2021-09-02

„Mental”: Nowy oryginalny serial Telewizji POLSAT. O czym?

0

W obsadzie produkcji Janusz Chabior, Michał Czernecki oraz obiecujący, młodzi aktorzy: Sandra Drzymalska, Martyna Byczkowska, Mateusz Górski i Kacper Olszewski. „Mental” to oryginalny i nowatorski komediodramat opowiadający o losach czworga przyjaciół z... zakładu psychiatrycznego. Wspólnie próbują oswoić się z problemami życia codziennego, a w pokonaniu demonów choroby pomaga im dystans i poczucie humoru.

Ważny społecznie temat
W czasie pandemii Polsat zdecydował się podjąć niezwykle ważny społecznie temat coraz częstszych przypadków depresji wśród dzieci i młodzieży. Nastolatki nie potrafią odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości. Z podobnymi kłopotami borykają się bohaterowie najnowszej produkcji stacji. Czworo młodych ludzi: Maria (Sandra Drzymalska), Jaskółka (Martyna Byczkowska), Wiktor (Mateusz Górski) i Kogut (Kacper Olszewski). Są u progu dorosłego życia, a już czują się osaczeni przez problemy, z którymi muszą się mierzyć.

Jaskółka (Martyna Byczkowska)

Kim są bohaterowie serialu „Mental”?
Początkujący stand-uper Wiktor nie potrafi zarządzać finansami i popada w coraz większe długi. Maria nie radzi sobie w nowej pracy jako salowa, przytłacza ją też kolejny związek. Jaskółka jest prześladowana w szkole z powodu swojego nietypowego wyglądu. Z kolei Kogut nie nadąża za specyficznym rozrywkowym trybem życia swojego ojca (Michał Czernecki).

Wiktor (Mateusz Górski)

Każdy z bohaterów zaczyna mieć problemy ze zdrowiem psychicznym i zostaje skierowany na leczenie do szpitala psychiatrycznego. Tam rodzi się między nimi przyjaźń. Oddziałem, na którym się znajdują kieruje Ordynator Kern - postać równie profesjonalna jak i komiczna (w tej roli Janusz Chabior).

Kogut (Kacper Olszewski)

Wielki hit adaptowany w europejskich krajach
„Mental” to fiński serialowy hit stacji YLE, który obejrzało w tym kraju 3,5 miliona widzów. Jego adaptacje powstały między innymi we Francji, Włoszech i Niemczech. Polska wersja produkowana jest przez TFP sp. z o.o. Za reżyserię i adaptację scenariuszy odpowiedzialny jest Kordian Kądziela.

Kogut (Kacper Olszewski) i Maria (Sandra Drzymalska)

Serial „Mental” wkrótce w Telewizji POLSAT!

Komentarze