2021-09-24

„Państwo w Państwie” - odcinek 411, na żywo 26 września

0

Konieczność rozbiórki domu w dobrym stanie technicznym zamiast remontu? To nie pomyłka! Przekonała się o tym jedna z rodzin mieszkających na warszawskim Wilanowie, która może stracić dach nad głową przez decyzję sprzed blisko sześćdziesięciu lat. Co na ten temat mówią urzędnicy? Jakie perspektywy ma pan Krzysztof i jego bliscy? Prowadzący Przemysław Talkowski z zespołem i ekspertami zapraszają na kolejny odcinek programu „Państwo w Państwie”, emitowany na żywo w niedzielę 19 września o godz. 19:30 w Polsacie.

Oglądaj Państwo w Państwie online na polsatgo.pl.

Zaskakująca informacja z urzędu

Pan Krzysztof wraz z rodziną mieszka na warszawskim Wilanowie w domu odziedziczonym po dziadkach. W 2017 roku chciał go rozbudować. Zwrócił się do urzędu po pozwolenie na remont. Zamiast niego, dostał informacje, że ma dwa tygodnie na zburzenie domu.

Niewyegzekwowana decyzja
Budynek ma zostać zburzony, ponieważ w 1963 roku Dzielnicowa Rada Narodowa wydala decyzję o nakazie rozbiórki nieruchomości - w miejscu domu pana Krzysztofa komunistyczne władze planowały inwestycje. Ostatecznie nic w tym miejscu nie powstało, a decyzja nie została wyegzekwowana. Nikt jej jednak nigdy nie uchylił.

Bez względu na wszystko
Dom jest w dobrym stanie technicznym, zgodny z planem zabudowy, nie przeszkadza też w żadnej planowanej dziś inwestycji. Nie ma żadnego powodu, aby zburzyć budynek pana Krzysztofa, jednak żaden urząd nie chce unieważnić tej decyzji. Co więcej, urzędnicy budowlani rozpoczęli jej egzekucje. Czy rodzina ma szansę, aby uratować swój dom?

Państwo w Państwie w niedzielę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.

Komentarze