2021-08-04

Mecz Wisła Kraków - SSC Napoli w Polsat Sport i Super Polsat

0

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów piłkarskich świętuje swoje 115. urodziny. Jednym z punktów obchodów jubileuszu Białej Gwiazdy jest towarzyskie spotkanie z SSC Napoli, czołowym zespołem włoskiej Serie A i rozgrywek europejskich. W przeszłości barw „Azzurich” bronił legendarny Diego Maradona, a obecnie sercem i mózgiem drużyny jest Piotr Zieliński. Mecz Wisła Kraków - SSC Napoli w środę 4 sierpnia o godz. 17:50 w Polsat Sport i Super Polsat.

Wisła Kraków to trzynastokrotny mistrz kraju. W 115-letniej historii Białej Gwiazdy zapisało się wielu wybitnych polskich piłkarzy. To w barwach Wisły błyszczeli między innymi Henryk Reyman, którego imię nosi obecny stadion Wisły, Kazimierz Kmiecik - najwybitniejszy strzelec w historii klubu, Adam Nawałka - twórca ostatnich sukcesów reprezentacji Polski czy Jakub Błaszczykowski - kapitan obecnej drużyny.

Obchody 115-lecia Wisły Kraków trwają od czerwca, a jednym z punktów kulminacyjnych jest mecz z SSC Napoli, dwukrotnym mistrzem Włoch, sześciokrotnym triumfatorem Coppa Italia oraz regularnym uczestnikiem Ligi Mistrzów czy Ligi Europy UEFA. Polscy kibice rzadko mogą oglądać drużyny tego pokroju na krajowych boiskach, a jeszcze rzadziej czołowymi postaciami takich zespołów są Polacy. W środę 4 sierpnia spełnione zostaną wszystkie te warunki, bo na stadionie imienia Henryka Reymana, Wisła Kraków podejmie drużynę z Neapolu z Piotrem Zielińskim w składzie.

Mecz Wisła Kraków - SSC Napoli na żywo pokażą Polsat Sport i Super Polsat. W tym pierwszym kanale transmisja ruszy o godz. 17:30, a w przedmeczowym studiu gośćmi Marcina Feddka będą Piotr Czachowski i legendarny napastnik Białej Gwiazdy oraz ekspert Polsatu Sport - Maciej Żurawski.

O godz. 17:50 rozpocznie się relacja meczowa, która oprócz w Polsat Sport dostępna będzie również w Super Polsacie. Spotkanie skomentują Cezary Kowalski i Andrzej Niedzielan, były piłkarz Wisły Kraków stale współpracujący z Polsat Sport.

Szczegółowy plan transmisji w kanałach sportowych Telewizji Polsat dostępny jest w portalu Polsatsport.pl.

Komentarze