2020-09-17

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”: Komedia pełna akcji

0

Film inspirowany prawdziwą historią gwiazdy przestępczego półświatka. Zobacz zwiastun! Produkcja opowiada o przygodach Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego króla ucieczek, który dwadzieścia dziewięć razy wymknął się organom ścigania PRL. W głównch rolach między innymi Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha i Olga Bołądź.

Cała Polska śledziła w latach 70. i 80 brawurowe wyczyny Zdzisława Najmrodzkiego. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. „Król złodziei” pochodził z obecnego województwa świętokrzyskiego, a jego życiorys to gotowy scenariusz na film. Dlatego zainteresował się nim reżyser Mateusz Rakowicz. - Nie chcieliśmy tworzyć dosłownej biografii jego osoby. Odbiliśmy się od najciekawszych faktów z jego życia, dodając wydarzenia, które ubarwiły filmową rzeczywistość - mówi. - Zależało nam na zbudowaniu postaci głównego bohatera w podobnym duchu jak w „Wilku z Wall Street” czy w „Złap mnie, jeśli potrafisz” - dodaje szef produkcji.

Widzowie zobaczą historię „Najmro”, który wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, aby żyć kolorowo w czasach, gdzie wszystko jest szare lub zakazane. Bohater ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę, lecz niespodziewanie na jego drodze pojawia się kobieta i szansa na zupełnie nowe życie. Czy zmiana będzie jednak warta poświęceń?

W produkcji wystąpili znakomici aktorzy: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha, Andrzej Andrzejewski, Dorota Kolak, Olga Bołądź, Masza Wągrocka, czy Sandra Drzymalska. Scenariusz wraz z reżyserem napisał Łukasz M. Maciejewski. Autorem zdjęć jest Jacek Podgórski, a za muzykę odpowiada Andrzej Smolik.

Dystrybutorem filmu jest Mówi Serwis. Producentem „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” jest TFP, a koproducentami Telewizja POLSAT, Cyfrowy Polsat, Polkomtel oraz Mazowiecki Fundusz Filmowy.

  

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” w kinach od 17 września 2021 roku.

 

Komentarze
© Polsat 2021