2021-09-10

„Państwo w Państwie” - odcinek 409, na żywo 12 września

Pijani kierowcy to od wielu lat zmora polskich dróg. Pomimo rozmaitych akcji edukacyjnych i grożących kar, opinię publiczną co rusz wstrząsają kolejne doniesienia o tragicznych incydentach. Dlaczego śmiertelne wypadki z ich udziałem zdarzają się coraz częściej? Co zawodzi? Prawo czy jego nieumiejętne egzekwowanie? Prowadzący Przemysław Talkowski z zespołem i ekspertami zapraszają na kolejny odcinek programu „Państwo w Państwie”, emitowany na żywo w niedzielę 12 września o godz. 19:30 w Polsacie.

Oglądaj Państwo w Państwie online na polsatboxgo.pl.

Dwa promile i 140 km/h
Pędził z prędkością ponad 140 km/h. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dawid K. pod Gorzowem Wielkopolskim w 2014 roku spowodował wypadek, w którym zginęły trzy osoby. Życie straciła niespełna 14-letnia Ola, jej tata oraz babcia. Prowadzony przez niego samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego fiata. 27-latkowi za ten czyn groziło dwanaście lat więzienia. Ostatecznie został skazany na dziewięć lat.

Tragiczne potrącenie pod Kielcami
Wypadek ten wydarzył się blisko osiem lat temu, a pijani kierowcy to cały czas zmora polskich dróg. W sierpniu do tragicznego zdarzenia doszło w Daleszycach pod Kielcami. 38-letnia kobieta i jej czteroletnia córka zginęły potrącone przez pijanego kierowcę. Cudem przeżył ojciec i syn, którzy w ostatniej chwili uskoczyli przed jadącym samochodem. Mężczyzna, który spowodował wypadek, uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawcą był 39-latek - miał blisko trzy promile alkoholu. Razem z nim w samochodzie jechało dwóch innych mężczyzn - wszyscy byli pijani. Grozi mu do dwudziestu lat więzienia, a pozostali dwaj pasażerowi nie usłyszeli żadnych zarzutów.

Państwo w Państwie w niedzielę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.