2020-11-03

Polsat News wyprzedził TVP Info. Najlepszy październik w historii

Stacja w ciągu roku prawie trzykrotnie poprawiła swój udział w grupie komercyjnej. Polsat News z wynikiem 2,32% udziałów w grupie wiekowej 16-49, wyprzedził w październiku TVP Info i awansował w zestawieniu najpopularniejszych kanałów newsowych w kraju. - To ogromna zasługa zespołu i realizacja obranej przez nas strategii - mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki w Telewizji POLSAT.

Według danych Nielsem Audience Measurement, w październiku Polsat News osiągnął udziały w grupie 16-49 na poziomie 2,32% i tym samym awansował w rankingu stacji informacyjnych na drugą pozycję. Przewaga nad trzecim, dostępnym w telewizji naziemnej, TVP Info wyniosła w 0,2 pkt proc.

W ujęciu rok do roku Polsat News prawie trzykrotnie poprawił swój udział w tej grupie wiekowej, co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich kanałów informacyjnych w Polsce. W grupie wszystkich badanych Polsat News odnotował udziały na poziomie 2,54%. W tym przypadku wynik w ujęciu rok do roku wzrósł dwukrotnie. Był to najlepszy październik w historii Polsat News.

- Cieszę się z zaufania widzów. Wzrost oglądalności i wyprzedzenie TVP Info w grupie komercyjnej to przede wszystkim ogromna zasługa zespołu i realizacja obranej przez nas strategii. Przed nami kolejne wyzwania - mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki w Telewizji POLSAT.