2021-01-30

„Komisarz Mama”: Wszystko o nowym serialu Polsatu

0

Czym zaskoczy widzów stacji obdarzona niezwykłą intuicją śledcza Maria Matejko? Po dziesięciu latach przerwy wraca do pracy w Wydziale Kryminalnym, ale nie jest to łatwy powrót. Mimo wielkiego talentu zespół nie do końca ją akceptuje... Jest jednak zdeterminowana, żeby wrócić do gry. W swoim stylu i na swoich zasadach! Oglądaj serial „Komisarz Mama” od 3 marca w środę o godz. 21:05 w Polsacie.

Oglądaj Komisarz Mama online na IPLA.TV.

Osobliwa szefowa, zabiegana mama, wielbicielka powieści Agathy Christie, nietuzinkowa osobowość... Maria Matejko ma różne oblicza. I choć musi się zmagać z różnymi przeciwnościami losu, to nigdy nie traci optymizmu.

Maria (Paulina Chruściel) to silna kobieta, matka czworga dzieci: nastoletnich Elizy (Julia Karpińska) i Juliusza (Maksymilian Balcerowski) oraz bliźniaków: Marcina i Leona (Kacper i Jakub Kustra). To właśnie na ich wychowaniu skupiała się przez ostatnie lata.

Po rozstaniu z mężem postanawia znowu realizować się zawodowo. Powrotu do pracy nie ułatwia jej zbuntowany i cyniczny zespół. Podwładni nie doceniają jej zmysłu wnikliwej obserwacji i doświadczenia. Tymczasem zaskakujące metody śledcze okazują się wyjątkowo skuteczne. Maria jest świetnym psychologiem - wie, jak podejść bogatego fabrykanta, a jak mordercę. Wciela się w różne role, udaje ofiarę, czasem naiwną blondynkę.

Wszystko po to, żeby zdobyć zaufanie rozmówców, a co za tym idzie materiały, które mogą przybliżyć ją do rozwiązania sprawy. Matejko z całych sił stara się sprostać wszystkim obowiązkom szefowej i matki, ale w jej życiu nie zabraknie także miłosnych zawirowań! A to wszystko za sprawą czarującego sąsiada za płotem i powracającego niespodziewanie byłego męża.

Jednym z największych krytyków Marii są… jej dzieci. Jednak nawet one nie są w stanie wyprowadzić jej z równowagi. Na złośliwości odpowiada uśmiechem i konsekwentnie robi swoje. Nie jest idealna, zna swoje wady i nie próbuje ich ukryć. Bywa twarda i bezkompromisowa a czasem krucha i wrażliwa.

Każdy odcinek serialu „Komisarz Mama” to osobna zamknięta historia kryminalna rozgrywająca się w innym środowisku.

Przestępcą może być przecież każdy: bogaty biznesmen, nielegalny imigrant czy osoba dotknięta chorobą psychiczną. Każda sprawa to wyzwanie, ale i wciągająca zagadka, którą Maria będzie starać się rozwiązać.

W serialu zobaczymy doborową obsadę! Krystian Wieczorek w roli męża Marii, z którym jest w separacji, Jakub Wesołowski jako sąsiad Łukasz Idzikowski, który nie będzie mógł się oprzeć urokowi pani komisarz, Anna Mucha jako jego dziewczyna.

Bohaterami produkcji są także Anna Dereszowska w roli Patrycji Madalińskiej - szefowej Marii, Wojciech Zieliński jako podkomisarz Piotr Żeromski, Arkadiusz Smoleński - starszy aspirant Jan Rybczyński, Anna Matysiak - aspirant Roma Mazur i Joanna Niemirska - laborantka Helena Zawada.

Serial liczy 8 odcinków. Producentem wykonawczym jest Tako Media, reżyserem Marcin Ziębiński, a autorką adaptacji Justyna Pobiedzińska. Serial „Komisarz Mama” opiera się na francuskim formacie „Candice Renoir”, który doczekał się aż ośmiu sezonów!

Komisarz Mama od 3 marca w środę o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Komisarz Mama” na Instagramie - @komisarzmama

Komentarze
© Polsat 2021