2021-04-09

Grzeszny Pet Shop Boys górą w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

0

Piotr Gawron-Jedlikowski w roli lidera grupy okazał się najlepszy w piątym odcinku. Aktor, który wcielił się w Neila Tennanta zdobył najwięcej punktów. Czym przekonał do siebie jurorów i pozostałych uczestników „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? Oprócz popularnej w latach 80. i 90. formacji w programie widzowie mogli podziwiać występy takich artystów jak: Rihanna, Michał Wiśniewski (Ich Troje), Michael Patrick Kelly, Gazebo, 50 Cent, Chaka Khan i Daria Zawiałow.

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski rozpoczęli piąty odcinek od zaśpiewania piosenki „U cioci na imieninach”, który wylansował Szwagierkolaska. Obaj byli w doskonałych humorach, a do zabawy udało im się porwać jurorów. - Największa impreza jest przy oglądaniu naszego programu - podkreślił jeden z prowadzących.

Jak przedstawiała się klasyfikacja ogólna? Na szczycie tabeli znalazł się Michał Meyer, który zdobył 119 punktów. Tuż za nim odpowiednio na drugim miejscu Lesław Żurek - 113 punktów, trzecim Anna-Maria Sieklucka - 102 punkty i czwartym Paweł Góral - 98 punktów. Każdy wciąż z szansami na udział wielkim finale.

Jako pierwsza zaprezentowała się Maja Hyży, która została Rihanną i wykonała piosenkę „S&M” z 2010 roku. Które elementy były dla niej najtrudniejsze w tej metamorfozie? - Wokal. Tutaj staram się mieć trochę chrypy, nawet troszeczkę nienawiści bym powiedziała, bo mam wrażenie, że wtedy bardziej zbliżam barwę do niej - tłumaczyła w rozmowie z Maciejem Dowborem. Referencja wokalistki to teledysk do utworu, który wzbudził wiele kontrowersji. - Postanowiłam, że moje dzieci nie będą oglądały tego odcinka - żartowała uczestniczka. No to jak było? - Po prostu byłaś znakomita. Dzisiaj wystrzeliłaś jak konfetti z pistoletu. Super laska! Wow! - skomentowała Małgorzata Walewska. - Byłaś tą Rihanną od początku do końca w całości. To była wielka przyjemność - chwalił Kacper Kuszewski.

Prawdziwy hit polskiej muzyki rozrywkowej? Wybór mógł być tylko jeden! Paweł Góral przypomniał wszystkim piosenkę zatytułowaną „Powiedz” z bogatej dyskografii zespołu Ich Troje. Jak przebiegały próby? Czy aktorowi udało się wydobyć charakterystyczną barwę Michała Wiśniewskiego? - Początek pracy był taki, że dławiło mnie to drapanie. Musiałem odchrząkiwać. Znalazłem to miejsce, gdzie już się nie duszę - zapewniał uczestnik. Co jeszcze powiedział o swoim bohaterze? - Nie znam go osobiście, ale dobrze mu z oczu patrzy - skomentował. Jurorzy byli pod wielkim wrażeniem tej przemiany, tak samo jak prawdziwy Michał Wiśniewski, który zagościł na scenie po występie. - Było cudownie - muzyk nie ukrywał swojego zadowolenia. - Misja się powiodła - usłyszeliśmy od Kacpra Kuszewskiego.

Zmiana klimatu. Magdalena Narożna odświeżyła w pamięci widzów najsłynniejszą muzyczną rodzinę, czyli The Kelly Family. Gwiazda sceny disco polo przeobraziła się w jednego z jej członków, czyli Michaela Patricka Kelly'ego i zaprezentowała jego solowy hit „Beautiful Madness” z 2020 roku. - Był we wszystkich stacjach radiowych - wskazała. Z czym musiała się zmagać podczas przygotowań? - Jestem strasznie zamknięta na język angielski - przyznała przed wejściem do windy. Nie było jednak powodów od obaw. - Uważam, że genialnie sobie radzisz z męskimi wcieleniami. Masz zmysłowy wspaniały głos - pochwaliła Małgorzata Walewska. - Brzmiałaś dokładnie jak on - powiedziała Katarzyna Skrzynecka. - Bardzo naturalnie i wiarygodnie ten męski głos brzmiał - zauważył Kacper Kuszewski.

Triumfatorka poprzedniego odcinka wylosowała postać włoskiego piosenkarza Gazebo. - On jest bardzo dostojny - opisała krótko. Co jeszcze Maria-Anna Sieklucka wie o latach 80. i muzyce z tamtego okresu? - Że były - żartowała aktorka, która sięgnęła po piosenkę „I Like Chopin”. Kwestie choreograficzne? - Miałam problem, bo zawsze mam pewnego rodzaju przyruchy, bardzo mocno gestykuluję, a tutaj muszę się zachowywać wsobnie, ale z mentalnością kobiecą - zaznaczyła. Jak jurorzy ocenili ten występ? - Twój głos jest dość niski jak na kobiecy. To poszło o jedną barwę za nisko. Natomiast w powietrzu unosiła się woń arystokracji, powagi - opisał wrażenia Adam Strycharczuk. - Było czysto. Udało ci się utrzymać tonację - doceniła Małgorzata Walewska.

Piotr Gawron-Jedlikowski stał się na pewien czas wokalistą Pet Shop Boys. - Kojarzyłem, ale nie było tak, że słuchałem tego zespołu - przyznał aktor, po czym powiedział: - To muzyka buntowników - dodał. Bał się także jak uda mu się poskromić swoją energię na scenie podczas wykonywania piosenki „It's a Sin” jako Neil Tennant. - Wolę biegać i skakać, a tu musisz robić dużo, nie robiąc nic - rozmyślał o zachowaniu oryginalnego wokalisty. Efekt? - To był twój najlepszy występ! Kawał dobrej roboty - zachwycał się Adam Strycharczuk. - Jednego o tobie Piotr nie można powiedzieć: że nie grzeszysz talentem - skomentowała zadowolona Katarzyna Skrzynecka, nawiązując do tytułu utworu.

Kategoria: amerykański hip-hop. W tym programie nie ma rzeczy niemożliwych, ale chyba nikt nie spodziewał się, że Tamara Arciuch przeobrazi się w znanego rapera 50 Centa. - Jest dużo rzeczy, które nie sprzyjają - żartowała aktorka przed wyzwaniem. Jaki utwór zaprezentowała? To piosenka „Many Men”, którą gwiazda stworzyła po tym, jak dziewięciokrotnie ją postrzelono. - Tekst opowiada o przestępczości - wyjaśniła uczestniczka. Jak zareagowali jurorzy? - Tam nie było żadnej szansy, żeby domyśleć się, że w środku jest kobieta - oznajmiła zdumiona Katarzyna Skrzynecka. - Znalazłaś w sobie tak głęboki mrok. Coś niesamowitego! - wtórował Kacper Kuszewski.

Michał Meyer w damskiej odsłonie. Aktor trafił na postać legendarnej Chaki Khan i utwór „Ain't Nobody”, który premierowo ukazał się w 1983 roku. - To jest trudna wokalnie piosenka. Powiem przewrotnie: dobrze, że ona jest trudna, bo to jest motywujące - zaskoczył swoją wypowiedzią Macieja Dowbora. - Ona jest totalnie wyluzowana, jest diwą sceny - wyjaśniał dalej, z kim przyszło mu się zmierzyć. Czy musiał się także tłumaczyć przed sędziowskim stołem? - Elektryzujesz! - rzucił Adam Strycharczuk. - Bardzo dobrze mi się na to patrzyło - dodał juror. - Uważam, że był to bardzo udany występ - podsumował Kacper Kuszewski.

Ostatni akcent należał do Lesława Żurka. - Ewidentnie zostałem wystawiony na sprawdzian - powiedział aktor, który zagrał Darię Zawiałow. „Hej! Hej!” przysporzył mu sporo zmartwień. - Skala głosu jest tak odmienna od mojej, że trudno mi znaleźć tę siłę w tej skali - przyznał. Dodał także, że piosenka jest tylko pozornie prosta technicznie. - Zaśpiewałeś na falsecie większość utworu i przez to stałeś się zupełnie kimś innym - ocenił Kacper Kuszewski, który przyznał, że występu nie może zaliczyć do udanych. - Sprzeciwiam się Kacprowi - odezwała się Katarzyna Skrzynecka. - Nie było najgorzej. Jesteś przepiękną dziewczyną z energią - powiedziała.

Jak przebiegało głosowanie? Jurorzy, przyznając swoje punkty, wskazali, że najlepszy był Piotr Gawron-Jedlikowski. Uczestnicy podtrzymali ten werdykt. Gratulacje! Aktor przeznaczył czek o wartości 10 tysięcy złotych dla Lilianny z Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”.

W szóstym odcinku wystąpią:
Anna-Maria Sieklucka - Christina Aguilera
Paweł Góral - Sade
Lesław Żurek - Umberto Tozzi
Magdalena Narożna - Ava Max
Michał Meyer - Little Richard
Tamara Arciuch - Edyta Bartosiewicz
Maja Hyży - Natalia Kukulska
Piotr Gawron-Jedlikowski - Magdalena Narożna (Piękni i Młodzi)

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze