2020-09-13

Kabaret Skeczów Męczących: Takiego show jeszcze nie było!

0

Artyści dla POLSAT.PL o programie „Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących”. Kabaret Skeczów Męczących chce humorem wpłynąć na życie Polaków, a jak wiadomo, śmiech to zdrowie. Dlatego Karol Golonka, Marcin Szczurkiewicz, Michał Tercz i Jarosław Sadza otworzyli specjalną klinikę. Co czeka w niej widzów? Jakie atrakcje przygotowali? Nowy cykl od 13 września w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

- Jesienią w Polsacie nowy cykl „Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących”. W Nowy Rok widzowie mogli oglądać specjalny program pod tym tytułem. Zanim o szczegółach, skąd wziął się pomysł dla takiej nazwy?

- W Nowy Rok widzowie faktycznie mieli okazję obejrzeć pilotażowy odcinek Kliniki Skeczów Męczących. Przed podjęciem wyzwania, jakim jest przygotowanie i poprowadzenie cyklicznego programu, chcieliśmy sprawdzić, czy formuła jaką sobie wymarzyliśmy, faktycznie ma sens. Odcinek, w którym gościliśmy Barbarę Kurdej-Szatan i Roberta Górskiego został bardzo dobrze przyjęty i świetnie nam się przy nim pracowało, więc nie było już odwrotu. Chcemy tego, mamy mnóstwo szalonych pomysłów i pozytywnej energii - nie może się nie udać! Dlaczego Klinika? Bo żyjemy w trudnych czasach, a jak wiadomo śmiech to zdrowie - więc aby Polakom zapewnić tego zdrowia nieco więcej, chcemy ich zaprosić do naszej kliniki. Będziemy waszymi lekarzami pierwszego kontaktu, psychiatrami i przyjaciółmi w jednym. Wpadnijcie - nie pożałujecie. Przyjmujemy w każdą niedzielę o 20:00 na antenie Polsatu.
- Jaka będzie formuła tego cyklu? Czy będzie podobna do noworocznego programu?
- Formuła będzie porównywalna do odcinka noworocznego, jednak program będzie dużo bardziej dynamiczny. Doświadczenie, które zebraliśmy pisząc i produkując „odcinek zerowy”, pozwoliło nam dopracować wiele kwestii i stworzyć takie show, jakiego jeszcze w polskiej telewizji nie było.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kabaret Skeczów Męczących (@kabaret_skeczow_meczacych)

- Jakie atrakcje szykują panowie dla widzów?
- Po pierwsze, będziemy aktualni. Nagrywanie odcinków z tygodnia na tydzień, a nie w sesjach raz na dwa czy trzy miesiące da nam możliwość szybkiego reagowania, komentowania i prześmiewania rzeczywistości. Premierowe skecze największych gwiazd polskiego kabaretu, aktualne scenki, które wykonamy w towarzystwie wspaniałych przyjaciół tworzących z nami ten program, to również wartość, o której warto wspomnieć. Są to między innymi Adrianna Borek, Monika Dryl czy Kabaret K2. Co tydzień gość specjalny, gwiazda estrady z którą się znamy i przyjaźnimy, co daje gwarancję dobrej zabawy. Każda z nich zostanie poddana wielu testom i wykona zabawne zadania. Będzie nowocześnie i z rozmachem. A wisienką na torcie niech będzie fakt, iż na stałe od strony muzycznej wspiera nas na żywo w studiu fantastyczny zespół Enej.

- Co jest inspiracją przy pracy nad programem?
- Nasze inspiracje płyną z różnorakich źródeł. Począwszy od klasyki polskiego kabaretu, a na popularnych amerykańskich late night showach kończąc. Najważniejsze wydaje się to, że na końcu wszystkiemu staramy się nadawać nasz, KSM-owy sznyt i klimat. Ma być odważnie i zaskakująco, a jako że jesteśmy już po nagraniu pierwszego odcinka, muszę stwierdzić, że dokładnie tak było!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kabaret Skeczów Męczących (@kabaret_skeczow_meczacych)

- Czy okres kwarantanny wpłynął na panów? Zmienił sposób postrzegania świata? I jeżeli tak, to jak to się przełoży na jesienny program?
- Okres, w którym odwołano nam wszystkie występy, przepracowaliśmy bardzo mocno, co również będzie miało odbicie w naszej Klinice. Co tydzień, w ramach programu, zobaczycie premierowy odcinek naszego świeżutkiego serialu „Mała Polonia”, który kręciliśmy właśnie w czasie, kiedy nie można było grać spektakli. Mamy nadzieje, że osiem odcinków tej serii opowiadającej o mieszkańcach małej miejscowości będącej idealnym odzwierciedleniem naszego kraju, będzie jednym z najjaśniejszych punktów programu. Również cała plejada nowych, przezabawnych postaci, Wiktor Zborowski jako narrator i muzyka, którą przygotował Gromee są niejako gwarancją sukcesu.

Jaka idea przyświecała panom podczas przygotowywania „Kliniki Skeczów Męczących”? Co chcą panowie dać od siebie widzom w tym programie?
- Mamy nadzieję dać widzom mnóstwo rozrywki, kilkadziesiąt minut oderwania od kłopotów dnia codziennego, ale również i pretekst do choć chwili zastanowienia się nad światem, który nas otacza. Czekamy na was w naszej klinice! Możecie nas oglądać nawet bez skierowania!

Rozmawiał Tomasz Fiłonik

  

Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących od 13 września w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2021