2021-04-14

Piotr Gawron-Jedlikowski: Lubię sztukę bez kompromisów

0

Uczestnik „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” o wygranej i odkryciu muzyki Pet Shop Boys. Piotr Gawron-Jedlikowski skomentował zwycięstwo w roli jej niepokornego lidera, Neila Tennanta. Choć przed programem nie znał twórczości popularnej brytyjskiej grupy, zdradził, z jakich względów przypadła mu do gustu. Aktor pochwalił także fanów muzycznego show. Co przeczytał o sobie w komentarzach po piątym odcinku?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

Performance Piotra Gawrona-Jedlikowskiego w roli lidera brytyjskiej grupy był jedyny w swoim rodzaju. Choć aktor przyznał w rozmowie z Maciejem Dowborem, że nie znał grupy przed losowaniem, ta niewątpliwie zostanie w jego pamięci. - Przede wszystkim jest to dla mnie takie super wspomnienie samego występu, więc automatycznie gdzieś ta muzyka jakoś brzmi mi w uszach. Może nie jest tak, że teraz jeżdżę samochodem i słucham Pet Shop Boys, bo oczywiście nie (śmiech), natomiast na pewno fajnie, że dowiedziałem się, że taki zespół istnieje - powiedział. - Urodziłem się w latach osiemdziesiątych i fajnie jest mieć świadomość, że w czasie, kiedy się rodziłem, oni byli gwiazdami i tworzyli wartościową muzykę, mówiącą o głębszych problemach - kontynuował.

Interpretacja piosenki „It's a Sin” była zadaniem niezwykle trudnym także ze względu na stronę wizualną. - Co jeszcze ze mną zostanie? - zastanawiał się uczestnik. - Cała ta magia tego występu pod względem inscenizacji, choreografii, świateł, takiej magii teatralnej. No i oczywiście z tyłu głowy mam ich teledyski i koncerty, które były pełne szaleństwa. To coś, co ja bardzo lubię w sztuce. Że coś jest odważne w wyrazie, bezpretensjonalne i przede wszystkim bardzo mocno określone. Nie jest to w pół drogi bezpieczne, tylko bardzo konkretne. To robiło robotę. Jakby był jakiś koncert Pet Shop Boys, to chętnie się wybiorę (śmiech) - dodał.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

Po występie w internecie pojawiło się mnóstwo komentarzy na temat zwycięskiej metamorfozy. Wiele opinii było bardzo przychylnych i zgodnych z werdyktem w piątym odcinku. - Czytałem komentarze, było mi bardzo miło. Było mi tym milej, bo w niektórych fani pisali, że słuchali w latach osiemdziesiątych Pet Shop Boys i to było wiernie odtworzone - tłumaczył mężczyzna, chwaląc także fanów show: - Widzowie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” są naprawdę fajni, bo nawet jak mają jakieś krytyczne uwagi, to one nie są obraźliwe, na przykład piszą „nie do końca podobał mi się ten występ, ale gratuluję”. Takie reakcje bardzo szanuję - dodał.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

Co dalej? Szósty występ Piotra Gawrona-Jedlikowskiego to nie lada gratka dla fanów show. Po raz drugi w historii jeden z uczestników wcieli się w postać, która sama występuje w programie. Aktor stanie się na chwilę Magdaleną Narożną z formacji Piękni i Młodzi. Jak artysta ocenił swoje możliwości? - Jej głos jest tak specyficzny, charakterystyczny, że to zadanie jest awykonalne (śmiech). Natomiast podchodzę do tego z ogromnym dystansem i wielką przyjemnością to zaśpiewałem. Właśnie dla Magdy, która jest taką fajną, ciepłą, życzliwą osobą - powiedział.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

Nie ujawnił, jaką piosenkę zaprezentuje, ale dodał jeszcze: - Może ten występ nie pozwoli mi na to, żeby pokazać się jakoś szczególnie pod względem wokalnym, natomiast niewątpliwie tego typu metamorfozy pozwalają zaprezentować pozytywny dystans do siebie i tego co się zrobi. Po prostu mieć czystą przyjemność i zabawę - zapowiedział.

  

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze