2021-03-23

Sprint do finału. Zawrotne tempo w „Ninja Warrior Polska”

0

W czwartym odcinku trzeciego sezonu show Polsatu czas odgrywał kluczowe znaczenie. Spośród trzydziestu dwóch zawodników aż piętnastu ukończyło tor eliminacyjny i o awansie do półfinału decydował jedynie rezultat. Podczas walki o udział w finale bardzo mocna konkurencja zmotywowała do „wykręcania” znakomitych wyników. Najlepszy Mariusz Bulandra pokonał trasę w nieco ponad sześćdziesiąt sekund!

Wszystko o programie w aplikacji, którą znajdziecie tutaj:
https://ninjawarrior.page.link/app

Oglądaj Ninja Warrior Polska online na IPLA.TV.

- Dziś Śląsk, a wraz z nim cała Polska ponownie zatrzęsie się w posadach - zapowiedział Jerzy Mielewski, któremu jak zwykle towarzyszyli Karolina Gilon i Łukasz „Juras” Jurkowski.

Tym razem zmieniony tor eliminacyjny tworzyły następujące przeszkody: Pięć kroków, Ognisty pierścień, Wirujący most, Wiszące półki, Wisząca drabina i Krzywa ściana. Trasa półfinałowa bez zmian: Lot Tarzana, Trasa pająka, Ruchomy drążek, Spirala Ninji i Przeprawa przez komin.

Braterski test
„Ninja Warrior Polska” przyciąga rodziny. Damian Drzewiecki po starcie w pierwszej edycji, do udziału w trzeciej namówił swojego brata Krystiana. Adrenalina w ich życiu była obecna już od najmłodszych lat, kiedy tata zaraził ich pasją do motocrossu. Potem także za jego sprawą zaczęli trenować sztuki walki i obecnie są związani z MMA. Zarówno uporządkowany Damian, jak i chaotyczny Krystian ukończyli pierwszy tor, ale tylko drugi z nich awansował do półfinału. - Nie ma żartów. Kręcę grube czasy i nie będę się już tu bawił - zapowiedział. Słowa dotrzymał, a znakomity czas zadedykował młodszemu bratu.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 02:23:05
Czas toru półfinałowego (ukończony): 01:37:03
Kwalifikacja do finału!

Tak się bawi szlachta
Morderczo trudna trasa przyciąga szereg interesujących osób. Wywodząca się z rodu Baczyńskich - należących do szlachty karmazynowej - Anna Kurlapska to 33-letnia urzędniczka i mama, która postanowiła sprawdzić swoją formę po ciąży. Nagranie z udziałem będzie powodem do dumy, bo niska i drobna uczestniczka w świetnym stylu dotarła do czwartej przeszkody. - Chwila zawahania i słabsze wybicie - podsumowała. - Ale jeszcze tu wrócę - zapowiedziała.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wiszące półki

Tarzan o krok od półfinału
Ziemia i cała Arena Gliwice zadrżała, kiedy na torze pojawił się Sebastian Młynarkiewicz... w stroju Tarzana. Mieszkający w Sopocie 28-latek był namawiany przez tatę, żeby zostać wojskowym, ale to nie jego świat. On potrzebuje kontaktu z naturą, wyzwolenia i przestrzeni, a najlepiej się czuje w lesie, kiedy skacze pomiędzy drzewami. Takie przygotowanie pomogło podczas pokonywania przeszkód, ale zabrakło zaledwie czterech sekund, żeby awansować dalej. W eliminacjach zajął jedenaste miejsce.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 02:27:00

Lecznicza moc buzzera
W czwartym odcinku czas odgrywał ogromną rolę. Grzegorz Lisowski na pierwszej trasie mierzył się nie tylko z przeszkodami, ale i z kontuzjowaną ręką oraz zmęczeniem na finiszu. Osiągnął jednak dobry rezultat. Pomimo urazu w półfinale dotarł do samego końca, a nie było to łatwe zadanie. Z pewnym trudem pokonał Przeprawę przez komin, lecz dotknięcie buzzera jakby miało leczniczą moc. - Ból przemija, chwała pozostaje - podsumował. Ostatecznie jednak uplasował się tuż za czwórką, która awansowała do finału.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 02:05:00
Czas toru półfinałowego (ukończony): 01:55:00

Przypadkowy bohater
Czy w sportowym show Polsatu trafiają się osoby z przypadku? Tak! Łukasz Tański pomagał przy rozkładaniu materaców podczas budowy toru, a kiedy okazało się, że jeden z uczestników nie dotrze do Areny Gliwice, wskoczył na jego miejsce. Nie jest jednak osobą przypadkową, bo jako instruktor wspinaczki, ma odpowiednie przygotowanie. W świetnym stylu pokonał tor eliminacyjny, a drugi etap walki o finał rozpoczął niczym błyskawica. Dwie pierwsze przeszkody pokonał w niecałe piętnaście sekund, ale zatrzymał go Ruchomy drążek. - Nerwy, nerwy, nerwy - ocenił przyczyny niepowodzenia.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:37:03
Przeszkoda eliminująca na torze półfinałowym: Ruchomy drążek

Pokaż, na co cię stać
Piotr Kupicha na torze „Ninja Warrior Polska”? To nie pomyłka. Po tym, jak wytłumaczył Karolinie Gilon swoją obecność w programie wokalista zespołu Feel znalazł także utwór pasujący do sytuacji. Oczywiście było to „No pokaż, na co cię stać”. Na torze okazało się niestety, że zgodnie z jego słowami „zimna woda kusi wszędzie”. Wyśmienity wspinacz nie zdążył sprawdzić swoich umiejętności na Wiszących Półkach, bo przeszkodą nie do pokonania okazał się Ognisty pierścień. - Następnym razem pójdzie mi lepiej - zapowiedział.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Ognisty pierścień

„Juras”, do zobaczenia na górze!
Trzecia edycja to okazja do spotkania ze znajomymi twarzami. Ivan Kohut był jednym z bohaterów pierwszej edycji. W finale 29-letniemu trenowi biegów OCR zabrakło zaledwie sekundy do wciśnięcia przycisku na drugim torze finałowym. - Dam z siebie wszystko - mówił przed startem. Zapowiedział także spotkanie z Łukaszem „Jurasem” Jurkowskim, które zrealizował bardzo szybko. Podobnie było na drugiej trasie, a jego zapowiedzi, że interesuje go tylko końcowe zwycięstwo w programie, nie są na wyrost.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:34:03
Czas toru półfinałowego (ukończony): 01:23:40
Kwalifikacja do finału!

W szaleńczym tempie
W każdym odcinku pojawiają się uczestnicy, którzy potrafią zaskoczyć publiczność i prowadzących. Tym razem „czarnym koniem” okazał się 31-letni Mariusz Bulandra gnał po torze eliminacyjnym w ekspresowym tempie. Nie walczył tylko o awans, ale też o jak najlepszy czas. - Rewelacja - stwierdził po wspięciu się na Krzywą ścianę. Do drugiego biegu przystępował pod dużą presją, bo startujący wcześniej zawodnicy śrubowali czasy. Wytrzymał jednak napięcie, a kolejne przeszkody pokonywał bez żadnego odpoczynku. Efekt? Rekord toru półfinałowego w trzeciej edycji! - Taki miał być plan. Nie wierzyłem, że tak szybko, ale udało się - stwierdził skromnie.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:26:03
Czas toru półfinałowego (ukończony): 01:00:44
Kwalifikacja do finału!

Do trzech razy sztuka?
Bogata sportowa przeszłość i udział w dwóch finałach „Ninja Warrior Polska” to zapowiedź wielkich emocji na torze. 24-letni Sebastian Kasprzyk na przestrzeni czasu mocno pracował nad ruchomością bioder, bo problemy z nimi przeszkadzały mu podczas pierwszych dwóch startów w programie. Gdyby za pierwszym razem pokonał Krzywą ścianę, to jego czas byłby najlepszy w eliminacjach. Skaleczenie nogi nie przeszkodziło na trasie półfinałowej, z którą poradził sobie w znakomitym tempie.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:26:04
Czas toru półfinałowego (ukończony): 01:21:01
Kwalifikacja do finału!

Do wielkiego finału awansowało już piętnastu zawodników i jedna zawodniczka. Kto do nich dołączy? Jak będzie wyglądała walka o ostatnie miejsca? Zapraszamy na kolejne odcinki „Ninja Warrior Polska”!

Ninja Warrior Polska we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Komentarze