2021-07-21

„Wolni od długów”: Umowy wekslowe. Jak się ich ustrzec?

0

Anna Guzik pomaga Barbarze i Danielowi w spłacie kredytu w wysokości 50 tys. złotych. Bohaterowie programu to para, jakich mało! Bardzo się kochają i wspierają w trudnych chwilach. A tych, w ich życiu nie brakuje... Z powodu przewlekłych migren Basi, ona ani jej partner nie mogą normalnie funkcjonować i pracować. Czy eksperci znajdą lek na ich problemy? Odpowiedź w dziewiątym odcinku programu „Wolni od długów” w czwartek 22 lipca o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Wolni od długów online na IPLA.TV.

Skąd wziął się dług?
Barbara i Daniel od lat borykają się z finansowymi kłopotami. Wpadli w spiralę zadłużenia, z której nie potrafią wyjść. Problemy finansowe Daniela zaczęły się od pożyczek, których udzielał mu kolega z pracy. Przy zawieraniu kolejnych umów mężczyzna podpisywał weksle, na podstawie których otrzymuje teraz wezwania do zapłaty horrendalnie zawyżonych kwot. Natomiast jego dziewczyna wzięła pierwszy kredyt, żeby pomóc koleżance wychowującej trójkę dzieci. Pieniądze miały być przeznaczone na zakup pralki. Koleżanka uiściła trzy raty i przestała płacić. Kontakt się urwał, a po roku do dłużniczki odezwał się komornik. Zabrał jej całą wypłatę. Kiedy oboje zostali bez pracy, zaczęli się zapożyczać, głównie w parabankach. Obecnie komornicy zajęli ich konto.

50 tysięcy złotych do spłacenia
Barbara od piętnastego roku życia leczy się na migrenę. Bierze leki, które niestety nie pomagają. Atak migrenowy trwa od czterech do pięć dni. Kiedy ma migreny, Daniel musi brać wolne, żeby zajmować się swoją dziewczyną. Przez częste zwolnienia pracodawcy nie przedłużają mu umowy. Kobieta miała trudne dzieciństwo. W domu nie było prądu i ciepłej wody. W szkole doświadczyła tak wielu przykrych sytuacji, że przestała do niej chodzić. Wkrótce trafiła do domu dziecka, gdzie padła ofiarą przemocy. Daniela poznała przez internet. Są dziewięć lat na dobre i na złe, bardzo się kochają. Marzą o ślubie i założeniu rodziny, ale obecna sytuacja finansowa nie pozwala im na spełnienie marzenia. Chcieliby godnie żyć, nie martwić się o to, czy wystarczy na czynsz i leki...

Jak wyjść z długu?
Eksperci są zgodni co do tego, że Barbara i Daniel muszą mieć stałe dochody, żeby wyjść z długów. Jednak, aby kobieta mogła podjąć pracę, w pierwszej kolejności powinna zadbać o swoje zdrowie. Potrzebuje fachowej opieki i pieniędzy na leki. Daniel chciałby zarabiać więcej, ale aby tak się stało, musi podnieść swoje kwalifikacje. Zamierza skończyć kurs na operatora wózków widłowych. Czy parze uda się pokonać przeciwności i wyjść na prostą?

  

Wolni od długów w czwartek o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze