2021-03-20

„Kowalscy kontra Kowalscy” - odcinek 6: Kwestia zaufania

0

Piotr pożycza Henrykowi samochód, żeby mógł zawieść synów do szkoły... Bogaty Kowalski nie wie, czy dobrze robi, ale obowiązki nie pozwalają mu zawieźć chłopców osobiście. Dodatkowo na jego pozytywną decyzję wpływają Kowalskie. Jednak nikt nie przypuszcza, że zwykłe pożyczenie auta może doprowadzić do takich konsekwencji...

Oglądaj Kowalscy kontra Kowalscy online na IPLA.TV.

Niechętna zgoda
Po wakacjach Jan i Nikodem idą pierwszy raz do szkoły. Nikodem jest zestresowany nową sytuacją, ale brat zapewnia go, że wszytko będzie dobrze: - Spoko, spoko. Usiądzie ze mną i nikt mu nic nie zrobi. W końcu jest bratem króla klasy! - mówi z dumą. Jednak chłopcy nie mają jak jechać do szkoły, ponieważ Piotr zwolnił kierowcę za fałszowanie faktur na benzynie. Proponuje synom zamówienie taksówki, ale Anna i Jadzia nalegają, żeby Piotr zgodził się pożyczyć samochód Henrykowi. Żona biednego Kowalskiego zapewnia: - Spokojnie możecie mu zaufać, rok temu wyrżnął się i od tamtej pory po pijaku nie jeździ. A na trzeźwo naprawdę dobry z niego kierowca - opowiada.

Weselny szofer
Henryk wywiązuje się z zadania, ale nie wraca do willi, choć czeka na niego Piotr. Chwali się przed kumplami wymyśloną bajeczką, że taki samochód kupił za pieniądze z ubezpieczenia za spalony dom. Mężczyźni są zachwyceni pojazdem - nigdy wcześniej nie widzieli takiej „fury”. A najlepszy przyjaciel Henryka, Stefan, prosi go o przysługę - zawiezienie jego siostry do ślubu. Henryk nie może odmówić, choć Piotr potrzebuje samochodu... - Halo, halo. Nie słyszę cię. Jestem samochodem na myjni, a w restauracji obok jest wesele, dlatego jest tak głośno - oszukuje bogatego Kowalskiego, kiedy utknął w weselnym korowodzie. A to tylko początek dramatycznych przygód...

Braterska pomoc?
Pierwszy dzień szkoły od razu przynosi konflikt. Bracia kłócą się o względy pięknej Ewy. Dziewczyna jest zainteresowana nowym kolegą z klasy, czego nie może znieść Janek, który postanawia zdyskredytować dziewczynę w oczach brata: - Stary, wiedziałam, że jesteś jeleń, ale nie przypuszczałem, że aż taki. Nie rozumiesz, że ona chce cię wykorzystać, żebyś pomógł jej na kartkówce. Nie wydaje ci się dziwne, że spodobałeś się jej akurat ty i akurat dziesięć minut przed sprawdzianem? - próbuje zasiać zamęt w głowie Nikodema. Czy dziewczyna naprawdę chce wykorzystać biednego Kowalskiego?

Czy Nikodem uwierzy bratu, że Ewa ma nieczyste intencje? Czy Henryk wróci do domu na czas i umówione spotkanie z Piotrem?

Kowalscy kontra Kowalscy w sobotę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil Janka Kowalskiego z serialu „Kowalscy kontra Kowalscy” na Instagramie - @janekkowalskiofficial
Oficjalny profil Nikodema Kowalskiego z serialu „Kowalscy kontra Kowalscy” na Instagramie - @nikodemkowalskiofficial

Komentarze