2020-09-13

„Klinika Skeczów Męczących” otwarta! Działo się!

0

Pierwszy odcinek nowej odsłony cyklu „Kabaret na żywo” wypełnił najlepszy humor. „Klinika Skeczów Męczących” już działa! Terapię śmiechem zapewniły premierowe skecze, niespodzianki oraz serial „Mała Polonia”. Widzów bawili gospodarze, czyli Kabaret Skeczów Męczących oraz ich wspaniali goście: Igor Kwiatkowski, Kabaret K2, Monika Dryl, Adrianna Borek i Paweł Koślik, a o muzyczną oprawę zadbał zespół Enej.

Oglądaj Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących online na IPLA.TV.

No to zaczynamy! Na początek Jadwiga Paździerz skontrolowała wybierających się do Kliniki Skeczów Męczących prowadzących. - Panowie, co wy myślicie, że ja w tych maseczkach poznam? Dowodziki proszę! - zarządziła recepcjonistka. Szczęśliwie uniknęli nietypowego mierzenia temperatury i mogli rozpocząć show!

- W naszym programie będziemy badać jedną podstawową rzecz: czy my, Polacy, mamy poczucie humoru? - rozpoczął Karol Golonka, po czym razem z Marcinem Szczurkiewiczem przeszedł do podsumowania aktualnych wydarzeń z kraju.

W każdym odcinku Kabaret Skeczów Męczących odwiedzi gość specjalny. Pierwszym z nich był doskonale znany na scenie kabaretowej Igor Kwiatkowski, który na początek podzielił się z widzami swoimi doświadczeniami z prowadzenia programu. Artysta zapowiedział także pierwszy w nowym cyklu - oczywiście premierowy - skecz gospodarzy.

„Kurier” zadzwonił do drzwi o szóstej rano, ale... tylko żeby powiedzieć, że dostarczy przesyłkę po siedemnastej. - Jest na samym końcu samochodu - wytłumaczył. - Ale ja wyraźnie zaznaczałem, żeby zacząć od mojej paczki - irytował się odbiorca. - Przysięgam, zacząłem pakować od pana - zaklinał się dostawca. Z jakimi innymi perypetiami borykał się wraz ze swoim pomocnikiem? Jakie inne problemy się pojawiły?

Czas na dłuższą rozmowę z gościem, która nie obyła się bez zgrzytów. - Igor Kwiatkowski był naszym pierwszym wyborem. Zawsze chcieliśmy, żeby był w pierwszym odcinku - zgodnie stwierdzili Karol Golonka i Marcin Szczurkiewicz, z czym nie zgodził się Piotr Sołoducha z tworzącego oprawę muzyczną zespołu Enej. Nagle znalazło się tajne nagranie pokazujące, z kim kontaktowali się prowadzący...

Igor Kwiatkowski uwielbia parodiować artystów muzycznych, więc gospodarze przygotowali dla niego specjalne wyzwanie. Po losowaniu jego zadaniem było wykonać piosenki „Jedwab” z repertuaru grupy Róże Europy jako Robert Makłowicz, „Kolorowe sny” Just5 niczym Krzysztof Cugowski oraz „Kamień z napisem Love” zespołu Enej, gdyby śpiewał go Michael Jackson. To trzeba zobaczyć!

Telefon z gratulacjami dla prezydenta od królowej angielskiej okazał się „wkrętką”, którą przygotowała Jadwiga Paździerz. Czy znalazła z nim wspólny język? I po co właściwie dzwoniła?

Gospodarze zapytali swojego gościa, gdzie umieściłby siebie obecnie na scenie artystycznej. Bliżej kabaretu czy stand-upu? Nie zabrakło wspomnienia o kultowej postaci Mariolki, która nawet przez moment „przemówiła” przez artystę. - Przyszedł taki moment, żeby pożegnać ten sweterek. Ja nie jestem wiarygodny dla swoich dzieci - stwierdził. A skoro o nich mowa, to zaprezentował popisowy monolog „Dzieci” o trudach rodzicielstwa.

Temat kontynuował Kabaret Skeczów Męczących i Adrianna Borek. W trakcie pandemii nauka przeniosła się przed ekrany komputerów. Jak może wyglądać „Egzamin online”, kiedy uczestniczy w nim cała rodzina? - Na co nam jeszcze babcia? - pytał się przystępujący do sprawdzianu ośmioklasista. - A jak będzie pytanie z religii? - odpowiedział pytaniem ojciec. Jaki przebieg miał test?

Paweł Koślik, Monika Dryl i Jarosław Sadza w skeczu „Prezydent u fryzjera”. Jak wyglądała zaaranżowana przez jego żonę wizyta? Jak głowa państwa radziła sobie z żartami i niewygodnymi pytaniami stylisty?

Igor Kwiatkowski jednak nie uwolnił się od Mariolki. W przerwie między nagraniami odcinka doszło do niespodziewanego spotkania. - Nie dzwonisz, nie wpadasz - miała do niego pretensje. - A bo wiesz, ja mam teraz tyle pracy - próbował się tłumaczyć. - Pracuje to górnik, a ty się wydurniasz - podsumowała kąśliwie. O czym jeszcze rozmawiali?

Karol Golonka i Marcin Szczurkiewicz przygotowali dla Igora Kwiatkowskiego także spotkanie z jego... fanclubu, który poprowadził Kabaret K2 i przyjaciele. Pojawili się na nim między innymi Kryspin, Mariolka i Jacek Balcerzak. Obrady, które miały wyłonić nowego prezesa, były bardzo burzliwe...

W programie przyszła pora na stały element, czyli serial „Mała Polonia”, którego narratorem jest Wiktor Zborowski. Jego bohaterami są między innymi dwie rodziny, które choć mieszkają blisko siebie, to dzieli ich bardzo dużo i katechetka Jadwiga Paździerz, która w miejscowości prowadzi nie tylko miłosne podboje. Co wydarzyło się w pierwszym odcinku?

Do zobaczenia w niedzielę w „Klinice Skeczów Męczących”!

Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020