2021-01-13

Znamy datę premiery „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”

0

Błyskotliwa komedia akcji, jakiej w polskim kinie nie było od dawna. Jest pierwszy plakat! Trudno uwierzyć, że człowiek, który dwadzieścia dziewięć razy uciekł organom ścigania, był prawdziwą postacią, a nie wymysłem scenarzystów. Prawdziwe przygody Zdzisława Najmrodzkiego posłużyły do stworzenia rozrywkowego filmu w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha i Olga Bołądź. Producentem jest TFP, a koproducentami Telewizja POLSAT, Cyfrowy Polsat, Polkomtel oraz Mazowiecki Fundusz Filmowy. „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” w kinach i IPLI od 17 września 2021 roku.

- Zdzisław Najmrodzki w pewnym sensie był superbohaterem PRL. Tworząc tę postać, wykorzystaliśmy kilka najważniejszych faktów z jego życia, ale „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” to fantazja i fikcja, która ubarwiła prawdziwą historię - wyjaśnia Mateusz Rakowicz, reżyser i współautor scenariusza. - Nasz bohater ucieka od szarej rzeczywistości i pragnie sięgać ponad miarę przeciętnego człowieka. Sięgać najwyżej, jak się da. Ludzie w tamtych czasach nie śledzili kronik kryminalnych po to, żeby się przekonać, czy wreszcie go złapano. Chcieli wiedzieć, czy znowu udało mu się uciec - stwierdza reżyser i dodaje: - Niedawno ukończyliśmy prace, a pierwsi „testowi” widzowie przyjmują film bardzo entuzjastycznie. Mówią, że „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” to powiew świeżości, jakiego w polskim kinie nie było od dawna.

Z uwagi na pandemię premiera została przesunięta na 17 września 2021 roku. Równocześnie z ujawniono pierwszy plakat promujący produkcję. - Ten film jest błyskotliwy i rozrywkowy. To radość kina w czystej postaci. Dlatego zależy nam na tym, żeby ludzie mogli obejrzeć „Najmro”w pełni zrelaksowani, w poczuciu bezpieczeństwa. Liczymy, że takie warunki będziemy mieli najpóźniej jesienią 2021 roku. Uzbrajamy się zatem w cierpliwość, a tymczasem przygotowujemy serię plakatów, na których łączymy styl retro z nowoczesnością oraz zwiastun, który da widzom przedsmak tej imponującej produkcji - uzasadnia Paweł Fiłonowicz, dyrektor marketingu z Dystrybucji Mówi Serwis.

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się dwadzieścia dziewięć razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie Najmro wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Czy mu się to uda?

W obsadzie plejada gwiazd polskiego kina. W głównej roli występuje Dawid Ogrodnik („Ostatnia rodzina”), a partnerują mu Robert Więckiewicz („Kler”), Jakub Gierszał („Najlepszy”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu w Hollywood”), Olga Bołądź („Kobiety mafii”) oraz debiutująca na wielkim ekranie Masza Wągrocka (serial „Król”).

Dystrybutorem filmu jest Mówi Serwis. Producentem „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” jest TFP, a koproducentami Telewizja POLSAT, Cyfrowy Polsat, Polkomtel oraz Mazowiecki Fundusz Filmowy.

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” w kinach i IPLI od 17 września 2021 roku.

Komentarze
© Polsat 2021