2020-10-24

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Punk rock wiecznie żywy!

0

Kamila Boruta triumfowała w roli lidera grupy The Offspring, Dextera Hollanda. Aktorka postawiła na mocne granie i zwyciężyła w dziesiątym odcinku 13. sezonu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Ale to nie jedyny występ, który wzbudził wiele emocji. Widzowie mogli także podziwiać takich artystów jak: Doda (Virgin), Ini Kamoze, Jay Kay (Jamiroquai), Marcin Sójka, Joe Jonas (DNCE), Majka Jeżowska i Mrozu. Jakie były oceny jurorów?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

W poprzednim odcinku najbardziej zachwyciła Marta Gałuszewska, która cytując Piotra Gąsowskiego „na scenę wystroiła się jak Beyoncé”. Notując łącznie 235 punktów, znalazła się na samym szczycie tabeli. Finałowe pozycje utrzymali Natalia Avelon - 225 punktów oraz Karol Dziuba - 222 punkty, a tylko jeden mniej miał czwarty w rankingu Czadoman. Stawkę zamykał Maurycy Popiel, który zgromadził dotychczas 190 punktów. Każdy wciąż miał szanse na końcowy sukces.

Jak już się wspinać na tron, to po królewsku, a królowa może być tylko jedna! Charyzmatyczna i kontrowersyjna. Po prostu Doda, wokalistka Virgin. Została nią Natalia Avelon. - Jestem pewna siebie, co do swojego ciała i seksualności, ale nie prowokuję tym, tak jak Dorota robiła to kiedyś - aktorka wyjaśniała trudy związane z przygotowaniami do piosenki. Czekała na nią „Szansa”. Wykorzystała ją? - Widziałam, że bardzo skupiasz się na tym, żeby trafiać w dźwięki, co ci się bardzo udało - jako pierwsza wypowiedziała się Małgorzata Walewska. - Uważam, że to był naprawdę znakomity występ. Wokalnie świetnie sobie poradziłaś. Super udało ci się odnaleźć jej ekspresję, jeśli chodzi o twarz i o to co miałaś w spojrzeniu - wtórował Kacper Kuszewski.

Karol Dziuba zaprosił nas w podróż na Jamajkę, gdzie przewodnikiem był wokalista reggae o pseudonimie Ini Kamoze. - On ma w sobie coś bardzo bezczelnego, jak z jakiegoś gangsta rapu - mówił aktor o swoim bohaterze. Czy udało się wiernie odwzorować wszystkie elementy zawarte w klipie do „Here Comes the Hotstepper”? - Karol, czego się nie imasz, jest coraz lepiej! Jesteś genialny, cudny. Uwielbiam cię - mówiła zachwycona Katarzyna Skrzynecka. - Podoba mi się, że nie traciłeś tego miejsca artykulacji takiego wyluzowanego faceta - podkreśliła Małgorzata Walewska.

- Fajnie się składa, bo akurat i Maurycy Popiel, i ja, lubimy ten zespół - powiedział Maciej Dowbor przed kolejnym występem. Mowa o brytyjskim zespole Jamiroquai, którego wokalistą jest Jay Kay. - Muszę udźwignąć brzemię tej presji - mówił nieco zmartwiony aktor, zdając sobie sprawę, z jakiego rodzaju legendą się mierzy. Co wykonał? To singiel „Cosmic Girl” z 1996 roku. Sędziowie dali się porwać w kosmos? - Nie mam się do czego przyczepić, a mam co komplementować - ocenił dynamiczne show Adam Strycharczuk. - To jest karkołomne zadanie, z którym sobie znakomicie poradziłeś - zaznaczył Kacper Kuszewski. - Od paru odcinków złapałeś takie flow, że po prostu lecisz. Jestem zachwycona twoimi kreacjami - powiedziała na koniec Małgorzata Walewska.

Powrót na rodzimą scenę. Czadoman sięgnął po postać Marcina Sójki. - Młody wokalista, młodszy ode mnie - żartował uczestnik. - Ma dopiero 34 lata, ale ma dorosły wokal, świadomy, ciepły, przyjemny - wyliczał artysta, który otrzymał piosenkę „Zaskakuj mnie”. - Przypadła mi do gustu - przyznał mężczyzna. A jak z oceną interpretacji? - Troszkę za mało było dla mnie różnicy między zwrotką a refrenem - zauważyła Małgorzata Walewska. - Barwowo byłeś bardzo blisko - dodała. - Paweł, brawo za powściągliwość. Robisz to już kompletnie swobodnie. Po prostu jak znakomity świetny aktor. Występ prawie identyczny z oryginałem - chwaliła Katarzyna Skrzynecka.

Zwyciężczyni poprzedniego odcinka przyznała, że postać Joe Jonasa to jej wielka miłość. - Moim największym marzeniem było pojechać na ich koncert - mówiła o grupie DNCE. - Na koniec lutego miałam szybki kurs do Amsterdamu, żeby ich zobaczyć - zdeterminowana wokalistka osiągnęła swój cel. Marta Gałuszewska zaśpiewała wielki radiowy przebój formacji zatytułowany „Cake by the Ocean” z 2015 roku. Efekt? - Fantastyczny występ. Po kilku słowach, które zabrzmiały dość miękko, potem weszłaś w tę barwę głosu - przyznała Katarzyna Skrzynecka. - Bawiłem się zacnie, gratuluję tego występu - powiedział Adam Strycharczuk. - Była to znakomita imitacja od początku do końca - oceniła Małgorzata Walewska.

Gosia Andrzejewicz dostąpiła zaszczytu i wcieliła się w niepodrabialną Majkę Jeżowską. - Postać niezwykle kolorowa. Nie znam osobiście, ale mam nadzieję, że będzie taka okazja. Pozdrawiam serdecznie - mówiła uczestniczka w rozmowie z Maciejem Dowborem. Piosenkarka wykonała jeden z najpopularniejszych utworów dla dzieci „A ja wolę moją mamę”. Jak wypadła w takim wydaniu? - Bardzo ci dziękuję, że znowu miałem pięć lat. Odwzorowałaś jej barwę, co było nieprawdopodobne - powiedział nieco wzruszony Adam Strycharczuk. - Widziałam, że zadbałaś o wszystkie niuanse - dostrzegła Małgorzata Walewska.

Punk rock wiecznie żywy! Dowodem na to... Kamila Boruta, która przeobraziła się w Dextera Hollanda z legendarnej kapeli The Offspring. Aktorka odświeżyła ich hit „Pretty Fly (For A White Guy)” z 1998 roku. - Śpiewa dość wysoko, ma sporą rozpiętość skali - zauważyła aktorka. - Jak to mówi Agnieszka Hekiert, miałam śpiewać na kibola - żartowała. Jak było? - Jestem zachwycona twoim występem. Nie pierwszym, zresztą. Miałaś to wszystko w mimice i oczach - wskazała Katarzyna Skrzynecka. - Miałaś dzisiaj ogień w głosie i totalny dystans i spokój w twarzy - dodał Kacper Kuszewski. - Turbo profesjonalizm. Wychwyciłaś ten brak energii, będący energią - zaznaczył Adam Strycharczuk.

Zrobiło się gorąco, to może na koniec Mrozu. Parafrazując słowa jego piosenki: bo jak nie Filip Gurłacz, to kto? Uczestnik wcielił się w znanego polskiego wokalistę, a na warsztat wziął bardzo popularny przebój „Jak nie my to kto”. - Głos ma ciemny, bluesowy - zauważył uczestnik. Poradził sobie z barwą? - Jest świetny! - jeszcze w trakcie zareagowała podekscytowana Katarzyna Skrzynecka. - Występ absolutnie jeden do jednego. Genialne! - mówiła później. - Detale we frazowaniu, artykulacji były. Uchwycona barwa i utrzymana od początku do końca. Bardzo mądrze rozpracowany ruch - wyliczał zalety Kacper Kuszewski.

To już wszystko ze sceny w dziesiątym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, ale równie ekscytujące są oceny jurorów i uczestników. Po tych pierwszych na prowadzenie wysunął się Filip Gurłacz, a te drugie zmieniły werdykt i wygrała Kamila Boruta! Czek o wartości 10 tysięcy złotych przeznaczyła na dom dziecka w Łodzi. Gratulujemy!

Zobacz zwycięski występ odcinka:

  

W jedenastym odcinku wystąpią:
Natalia Avelon - Nelly Furtado
Marta Gałuszewska - Shakira
Gosia Andrzejewicz - Beata Kozidrak (Bajm)
Czadoman - Luciano Pavarotti
Karol Dziuba - Eleni
Maurycy Popiel - Kurt Cobain (Nirvana)
Filip Gurłacz - Charles Aznavour
Kamila Boruta - Nicholas Petricca (Walk the Moon)

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 22:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze
© Polsat 2021