2021-05-11

„Kowalscy kontra Kowalscy” hitem. Czas na drugi sezon!

0

Nikt nie ma wątpliwości, że nowy serial komediowy Polsatu skradł serca Polaków. Przygody dwóch skrajnie różnych rodzin o popularnym nazwisku wiosną przez 10 tygodni w każdą sobotę śledziło średnio 1,5 mln widzów (w grupie 4+). W grupie komercyjnej podczas emisji stacja była zdecydowanym liderem pasma i po tak fenomenalnym odbiorze Telewizja POLSAT zdecydowała się kontynuować produkcję „Kowalscy kontra Kowalscy”.

Oglądaj Kowalscy kontra Kowalscy online na IPLA.TV.

Sobotni wieczór w towarzystwie głównych bohaterów serialu stał się dla Polaków przyjemną i wypełnioną śmiechem do łez telewizyjną pozycją obowiązkową. Dzięki temu Polsat osiągnął najlepszy wynik pod względem oglądalności w tym paśmie od kilku lat. Porównując z jesienią 2020 roku, stacja zyskała 53% widowni, a wobec wiosny 2020 roku urosła o prawie 70%.

Serial był promowany m.in. przez profile na Instagramie, które przedstawiały świat widziany oczami bohaterów: Janka (w tej roli Patryk Cebulski) i Nikodema (Jakub Zdrójkowski). Profile te przyciągnęły rzesze młodych odbiorców. Najzabawniejsze fragmenty z odcinka zamieszczane na kanale YouTube regularnie osiągały liczbę wyświetleń na poziomie kilkudziesięciu tysięcy, a kilka materiałów osiągnęło ponad 100 tysięcy wyświetleń.

Widzowie w komentarzach nie tylko wskazywali, że na taki serial czekali od lat. Sobota z Kowalskimi stała się radosną rodzinną rozrywką. Niebanalny scenariusz, zabawne przygody bohaterów, świetne dialogi i fenomenalne kreacje trzech pokoleń Kowalskich (w rolach głównych Marieta Żukowska, Katarzyna Kwiatkowska, Piotr Adamczyk, Paweł Wawrzecki, Wojciech Mecwaldowski, Patryk Cebulski i Jakub Zdrójkowski). To wszystko złożyło się na niewątpliwy sukces produkcji, za której scenariusz i reżyserię odpowiada Okił Khamidov. W związku z tak ciepłym przyjęciem przez widzów Telewizja POLSAT zdecydowała się na kontynuację serialu.

„Kowalscy kontra Kowalscy” opowiada o dwóch rodzinach, które teoretycznie łączy tylko popularne nazwisko, a praktycznie dzieli wszystko - od wykształcenia, statusu społecznego i finansowego, po styl życia. Siedemnaście lat temu w szpitalu doszło do pomyłki, w skutek której w rodzinie bogaczy wychowywał się syn ubogich Kowalskich i na odwrót - do biednych trafiło dziecko bogatych. Gdy prawda wyszła na jaw, ponownie doszło do zamiany, co zaowocowało mnóstwem przezabawnych sytuacji dla obu rodzin.

Pierwszy sezon liczył 20 odcinków. Serial produkuje Polot Media (dawniej Tako Media).

Komentarze