2021-09-09

Łukasz Płoszajski: Takiego show jeszcze w Polsce nie było

Aktor serialu „Pierwsza miłość” zaprasza na swój spektakl „Haker Umysłu”. Wybuchowa mieszanka psychologii, sugestii, czytania mowy ciała i kontroli umysłu, budzi pytanie: jak to jest możliwe? 11 września w Teatrze Palladium premiera show Łukasza Płoszajskiego. Znany mentalista opowiedział POLSAT.PL na czym będzie polegać to wielkie widowisko i dlaczego warto być jego uczestnikiem.

- Czego mogą spodziewać się widzowie teatru Palladium, idąc na spektakl „Haker umysłu”?
- Totalnego zaskoczenia. Takiego show jeszcze w Polsce nie było! Zaprezentuję umiejętności mentalisty podczas one man show, w którym czynny udział bierze widownia. Losowo wybrane osoby będą ze mną na scenie i wezmą udział w niezwykłych eksperymentach, które uzmysłowią publiczności, że można czytać w myślach. Pokażę, że da się przewidzieć reakcje zupełnie obcych osób, a nawet odgadnąć przyszłość... W niezwykle rozrywkowy sposób chcę przedstawić widzom, że można wpływać na ludzkie umysły i je kontrolować.

- Czy istnieją zatem specjalne techniki, które kontrolują ludzki umysł? W jaki sposób pan je przedstawi?
- Nie chcę zdradzać tajemnic mojego show, to po prostu trzeba przeżyć samemu. Spektakl „Haker Umysłu” to mieszanka psychologii, sugestii, czytania mowy ciała oraz potężnej dawki dobrego humoru. Tak naprawdę głównym bohaterem jest zawsze widownia i to oni mają okazję poznać się z zupełnie nowej strony i wyjść bogatsi o nowe i piękne doświadczenia.

- W jaki sposób wybiera pan osoby, które wystąpią z panem?
- Na początku jestem sam na scenie, ale do zadań w sposób losowy dołączają kolejne osoby. Przypadkowość jest wprowadzona po to, aby każdy widz miał świadomość, że mógł znaleźć się na deskach teatru obok mnie i wziąć udział w pokazie. Gwarantuję, że nie ma osób podstawionych. Dla mnie też jest to niesamowite wyzwanie, ponieważ nie wiem, kto przyjdzie na scenę, jak się zachowa i co ma w głowie... A moim zadaniem jest przecież przeczytać jego myśli.

- No właśnie! Czy jest to trudne zadnie? Jak często udaje się panu to zgadnąć, co myślą widzowie?
- Zajmuję się tym od ponad czternastu lat. Zafascynował mnie ludzki umysł i całe spektrum dziedzin, które mówią, w jaki sposób on działa. Tak naprawdę ludzie są non stop sterowani - przez reklamy, przekazy medialne, czy różnego rodzaju sugestie. Ulegamy poglądom innych ludzi, modom i wszyscy uwielbiamy tajemnice. O tym jest to show... Najpierw powstał mój kanał YouTube „Haker Umysłu”, a potem występowałem na eventach, konferencjach, szkoleniach dla największych polskich firm. Pokazywałem ludziom tę rozrywkę, a ponieważ widownia jest zafascynowana i każdy wychodzi z mojego spektaklu w zupełnym szoku, postanowiłem pokazać to szerszej grupie odbiorców, w teatrze.

- Czy można zatem powiedzieć, że widzowie są w szoku, ponieważ zaczynają rozumieć, że łatwo jest odgadnąć ludzkie myśli? Mózg człowieka nie jest już tajemnicą?
- Nie, to na pewno nie jest łatwe, a nasz mózg wciąż kryje wiele tajemnic. W każdym razie ludzie uwielbiają tę zabawę, ponieważ ona dotyczy ich samych. To widownia doświadcza właśnie na sobie wszystkich zadań, które przygotowałem. Widzowie mogą się spodziewać totalnego zaskoczenia - najbardziej tajemniczego widowiska, na jakim byli. Ale będzie też niesamowicie dobra zabawa i masa dobrego humoru. Wierzę, że każdy wyjdzie z teatru totalnie zadowolony i mam nadzieję, że powie „chcę więcej”!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Łukasz Płoszajski (@lukaszploszajski)

- A dla kogo jest ten spektakl?
- Dla wszystkich, którzy chcą się wspaniale bawić i przeżyć coś, czego nie zapomną do końca życia! Zapraszam każdego, kto chciałby to poczuć. Premiera 11 września w warszawskim Teatrze Palladium. Na stronie wydarzenia www.hakerumysłu.pl zostały ostanie bilety, ale znajdzie tam też pani opinie osób, które już wcześniej wzięły udział w moim show i całą masę innych informacji na temat „Hakera Umysłu”.

Rozmawiała Paula Brzezińska

Panie Łukaszu, trzymamy kciuki za sukcesy zawodowe, chociaż pewnie pan już to wie, bo wyczytał to pan w naszych myślach!

Pierwsza miłość od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Telewizji POLSAT.