2020-09-16

Koncert „Solidarni z Białorusią” 26 września w Telewizji POLSAT

Zapraszamy na transmisję z PGE Narodowego w Warszawie od godz. 20:00. W sobotę 26 września artyści wezmą udział w wyjątkowym wydarzeniu „Solidarni z Białorusią”, które będzie wyrazem poparcia i jedności dla narodu białoruskiego w ich drodze do demokracji.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, po pobraniu wejściówki ze strony www.koncertbialorus.pgenarodowy.pl. Liczba biletów jest ograniczona. Organizator zaleca wydruk wejściówki, co pozwoli usprawnić wchodzenie na arenę. Bilety są imienne.

Hasłem przewodnim koncertu jest WOLNOŚĆ! Polacy, jak żaden inny naród, rozumieją Białorusinów, gdyż to właśnie w Polsce, czterdzieści lat temu powstała „Solidarność”. Koncert „Solidarni z Białorusią” organizowany przez PGE Narodowy oraz transmitowany przez Telewizję POLSAT jest okazaniem wsparcia dla narodu białoruskiego w jego walce o wolność.

Na scenie PGE Narodowego wystąpią największe polskie gwiazdy z największymi przebojami. Usłyszymy prawdziwe legendy sceny muzycznej i najgłośniejsze „protest songi”. Grzegorz Markowski i Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect zaśpiewają „Chcemy być sobą”, Chłopcy z Placu Broni „Kocham Wolność”, a Krzysztof Cugowski „Pieśń niepokorną”. „Mury” Jacka Kaczmarskiego wykona Ørganek.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Wystąpią także: Sebastian Riedel, Natalia Nykiel, Igor Herbut, Mr. Zoob, Ira, Paweł Domagała, Enej, Natalia Zastępa, Luxtorpeda, Michał Szpak, Golec uOrkiestra. Artystom będzie towarzyszyła Orkiestra Tomasza Szymusia. Wydarzenie także uświetni występ wyjątkowych artystów z Białorusi.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

- Kultura zawsze była ważnym elementem wspierającym wszelkie ruchy społeczne. Poprzez artystów i ich muzykę chcemy pokazać, że Polacy są solidarni z Białorusinami, że wspieramy ich w drodze ku wolności - powiedziała Nina Terentiew, Członek Zarządu, Dyrektor Programowa Telewizji POLSAT.

Koncert poprowadzą Krzysztof Ibisz oraz Marek Bukowski.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

- Jest to już druga impreza masowa, która odbędzie się na PGE Narodowym w czasie pandemii - mówi Włodzimierz Dola, Prezes operatora PGE Narodowego. Chciałbym podkreślić, iż dostosowaliśmy obiekt, działania i procedury do obowiązujących przepisów, tak aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa dla imprezy masowej - dodaje.

Podczas koncertu zaplanowana jest zbiórka pieniędzy na rzecz represjonowanych Białorusinów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Patronem medialnym jest interia.pl.

  

Koncert „Solidarni z Białorusią” 26 września w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.