2020-10-06

Polsat News zyskuje widzów. Najlepszy wrzesień w historii!

0

Stacja od wielu miesięcy konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję na rynku. Polsat News jako jedyna stacja informacyjna może pochwalić się ponad dwukrotnym wzrostem udziałów w grupie komercyjnej (16-49). Dużym zainteresowaniem widzów we wrześniu cieszyły się „Wydarzenia”, których główne wydanie programu oglądało średnio 1,8 mln widzów

Polsat News od wielu miesięcy konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję wśród trzech głównych stacji informacyjnych. Polsat News ma największą dynamikę wzrostu - oznacza to, że w przypadku stacji informacyjnej Polsatu, udziały rosną najszybciej w zestawieniu z konkurencją i zyskuje proporcjonalnie najwięcej widzów.

Gdy inne stacje odnotowują spadki lub nieznaczne wzrosty, Polsat News jako jedyna stacja informacyjna na rynku może pochwalić się ponad dwukrotnym wzrostem (112%) udziałów w grupie 16-49! We wrześniu Polsat News odnotował w tej grupie udziały na poziomie 1,55%. W grupie wszystkich badanych stacja uzyskała 1,92% udziałów. W tym przypadku Polsat News jest również niekwestionowanym liderem wzrostów. W ujęciu rok do roku udziały stacji wzrosły o 71%. Był to najlepszy wrzesień od początku istnienia kanału.

Według danych Nielsen Audience Measurement, aż 27% widowni Polsat News stanowią osoby w przedziale wiekowym 25-49. Zarówno TVN24 jak i TVP Info mają znacznie mniejszy odsetek widzów w tej grupie wiekowej, odpowiednio 20% i 14%.

- Polsat News to jedyna stacja informacyjna w Polsce z tak wysokimi wzrostami oglądalności. Na tle konkurencji nasze wyniki, w ujęciu rok do roku, są najlepsze. Cieszy nas też, że informacje i publicystyka prezentowane w Polsat News przyciągają młodego widza. Jest to również efekt rozwoju Polsatnews.pl, który wśród portali o tematyce newsowej budzi stale rosnące zainteresowanie - mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji POLSAT.

Główne wydanie „Wydarzeń” o godz. 18:50 śledziło we wrześniu średnio w Polsacie i Polsat News 1,8 mln widzów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się „Wydarzenia 15:50”. Popołudniowe wydanie programu informacyjnego Telewizji POLSAT wybierało średnio ponad 1,2 mln widzów. Program był numerem 1 w trakcie emisji i uzyskiwał 18,2% udziałów w grupie wszystkich badanych oraz 19,3% w grupie wiekowej 16-49.

Komentarze
© Polsat 2021