2021-09-11

„Kuchnia” - odcinek 4: Szukając zdrajcy w restauracji

0

Konkurencyjny lokal prowadzony przez najlepszą i najbardziej utytułowaną szefową kuchni w Warszawie poszukuje pracownika. Wiktor, widząc ogłoszenie, kpi sobie z Heleny Sokołowskiej. Jednak ona pewnie odpowiada, że jedną z pierwszych osób, która przyszła do jej restauracji na rozmowę kwalifikacyjną był kucharz, który pracuje w „Claude Monet”.

Oglądaj Kuchnia online na polsatgo.pl.

Wykrywacz kłamstw
Szef kuchni jest zdeterminowany, żeby dowiedzieć się, kto zdradził jego restaurację i poszedł ubiegać się o stanowisko w prestiżowym, konkurencyjnym lokalu „Arcobaleno”. Chce mieć stuprocentową pewność w zdemaskowaniu oszusta, więc zatrudnia do pomocy wykwalifikowanego specjalistę od wyrywania kłamstw. Każdy z załogi Wiktora musi wziąć udział w badaniu wariografem. Na początku kucharzom zadawane są osobiste pytania, żeby ostatecznie sprawdzić, kto rozmawiał z Heleną Sokołowską. Niestety maszyna nie wystarcza, aby poznać prawdę.

Pierwsze kulinarne zadanie
Maks jest głównym podejrzanym Wiktora. Jednak badanie wariografem wyklucza, aby młody kucharz chciał zatrudnić się u konkurencji. Szef jest załamany i kończą mu się pomysły na odnalezienie zdrajcy. Tymczasem zamieszanie na kuchni powoduje, że Bojarski chce w końcu sprawdzić umiejętności kulinarne Ławrowskiego. Pierwsze zadanie, jakie Maks dostaje od szefa to przygotowanie posiłku dla pracowników. Nieprzychylna i zazdrosna załoga szykuje mu niesmaczną niespodziankę.

Ciąg dalszy poszukiwań
W akcie desperacji zrezygnowany Wiktor Bojarski robi coś, czego sam się po sobie nie spodziewał... Idzie do restauracji „Arcobaleno”, aby porozmawiać z Heleną Sokołowską i dowiedzieć się, który z jego kucharzy dopuścił się zdrady. Oczywiście nie otrzymuje odpowiedzi, jednak wpada na pewien pomysł. Gdy na biurku szefowej widzi teczkę z napisem „nowi pracownicy”, próbuje podstępem wykraść informacje na temat rekrutacji...

Czy Bojarski dowie się, kto był na rozmowie rekrutacyjnej u Heleny Sokołowskiej? Czy Maks wywiąże się z powierzonego mu zadania? Jakie kłamstwa wyjdą na jaw podczas badania załogi wariografem?

„Kuchnia” - sezon 1, zobacz odcinek 4:

Kuchnia w sobotę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Komentarze