2020-12-03

Boże Narodzenie z Polsatem, czyli Wielkie Kolędowanie!

Jak co roku 24 grudnia w Wigilię zobaczymy dwa wyjątkowe wydarzenia: „Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II” w stulecie urodzin papieża oraz najpiękniejsze kolędy zaśpiewane przez artystów we wnętrzach Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu. Kolędować będą m.in. sanah, Enej, Eleni, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski, Basia Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, Stanisława Celińska czy Sebastian Karpiel-Bułecka.

Ten rok z pewnością nie należał do najłatwiejszych. A tegoroczne Boże Narodzenie będzie inne niż poprzednie. W tym trudnym czasie pamiętajmy o tym, co najważniejsze, i mimo wszystko cieszmy się najpiękniejszą, magiczną chwilą w roku! A nic tak nie wprowadza w wyjątkowy świąteczny nastrój jak... kolędowanie! Jesteśmy z Wami od lat, więc i teraz nie mogło nas zabraknąć w Waszych domach! Dlatego zapraszamy Was do wspólnego kolędowania z Polsatem i wyjątkowymi gwiazdami.

„Wielkie kolędowanie z Polsatem” rozpoczniemy o godz. 15:50 premierowym koncertem „Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II” w stulecie urodzin papieża. To niepowtarzalne wydarzenie to nie tylko „wspólny” koncert Jana Pawła II i Golec uOrkiestry. To również niezwykle ciepły i wzruszający zapis, pokazujący, w jakich okolicznościach kolędy i pastorałki śpiewał Jan Paweł II oraz dlaczego tak bardzo je uwielbiał.

Koncert będzie niezwykłym i unikatowym programem o Świętym Janie Pawle II. Istotą tego osobliwego przedsięwzięcia jest połączenie nieznanych dotąd nagrań audio z zarejestrowanym głosem Jana Pawła II, w których słyszymy, jak papież Polak śpiewa kolędy. Głos Świętego połączony z muzycznymi aranżacjami zespołu Golec uOrkiestra da widzowi wrażenie, jakby Jan Paweł II był z nami i wspólnie kolędował. Materiał z głosem papieża został poddany technicznej obróbce (wyczyszczony z szumów, odpowiednio wystrojony oraz wyrównany brzmieniowo) i użyty w każdej z kolęd. Jan Paweł II będzie śpiewał fragment danej kolędy, a towarzyszyć mu będzie, grana na żywo, zawsze poruszająca muzyka braci Golec.

Podczas koncertu usłyszymy aż 15 najpiękniejszych kolęd, które zostaną wykonane przez zespół Golec uOrkiestra, Jana Pawła II oraz dzieci z Fundacji Braci Golec. Znajdzie się wśród nich kolęda, którą Jan Paweł II zawsze rozpoczynał swoje kolędowanie, czyli „Wśród nocnej ciszy” i pastorałka, do której układał dodatkowe zwrotki „Oj maluśki, maluśki”. Zagrane zostanę również najbardziej znane kolędy takie jak: „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Mizerna cicha”, ale również piękne, polskie pastorałki - „Północ już była”, „Dnia jednego o północy” czy „Przylecieli aniołkowie”.

Następnie o godz. 16:50 usłyszymy najpiękniejsze bożonarodzeniowe pieśni, które w tym roku wybrzmią w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu. Przeniesiemy się do przepięknego drewnianego Kościoła z XVIII wieku. Jego bogate wnętrze zdobią przepiękne malowidła ścienne projektu o. Jana Niezabitowskiego, mariańskiego malarza. W tym najważniejszym dniu w roku kolędować będą: sanah, Dawid Kwiatkowski, Sylwia Grzeszczak, Enej, Igor Herbut, Sebastian Karpiel-Bułecka, Basia Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, Zazula, Eleni, Arka Noego, Hanna Banaszak, Stanisława Celińska, Andrzej Lampert oraz Katarzyna Mosek. Usłyszymy kolędy, takie jak: „Oj maluśki, maluśki”, „Triumfy Króla Niebieskiego”, „Mizerna cicha”, „Gdy się Chrystus rodzi” czy „Lulajże Jezuniu”. O oprawę muzyczną zadba Grott Orkiestra pod kierownictwem Michała Grotta.

Kolędowanie rozpoczniemy już od godz. 12:30. Przypomnimy najpiękniejsze kolędy z poprzednich lat, czyli koncerty, które zostały zarejestrowane w kościołach w Częstochowie (Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze), Warszawie (Parafia Katedralna pw. Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika oraz Parafia Bł. E. Detkensa Kościół Pokamedulski), Krakowie (Uniwersytecka Kolegiata Świętej Anny w Krakowie oraz Bazylika Franciszkanów św. Franciszka z Asyżu) oraz Świętej Lipce (Sanktuarium Maryjne o. Jezuici).

Wielkie Kolędowanie z Polsatem:
12:30 - Święta Lipka - Sanktuarium Maryjne o. Jezuici
13:05 - Parafia Katedralna pw. Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika
13:50 - Uniwersytecka Kolegiata Świętej Anny w Krakowie oraz Bazylika Franciszkanów św. Franciszka z Asyżu
14:50 - Parafia Bł. E. Detkensa Kościół Pokamedulski
PREMIERA
15:50 - Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II w 100-lecie urodzin Świętego
16:50 - kolędowanie z Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu

Zapraszamy do wspólnego kolędowania z Polsatem!