2021-07-28

„Wolni od długów”: Sposoby na nieuczciwego kontrahenta

0

Kiedyś prężnie działająca bizneswoman, ledwie wiąże koniec z końcem. Wspiera ją Anna Guzik. 48-letnia Ilona z Lubiewa padła ofiarą nieuczciwości pracownika. Cena, jaką teraz musi zapłacić, jest bardzo wysoka. Ciąży na niej dług w wysokości 88 tysięcy złotych. Poukładany świat nagle runął, a z problemem została sama... Jakie rozwiązania proponują eksperci programu „Wolni od długów”? Szczegóły w czwartek 29 lipca o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Wolni od długów online na IPLA.TV.

Skąd wziął się dług?
Kilka lat temu Ilona była szczęśliwa. Kochający mąż, dwójka wspaniałych dzieci. Po prostu sielanka. W listopadzie 2014 roku rozpoczęła własną działalność gospodarczą. Kupiła okazyjnie sklep, uznała, że jest to dobra inwestycja i ciężko pracowała, żeby rozkręcić interes. Nagle cały świat runął. Najpierw odszedł od niej jej mąż. Niedługo później okazało się, że w sklepie, w którym przebywała głównie jej pracownica, systematycznie anulowano setki paragonów, narażając na straty rzędu około 100 tysięcy złotych.

88 tysięcy złotych do spłacenia
Ilona zmuszona była zlikwidować firmę, co kosztowało ją sporo pieniędzy. Do tego zastała sama z dwoma nastolatkami i potrzebowała środków do życia. Postanowiła wziąć pożyczki na niekorzystnych warunkach w dwóch bankach. Teraz ogromnym wysiłkiem udaje jej się spłacać co miesiąc ratę w wysokości ponad 3 tysiące złotych. Przed nią jeszcze wiele lat wyrzeczeń. Gdyby uwolniła się od przytłaczających zobowiązań, ten czas poświęciłaby na realizację swoich ambitnych planów.

Jak wyjść z długu?
Aby spłacać raty, zmuszona jest wyjeżdżać do pracy w Niemczech w charakterze opiekunki osób starszych. Pracuje tam w cyklu pięciotygodniowym. Martwi się, że jeśli jakakolwiek choroba uniemożliwi jej wyjazdy i nie będzie mogła spłacać pożyczek, wszystko straci. Chciałaby ustabilizować swoje życie w Polsce, rozwinąć własny biznes w ramach sprzedaży bezpośredniej. Eksperci programu szukają rozwiązania w tej trudnej sytuacji.

  

Wolni od długów w czwartek o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze