2020-12-06

„Sąsiedzkie porachunki” - odcinek 3: „Za moje podatki!”

0

Bernard na każdym kroku doszukuje się oszustw, ale sam nie jest uczciwy... W trakcie szkolnego meczu piłki nożnej lokalny przedsiębiorca planuje, w jaki sposób chciałby skorzystać z wybudowanych niedawno przez gminę obiektów sportowych. Podkreśla, że przyczyniły się do tego także jego podatki. Wychodzi jednak na jaw, że prawda jest zupełnie inna.

Oglądaj Sąsiedzkie porachunki online na IPLA.TV.

Jola i Wojtek oglądają szkolny mecz Kamila. Z uznaniem spoglądają na halę sportową i nowe boisko. Mniej zachwycony jest Bernard, który w trakcie gry oskarża wszystkich o nieuczciwość. Podczas jednej z przerw w grze podchodzi do nich miejscowa nauczycielka.
- Robię ankietę w kwestii wykorzystania naszych nowych obiektów sportowych. Chcielibyśmy udostępnić zarówno boisko jak i salę gimnastyczną dorosłym - mówi pani Zosia.
- Super! To jakby się udało korcik do squasha. Nareszcie jakiś pożytek dla nas z tych podatków - zapala się do pomysłu Bernard, któremu uśmiech rzednie, kiedy okazuje się, jakie dane ma podać w kwestionariuszu.
- Proszę uzupełnić oświadczenie w sprawie swojego miejsca zamieszkania - zaznacza nauczycielka.
- A na cholerę wam to? - oburza się.
- Żeby było wiadomo, że tu mieszkasz i tutaj płacisz podatki - tłumaczy Jola i szybko się orientuje, w czym rzecz. - Czekaj, czekaj... To ty na naszej sali chcesz sobie zrobić korcik do squasha, a podatki płacisz gdzie indziej?
- Przepraszam, moje pieniądze mogę wydawać gdzie chcę, tak? Podatki płacić też. Dlaczego miałbym to robić akurat tutaj - próbuje się bronić mężczyzna.
- Bo tego wymaga elementarna uczciwość - poucza go Wojtek.

Sąsiedzkie porachunki w niedzielę o godz. 17:35 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2021