2021-05-01

„Kowalscy kontra Kowalscy” - odcinek 18: Rocznica miłości

0

Swoje święto obchodzą Jadwiga i Henryk. Za nimi osiemnaście lat małżeństwa. Przed laty matka Kowalskiej dała zięciowi pieniądze na obrączki, ale on całą kwotę przeznaczył na biznes, który zbankrutował. W efekcie nie było ani jednego, ani drugiego.... Dlatego specjalnie na jubileusz mąż postanawia sprezentować żonie wymarzony symbol ich związku.

Oglądaj Kowalscy kontra Kowalscy online na IPLA.TV.

Smykałka do biznesu
Od kiedy Jadzia zamieszkała w rezydencji Kowalskich, czuje się bezużyteczna. Dlatego Anna namawia ją na założenie biznesu krawieckiego. Pomysł próbuje wykorzystać Piotr, który nie może dostać kredytu. Akurat niedawno został członkiem komisji przyznającej dofinansowania dla małych przedsiębiorstw. Wymyśla, że dzięki jego wpływom Jadwiga zdobędzie środki na własne atelier, on wykorzysta pieniądze jako nisko oprocentowaną pożyczkę, a na całej „kombinacji” zarobi jeszcze Henryk, który zbiera na obrączki.

Plan nieidealny
Piotr i Jadwiga mają dokładnie omówiony plan działania. Zgodnie z nim Kowalska prezentuje pomysł przed komisją. Rozmowa przybiera jednak niespodziewany obrót, a na sali pojawia się Henryk, który wręcza żonie prezent na rocznicę. Członkowie gremium są wzruszeni. Na fali emocji chcą przyznać kobiecie dofinansowanie na większy biznes, ale niespodziewanie wychodzi na jaw, że zamożny i biedna Kowalska się znają...

Niewinny żart
Bracia łamią pakt o nieagresji i wciąż rywalizują o względy Eli. Janek w pomysłowości przechodzi samego siebie i zaprasza na zajęcia taneczne Dianę. Nastolatka ma odwrócić uwagę Nikodema od dziewczyny. Trenerka krzyżuje jednak plany sprytnego brata i to właśnie jemu każe tańczyć z Dianą. Wtedy chłopak specjalnie depcze ją boleśnie po palcach i... znów może być w parze z Elą. Gdy jego niecny plan wychodzi na jaw Nikodem i Diana szykują dla niego niemiłą niespodziankę.

Czy Piotr zostanie wydalony z komisji przyznającej fundusze? Czy Jadzia dostanie dofinansowanie na biznes krawiecki? Jaki żart przygotowują Diana i Nikodem dla Janka?

Kowalscy kontra Kowalscy w sobotę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil Janka Kowalskiego z serialu „Kowalscy kontra Kowalscy” na Instagramie - @janekkowalskiofficial
Oficjalny profil Nikodema Kowalskiego z serialu „Kowalscy kontra Kowalscy” na Instagramie - @nikodemkowalskiofficial

Komentarze