2021-03-24

„Komisarz Mama” - odcinek 4: Zaskakująca zmiana frontu

0

Nadchodzi czas, gdy Matejko i jej współpracownicy grają do jednej bramki. Dlaczego? Po kilku sprawach, w których komisarz sama z powodzeniem rozwiązywała kryminalne zagadki, jej grupa zrozumiała, że dla szybszego pojmania mordercy warto zjednoczyć siły. Czy to początek nowego etapu w ich relacjach? Natomiast sprawy sercowe z sąsiadem nadal są zawiłe...

Oglądaj Komisarz Mama online na IPLA.TV.

Cały czas w zawieszeniu
Maria decyduje się na randkę z sąsiadem. Łukasz stara się, aby Maria poczuła się wyjątkowo w jego towarzystwie - przygotowuje kolację i na wstępie zasypuje ją komplementami. Jednak Matejko pod pretekstem wezwania do pracy kończy spotkanie, zanim się zaczęło i zmieszana wybiega z jego domu. O zdarzeniu opowiada swojej najlepszej koleżance z pracy, Helenie, która radzi jej, żeby na bok odłożyła obawy związane ze swoim ciałem, wyglądem i otworzyła się na nowe doznania z mężczyzną, który jej pragnie. Maria robi jeszcze jedno podejście, ale tym, razem Łukasz nieświadomie wprowadza ją na trop w śledztwie. Po skończonej pracy komisarz idzie z niezapowiedzianą wizytą do Idzikowskiego...

Na dobrej drodze
Grupa współpracowników Marii zaczyna powoli rozumieć, że nie warto być przeciwko swojej szefowej. Piotr, Jan i Roma dostrzegają instynkt Matejko, jej przenikliwość i skuteczność w rozwiązywaniu zagadek oraz doceniają jej doświadczenie i umiejętności. W trakcie śledztwa starają się jej pomóc. Coraz częściej liczą się z jej zdaniem, a nawet chcą poznać ją bliżej... Po raz pierwszy, odkąd Maria pojawiła się w ich oddziale, zapraszają ją po pracy na symboliczne piwo.

Trudna sztuka kochania
Na wysypisku śmieci znaleziono martwą kobietę. Maria rozpoznaje ją po sukience - to Cecylia Dynowska - prostytutka, która pracowała razem z zamordowaną Zofią Marciniak. Pierwszy trop prowadzi do Romana Dutki, młodego pracownika firmy „Practico”, a potem także do jego przełożonego i właściciela firmy, Piotra Grzelaka oraz kluczowego klienta - Dariusza Matei. Matejko podczas śledztwa dowiaduje się, że mężczyźni we trzech opijali kontrakt, a po kolacji do jacuzzi w hotelu zamówili kobietę do towarzystwa. Wszystkie dowody wskazują, że winny jest Dutka, jednak instynkt Marii nie pozwala jej zamknąć sprawy... Komisarz naraża swoje życie, żeby dowiedzieć się, kto jest sprawcą zbrodni.

Czy Maria otworzy się przed swoim sąsiadem? W jaki sposób współpracownicy pomogą komisarz w odkryciu prawdy? Czy relacja Matejko z Żeromskim, Rybczyńskim i Mazur zmieni się na dobre?

Komisarz Mama w środę o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Komisarz Mama” na Instagramie - @komisarzmama

Komentarze