2020-09-24

„Chcemy być sobą”: Wolność, hymn i „Solidarni z Białorusią”

0

Dariusz Kozakiewicz dla POLSAT.PL o wyjątkowym koncercie na PGE Narodowym. Hasłem przewodnim koncertu jest WOLNOŚĆ!, dlatego wśród zaproszonych artystów nie mogło zabraknąć muzyków grupy Perfect, którzy wykonają jedną z najbardziej znanych piosenek o dążeniu do niezależności. Koncert „Solidarni z Białorusią” w sobotę 26 września o godz. 20:00 na żywo w Polsacie.

„Chcemy być sobą” to utwór, który na stałe wpisał się w historię polskiej muzyki rockowej. Singiel wydany w 1981 roku stał się symbolem walki nie tylko o spełnianie swoich marzeń i ambicji, ale także o niezależność dla całego społeczeństwa, także w kontekście politycznym. - To piosenka o wolności - mówi Dariusz Kozakiewicz, kompozytor i gitarzysta grupy Perfect. - Wolności w sposobie wyrażania siebie, życia bez ograniczeń, prawa do wolnych wyborów - kontynuuje. - To piosenka, która stała się hymnem naszego pokolenia i wydaje się nim być do dziś - tłumaczy.

Artysta przekazał także kilka ciepłych słów dla przyjaciół zza wschodniej granicy. - Życzymy im wytrwałości, wiary i siły w dążeniu do realizacji potrzeby wolności. Nie od razu Kraków zbudowano, konsekwencja w działaniach jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu! - powiedział Dariusz Kozakiewicz.

  

Koncert „Solidarni z Białorusią” 26 września w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020