2021-01-20

Maciej Zakościelny: „Rysa” to świetny, mocny kryminał

Aktor zachęca do obejrzenia produkcji na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Igora Brejdyganta. Maciej Zakościelny to jeden z bohaterów intrygującej kryminalnej produkcji. Co jest jej mocną stroną? Dlaczego warto ją obejrzeć? Jaka jest postać, w którą się wcielił znany i lubiany aktor? Serial „Rysa” od 29 sierpnia w poniedziałek na antenie Polsatu.

Oglądaj Rysa online na polsatgo.pl.

Maciej Zakościelny podczas rozmowy w paśmie „Nowy Dzień z Polsat News” nie miał problemów ze wskazaniem, co najbardziej zafascynowało go przy pracy nad produkcją. - Scenariusz. Gdy go czytałem, to byłem w szoku. Pomyślałem, że jeżeli uda się go zrealizować, to będzie to wspaniały serial. Ta historia jest napisana jak najlepszy kryminał. Jest napięcie, jest tajemnica, jest przerażenie. Ten serial jest bardzo mocny - ocenił.

To jednak nie wszystko. Zdaniem aktora na podkreślenie zasługuje także zaangażowanie całej ekipy na planie zdjęciowym, które przełożyło się na znakomite rezultaty. - Drugą kwestią jest to, jak wszyscy nad tym pracowaliśmy. Jak profesjonalnie podeszła do tego Julia Kijowska, która gra główną bohaterkę. Jak weszła w tę rolę. Warto obejrzeć ten serial, chociażby dlatego, żeby zobaczyć, jak zanurzyła się w postać Moniki Brzozowskiej - podkreślił.

W produkcji Maciej Zakościelny wciela się w Piotra Wasilewskiego. Jaki jest kreowany przez niego bohater? - Mimo tego, że moja rola nie jest główna, to jest ważna. Jest to człowiek, który jest partnerem głównej bohaterki i moim zdaniem bardzo jej pomaga w tym całym zagmatwaniu i oszołomieniu - zaznaczył.

„Rysa” to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Akcja serialu koncentruje się wokół losów policjantki ze stołecznego wydziału zabójstw, która podczas śledztwa mierzy się z własną przeszłością i światem pełnym tajemnic, nałogów i namiętności. Serial powstał na zlecenie Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat. Za produkcję odpowiada Endemol Shine Polska. Ośmioodcinkową historię wyreżyserowali: Maciej Migas („Żyć nie umierać”, „Oda do radości”) i Łukasz Kośmicki („Ultraviolet”, „Ukryta gra”). Scenarzystą wiodącym jest autor powieści - Igor Brejdygant („Paradoks”, „Zbrodnia”, „Ultraviolet”, „Szadź”). Drugim scenarzystą jest Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”).

Rysa w poniedziałek o godz. 23:10 i 00:10 w Polsacie.