2021-03-26

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: „Boskie Buenos” i boski sukces

0

Anna-Maria Sieklucka jako Justyna Steczkowska najlepsza w czwartym odcinku. Wykonanie „Boskie Buenos (Buenos Aires)” posiadało wszystkie cechy idealnego występu! Jurorzy nie kryli zaskoczenia przemianą, ale niespodzianek było znacznie więcej. Fani programu mieli okazję posłuchać takich artystów jak: Steven Taylor (Aerosmith), Shawn Mendes, Goran Bregović, Jessie J, Prince, Grzegorz Skawiński (Kombii) i Shaggy. Kto jeszcze zrobił wrażenie?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

Po trzech odcinkach pierwsze miejsce w tabeli z wynikiem 85 punktów zapewnił sobie Lesław Żurek. Tuż za nim był Paweł Góral, który zebrał 83 punkty, a na trzeciej i czwartej pozycji kolejno uplasowali się Michał Meyer - 79 punktów i Tamara Arciuch - 74 punkty. Jak zmienił się ten układ? Kto wskoczył do topowej czwórki i jest dzięki temu bliżej finału?

Startujemy z Magdaleną Narożną. Gwiazda grupy Piękni i Młodzi wcieliła się w postać Grzegorza Skawińskiego z formacji Kombii i zaśpiewała „Black and White” z 1985 roku. - To utwór, który lubię i zawsze tak fajnie mi się jakoś kojarzy - przyznała uczestniczka, po czym pochwaliła tekst piosenki autorstwa Jacka Cygana. - Ta mieszanka musiała być wybuchowa i musiała przynieść sukces. Nie było innej opcji - podsumowała piosenkarka. A czy sukcesem okazał się także jej występ? - Udało ci się znaleźć rockowy pazur - skomentował Kacper Kuszewski. - Koncertowy power! Cały występ fantastyczny - wtórowała mu Katarzyna Skrzynecka.

- Będzie śmiesznie! - tymi słowami Maciej Dowbor zapowiedział występ Piotra Gawrona-Jedlikowskiego. Aktor wylosował brytyjską piosenkarkę Jessie J i zaprezentował singiel „Price Tag” sprzed dekady. - Jest bombą energetyczną, bombą miłości, radości, wszystkiego, co dobre - nie ukrywał, że zachwyciła go dopiero co poznana diwa. A wokal gwiazdy? - Ma w sobie nutę takiej gangsterki - objaśnił. Czy udało się sprostać zadaniu? -Twoja pupa jak serduszko. Zakochałam się nie tylko w tym, ale w całości - powiedziała Katarzyna Skrzynecka. - Świetnie sobie poradziłeś i wyglądasz jak milion dolarów - chwaliła popisowe wykonanie Małgorzata Walewska.

Tamara Arciuch przeistoczyła się w Gorana Bregovicia. Muzyk z Sarajewa robił fenomenalną karierę w Polsce w latach 90., nie tylko ze względu na współpracę z Kayah. - Ta muzyka jest taka, że się niesie. Te aranże, nawiązywanie do folkloru, trudno jest przejść obok niej obojętnie - aktorka wprost zachwycała się kolejnym zadaniem. W udziale przypadła jej pieśń włoskich komunistycznych i anarchistycznych partyzantów antyfaszystowskich „Bella ciao”. Piosenka zyskała drugie życie dzięki popularnemu serialowi „Dom z papieru”. Jak jurorzy ocenili ten występ? - Tak dobrze się bawiłem, że aż się spociłem. Brawo! - mówił pełen energii Adam Strycharczyk. - Odnalazłaś technikę tego charczącego śpiewania - zauważył Kacper Kuszewski.

Co zaproponował Michał Meyer? Artysta trafił na charyzmatycznego lidera grupy Aerosmith Stevena Tylera. - To nie jest najprostszy wokal na świecie, ale jest bardzo charakterystyczny - uczestnik podszedł do tej metamorfozy bardzo ambitnie. Podkreślił także, że jego referencja to koncert z 2014 roku i mimo tego, że ten utwór można zaliczyć do ballad, nie obyło się bez wulkanu energii na scenie. Gdy jurorzy zabrali głos w sprawie interpretacji „Dream On”, było już wiadomo, że są bardzo zadowoleni. - Odpalił wrotki od samego początku - wskazał z podziwem Kacper Kuszewski. - Szał. Jestem powalona twoim fantastycznym performancem, twoim genialnym wokalem, powerem rockowym. Najlepszy Steven Tyler w tym programie - wyliczała Katarzyna Skrzynecka.

„Boskie Buenos (Buenos Aires)” to utwór z repertuaru grupy Maanam, ale Anna-Maria Sieklucka pokusiła się o wersję tej piosenki w wykonaniu Justyny Steczkowskiej. Cover gwiazdy znany jest przede wszystkim z programu „Szansa na sukces”, ale wybrano wersję z jednego z koncertów. - To jest diament, jeśli chodzi o polską scenę muzyczną - aktorka nie szczędziła miłych słów o swojej bohaterce. Trzeba było nie tylko odwzorować wokal, ale także gesty i sposób ruszania się wokalistki. - Jest bardzo mocno osadzona na nogach. Stoi twardo - tłumaczyła aktorka. Jak poszło? - Super! Najlepszy twój występ w programie! W ogóle nie mam się do czego przyczepić - przyznała z uśmiechem Małgorzata Walewska. - Wydaje mi się, że coś się w tobie odblokowało. Byłaś pewna siebie - opisał wrażenia Adam Strycharczuk.

Lesław Żurek przeniósł nas tym razem na początek lat dwutysięcznych, gdzie na listach przebojów królował Shaggy. Jamajski wokalista reggae wylansował m.in. hit „Angel” i to właśnie ten singiel był nie lada wyzwaniem dla aktora. - Istotą jest znalezienie głosu. To mi się wydaje, jest punktem wyjścia. Jak się znajdzie głos, to ruch idzie za tym - analizował przed wejściem do windy. Jak było? - To jest spektakularna transformacja, zważywszy na to kim jesteś na co dzień - powiedział Kacper Kuszewski. - Jestem pod wrażeniem tego, jak sam się dobrze bawiłeś tą postacią - powiedziała Małgorzata Walewska. - Mamy tu festiwal testosteronu - rzuciła Katarzyna Skrzynecka.

Robimy skok do połowy lat 80. za sprawą Prince'a & The Revolution, którym stała się Maja Hyży. - Sam grał, komponował, reżyserował swoje teledyski. Jest samoukiem. Zazdroszczę, bo marzy mi się gra na jakimś instrumencie - opowiadała zdumiona. Jaki czekał ją utwór? „When Doves Cry”. - Przygotowania zaczęliśmy od specyfiki śpiewania. Jest to do zrobienia - przekonywała piosenkarka. Efekty? Oszałamiające! - Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem, żeby dziewczyna znalazła taką barwę głosu, która brzmi jak męski falset - zauważył Kacper Kuszewski. - Masz w tych oczach taką prawdę. Widać, że one są nasycone uczuciem - dostrzegła Małgorzata Walewska.

Na zakończenie współczesna muzyka pop i Shawn Mendes. - Znałem jego numery, a za tą popularnością kryje się wielki talent, multiinstrumentalista, kompozytor. Super zdolny koleś - tak w skrócie Paweł Góral przedstawił swój pierwowzór. Na warsztat wziął jego utwór „Treat You Better” z 2016 roku. Podczas prób zdał sobie sprawę, że musi walczyć ze swoimi musicalowymi przyzwyczajeniami i pozbyciem się vibrato. Udało mu się? - Była w tym prawda, mimo tego początku, gdzie rzeczywiście byłeś tam momentami niepewny - ocenił Adam Strycharczuk. - To było dosyć niezwykłe - zakończył Kacper Kuszewski.

Podczas przyznawania not za stołem sędziowskim była pełna zgodność. Cztery dziesiątki od jurorów sprawiły, że liderował Michał Meyer. Uczestnicy zagłosowali jednak inaczej i to Anna-Maria Sieklucka wygrała czwarty odcinek 14. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”! Czek o wartości 10 tysięcy złotych przeznaczyła na Fundację Serca dla Maluszka. Gratulacje!

W piątym odcinku wystąpią:
Magdalena Narożna - Michael Patrick Kelly
Piotr Gawron-Jedlikowski - Neil Tennant (Pet Shop Boys)
Paweł Góral - Michał Wiśniewski (Ich Troje)
Maja Hyży - Rihanna
Tamara Arciuch - 50 Cent
Lesław Żurek - Daria Zawiałow
Michał Meyer - Chaka Khan
Anna-Maria Sieklucka - Gazebo

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze