2020-12-15

Aneta Zając i Wojciech Błach: Bez tego nie ma świąt!

Aktorzy serialu „Pierwsza miłość” rozpoczęli pierniczkowanie z Fundacją Polsat. Na jej profilu na Instagramie Aneta Zając i Wojciech Błach byli pierwszymi uczestnikami cyklicznych świątecznych spotkań. Artyści dekorowali słodkie ciasteczka, dzieląc się wspomnieniami i zwyczajami związanymi z Bożym Narodzeniem, a także zachęcając do pomocy.

Fundacja Polsat na Instagramie - @fundacjapolsat

Widzów przywitał Wojciech Błach, który szykował słodkości z pomocą żony Agnieszki i syna Jeremiego. Chwilę później do spotkania dołączyła Aneta Zając, która specjalnie założyła rogi renifera. Świąteczny klimat dopełniały przystrojone w świąteczne ozdoby choinki. Były one jednym z tematów, jakie poruszyli aktorzy. Opowiedzieli, kiedy bożonarodzeniowe drzewka pojawiają się w ich domach. - Właśnie przed chwilą ją przywieźliśmy. Zazwyczaj robiliśmy to w Wigilię lub dzień przed. To ubieranie na ostatnią chwilę wywoływało taką pewną nerwowość. Teraz postanowiliśmy, że to oczekiwanie na święta w zapachu choinki będzie ciekawsze - powiedział Wojciech Błach. Z kolei Aneta Zając co roku przyozdabia świąteczne drzewko około 6 grudnia, czyli Mikołajek.

Aktorzy serialu „Pierwsza miłość” wspominali pierwsze świąteczne prezenty, jakie pamiętają, a także zdradzili, bez jakich potraw nie wyobrażają sobie Wigilii. - U mnie są to pierogi z kapustą i grzybami, śledź w oleju i cebuli, karp smażony, zupa grzybowa, makowiec i chrzan do ryby - opowiedziała Aneta Zając. - U nas z kolei barszcz czerwony, pierogi ruskie, kapusta z grzybami i grochem, którą kocham najbardziej - stwierdził Wojciech Błach.

Gwiazdy popularnej produkcji Polsatu w trakcie wirtualnego spotkania zachęcały także do wysyłania SMS-ów, z których dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Polsat.

Zobacz pierniczkowanie z Anetą Zając i Wojciechem Błachem:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Fundacja Polsat (@fundacjapolsat)

Fundacja Polsat to jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od dwudziestu dwóch lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców. Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 37 762 małych pacjentów i wsparła finansowo 2 635 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd 257 068 233,87 złotych.

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat - www.fundacjapolsat.pl