2021-01-08

Fundacja Polsat już 25 lat pomaga chorym dzieciom

W 2021 roku mija ćwierć wieku od kiedy Zygmunt Solorz i Telewizja POLSAT powołali do życia Fundację Polsat. Dzisiaj to jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski. W sumie na cele statutowe przekazała dotychczas ponad ćwierć miliarda złotych! Od piątku 8 stycznia widzowie kanałów Grupy Polsat mogą zobaczyć nowe spoty, w których Fundacja Polsat dziękuję za wsparcie darczyńców w 2020 roku.

25 lat pomagania dzieciom

Dokładnie 6 grudnia 1996 roku rozpoczęła swoją działalność statutową Fundacja Polsat, której nadrzędnym celem od samego początku było i jest ratowanie zdrowia i życia dzieci. Właśnie dlatego od blisko 25 lat jej motto brzmi „Jesteśmy dla dzieci”. Swoją działalność Fundacja Polsat rozpoczęła od pomocy osobom poszkodowanym podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku, a w następnym zaczęła dofinansowanie leczenia i rehabilitacji dzieci. Fundacja od samego początku angażowała się w projekty, które były pionierskimi działaniami, m.in. przeniesienie do Polski programu Rodzinnych Przeszczepów Wątroby czy wprowadzenie do Polski nowoczesnej metody leczenia w łonie matki metodą fetoskopową rozszczepu kręgosłupa. Przez 25 lat Fundacja Polsat włączała się w szereg akcji takich jak „Podaruj Dzieciom Słońce”, z której dochód przekazywany był na wsparcie placówek pediatrycznych oraz leczenie i rehabilitację dzieci czy „Podziel się posiłkiem”, w której działała na rzecz niedożywienia dzieci.

W 2021 roku już po raz osiemnasty 6 grudnia w Polsacie widzowie będą mogli pomóc chorym dzieciom, podopiecznym Fundacji Polsat, oglądając Mikołajkowy Blok Reklamowy.

- Dwudziestopięciolecie Fundacji Polsat to wyjątkowy moment dla nas wszystkich, ale myślę, że przede wszystkim dla naszych podopiecznych, którym każdego dnia staramy się pomagać w walce z ich zmaganiami. Nie byłoby to możliwe gdyby nie pomoc wyjątkowych ludzi i firm, naszych darczyńców. Bez ich wsparcia Fundacja Polsat nie mogłaby zrealizować tak wielu wspaniałych rzeczy jak między innymi sprowadzenie do Polski programu Rodzinnych Przeszczepów Wątroby czy remont i wyposażanie placówek medycznych w nowoczesny sprzęt - mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu przez cały 2021 rok Fundacja Polsat będzie posługiwać się okolicznościowym logotypem z hasłem „25 lat”. Będzie on wykorzystywany m.in. w spotach promujących Fundację, na nowej odsłonie strony internetowej, na profilach społecznościowych Fundacji na Facebooku i Instagramie, a także w oprawie graficznej programu „#JesteśmyDlaDzieci” emitowanego na antenie Polsat News. W związku z jubileuszem 25-lecia swojej działalności Fundacja Polsat przygotowała na 2021 rok szereg inicjatyw, o których będzie informować na bieżąco.

Spoty z podziękowaniami od 8 stycznia w kanałach Grupy Polsat

W najnowszych spotach Fundacja Polsat pokazuje, że dziecięca wyobraźnia ma nieograniczone możliwości. Dzięki niej można poszukiwać skarbów w najbardziej niedostępnych zakątkach świata, przeprowadzać spektakularne eksperymenty lub też w jednej chwili wylądować na księżycu i sięgnąć gwiazd. Dzięki wsparciu placówek medycznych czy remontom szpitali - realizowanym przez Fundację Polsat - również chore dzieci, które potrzebują specjalistycznego leczenia, mogą mieć niesamowite marzenia, jak każdy z nas, gdy był mały.

W spotach wzięli udział aktorzy Magdalena Stużyńska i Wojciech Błach oraz podopieczni Fundacji Polsat - Zuzia i Przemek. Reżyserem spotów był Armin Kurasz.

Nowa odsłona strony internetowej fundacjapolsat.pl

7 stycznia wystartowała nowa strona internetowa Fundacji, w której zmieniona została szata graficzna. Strona posiada również nowoczesną kompozycję. Odwiedzający ją internauci, pod adresem fundacjapolsat.pl, będą mogli m.in. śledzić bieżące działania Fundacji Polsat i jej przyszłe inicjatywy, a także poznawać sylwetki podopiecznych.

O Fundacji Polsat

Fundacja Polsat, jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od dwudziestu pięciu lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców.

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 37 762 małych pacjentów i wsparła finansowo 2 635 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, a także szkoły, przedszkola i placówki, w których przebywają dzieci w pieczy zastępczej. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd 257 068 233,87 złotych. Fundusze na prowadzenie działalności pochodzą z ogólnopolskich kampanii, darowizn, dotacji wielu firm i osób prywatnych.

Fundacja Polsat na Instagramie - @fundacjapolsat