego odcinka, tym razem dał się poznać jako Czadoman i był wyraźnie poruszony potencjałem twórcy disco polo. - Zaskakuje mnie. To jest wokalista przygotowany do śpiewania rockowego. Podziwiam ten wokal, bo nie mam takiego - zaznaczył uczestnik, a Maciej Dowbor przypomniał wszystkim, że mowa o triumfatorze 13. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i jego singlu „Chodź na kolana” z 2014 roku. Składniki hitu? Mocna barwa, chrypa, duży ruch na scenie i taneczna melodia. - To jest niebywałe. Skąd ty bierzesz tyle poweru? Stanąłeś na wysokości zadania - doceniła Małgorzata Walewska. - To było dobre! - rzucił Gromee. - Robert, ani przez sekundę nie słyszałam miligrama barwy twojego głosu - zauważyła Katarzyna Skrzynecka. - Kapitalny finał tego odcinka! - podsumowała jurorka.

Głosowanie i ogłoszenie zwycięzcy
Punkty przyznane przez jurorów wskazywały, że najlepiej wypadła Kasia Łaska. Co na to uczestnicy? Wspólnie wybrali, że zwycięzcą drugiego odcinka została Paulina Sykut-Jeżyna. Czek o wartości 10 tysięcy złotych przekazała do Hospicjum im. Św. Matki Teresy w Puławach. Brawo!

W trzecim odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Chris Cugowski - Axl Rose (Guns N' Roses)
Klara Williams - Oliver Bendt (Goombay Dance Band)
Tomasz Ciachorowski - Olek Klepacz (Formacja Nieżywych Schabuff)
Robert Janowski - Lionel Richie
Adam Zdrójkowski - Nicolas Reyes (Gipsy Kings)
Basia Kurdej-Szatan - sanah
Kasia Łaska - Bogdan Borowski (Milano)
Paulina Sykut-Jeżyna - Nicki Minaj

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - edycja 15, zobacz odcinek 2:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze