2021-03-13

„Kowalscy kontra Kowalscy” - odcinek 4: Zbieg okoliczności

0

Poznanie przyjaciół bogatych prowadzi do kolejnych napięć pomiędzy rodzinami. Piotr i Anna zapraszają do posiadłości swoich najbliższych znajomych. Aby nie wyjść przed nimi na pechowców, proszą biednych Kowalskich, żeby udawali ich krewnych i nie wspominali o podmianie synów sprzed lat. Czy Henrykowi uda się dotrzymać tajemnicy, a synowie będą chcieli kłamać?

Oglądaj Kowalscy kontra Kowalscy online na IPLA.TV.

Przyjacielska przysługa
Bogaci Kowalscy zapraszają do posiadłości swoich bardzo majętnych znajomych - Milanę i Hamleta z piękną córką Elą. Wiedzą, że aby spotkanie przebiegało spokojnie i w miłej atmosferze, muszą z nowymi lokatorami ustalić pewne reguły. Dodatkowo wstydzą się przyznać, że podmieniono im syna, dlatego nakłaniają Jadwigę i Henryka, aby udawali ich dalekich krewnych. Początkowo wszystko idzie zgodnie z planem... Henryk bryluje w towarzystwie, opowiadając niestworzone historie. Jednak Piotr nie może znieść jego zachowania i przygotowuje misterny podstęp.

Młodzieńcza brawura
Kiedy rodzice są zajęci spotkaniem i opowiadaniem wymyślonych - na potrzeby chwili - bajeczek, a Milana daje popisy wokalne - których nie da się słuchać - Nikodem, Janek i Ela wpadają na szalony pomysł jazdy samochodem Hamleta. Ela wykrada ojcu kluczyki do jego jeepa. Mimo sprzeciwów trzeźwomyślącego i odpowiedzialnego Nikodema nastolatkowie wybierają się na przejażdżkę po lesie. Przywiązują Janka do maski samochodu z kamerką go-pro i jeżdżą w ryzykowny sposób. W pewnym momencie samochód w coś uderza. W lusterku widzą ludzkie nogi... Przerażeni decydują się na ucieczkę.

Prawda wychodzi na jaw
Nastolatkowie są w szoku. Nie widzą, co robić. Jedyne co przychodzi im do głowy, to powiedzieć rodzicom, co się wydarzyło. Gdy chcą z nimi porozmawiać, nagle na podjeździe zjawia się Zenon. Rozpoznaje jeepa, który go potrącił i jego właściciela - Hamleta - który wcześniej oskarżył go o kradzież pierogów. Do rozwikłania zagadki potrącenia, która wydarzyła się w lesie, brakuje tylko wyjawienia prawdy - kim tak naprawdę są dla siebie bogaci i biedni Kowalscy...

Jak prawdę o zamianie synów przyjmą przyjaciele bogatych Kowalskich? Czy rodzice wyciągną konsekwencje wobec swoich dzieci za nielegalną przejażdżkę po lesie?

Kowalscy kontra Kowalscy w sobotę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil Janka Kowalskiego z serialu „Kowalscy kontra Kowalscy” na Instagramie - @janekkowalskiofficial
Oficjalny profil Nikodema Kowalskiego z serialu „Kowalscy kontra Kowalscy” na Instagramie - @nikodemkowalskiofficial

Komentarze