2021-03-24

Lesław Żurek: Ludzie są spragnieni takich występów

0

Aktor dla POLSAT.PL o kulisach pracy nad zwycięską rolą w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Popularny aktor porwał wszystkich swoim występem, w którym wcielił się w Aleksandra Żabczyńskiego i zaśpiewał utwór „Już nie zapomnisz mnie”. W specjalnej rozmowie uczestnik 14. edycji show Polsatu wytłumaczył, dlaczego jego zdaniem ta metamorfoza była najlepsza.

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

Lesław Żurek nie spodziewał się, że w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” sięgnie aż do utworu z dwudziestolecia międzywojennego. Wszystko za sprawą wylosowania postaci Aleksandra Żabczyńskiego i piosenki „Już nie zapomnisz mnie”. - Myślałem, że to w ogóle się nie spodoba, bo to było całkiem inne niż utwory kolegów czy koleżanek, że to takie nie z tych czasów. Los na mnie eksperymentował (śmiech) - tłumaczył.

Przygotowania do tej metamorfozy były intensywne. Aktor pracował zarówno nad wokalem, jak i całą wizualizacją występu. - Okazało się, że ludzie czekają na coś takiego, są tego spragnieni. Okazało się to jakiegoś rodzaju sukcesem. Chociaż Kris Adamski, który zajmuje się choreografią, przewidywał taki bieg zdarzeń. Znał całość repertuaru, jaki miał być zaprezentowany i stwierdził, że jeśli uda się oddać i zachować ten urok, to jest duża szansa, że zakończy się to powodzeniem - zdradził. Zwycięzca przeznaczył czek o wartości 10 tys. złotych na Fundację Siepomaga.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lesław Żurek (@leszekzurek)

W czym tkwi tajemnica sukcesu tego wykonania? - To była kwestia złapania tego wszystkiego. To było połączenie mojego wykonania, scenografii i tego, co działo się dookoła mnie. To chyba się udało i uwiodło publiczność - zastanawiał się aktor.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

Co dalej? Maszyna losująca przygotowała dla Lesław Żurka zupełnie inną postać niż poprzednik. Shaggy to jamajski wokalista, który znany jest z takich hitów jak „It Wasn't Me” czy „Boombastic”. Jak ten wybór skomentował Lesław Żurek? - Głosowo i pod każdym względem jest daleki ode mnie. To było jednak ciekawe poszukiwanie. To jest najtrudniejszy element, ale w zasadzie też najciekawszy. Szukałem nie tylko głosu, ale także i ruchu. Każda z postaci ma to do siebie, że ma swoją charakterystyczność. Jak wyszło, to już widz sobie zobaczy i oceni (śmiech) - zapowiada gwiazda.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lesław Żurek (@leszekzurek)

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze