2020-08-26

Earth Festival: Gwiazdy w eko kreacjach. Mamy fotki!

0

Zobacz, jak prezentowały się w specjalnie przygotowanych na koncert strojach. Plejada znakomitych artystów wystąpiła podczas „Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski” w ramach Earth Festival Uniejów 2020. Kayah, Wiki Gabor, Feel, LemON, czy Golec uOrkiestra nie tylko zaśpiewali swoje największe przeboje, ale również namawiali widzów do zmiany swoich przyzwyczajeń dla dobra naszej planety. Warte podkreślenia są również eko kreacje, w jakich wystąpiły Beata Kozidrak, sanah, Viki Gabor oraz prowadzące koncert Karolina Gilon i Paulina Sykut-Jeżyna.

Jedna z najbardziej zapracowanych artystek młodego pokolenia, sanah, stara się szukać eko rozwiązań. Piosenkarka od początku lipca zagrała szesnaście koncertów (w tym dwukrotnie, aż dwa koncerty dziennie), a w trasę zabrała tylko trzy sukienki. Niemożliwe? A jednak! Sanah ze względów ekologicznych postanowiła przygotować na swoją trasę koncertową tylko trzy kreacje i używaniu ich wymiennie, a nie szyciu sukienek na każdy kolejny koncert. Wszystko po to, aby nie zapychać szafy sukienkami na jeden występ. Wszystkie powstały specjalnie dla artystki we współpracy z lokalnymi projektantami - Katarzyną Bajer i Martą Kuchcińską.

Kolejna gwiazda młodego pokolenia, Viki Gabor, miała na sobie strój wykonany z resztek materiałów, które zostały po szyciu poprzednich stylizacji. Młoda artystka nie lubi wyrzucać odzieży scenicznej. Często wykorzystuje stroje swoich tancerzy - przerabia je i modyfikuje na własne potrzeby. Lubi także wracać do swojej biżuterii.

Beata Kozidrak, królowa polskiej sceny muzycznej, zaprezentowała się w specjalnie na ten wieczór przygotowanej kreacji stworzonej z tkanin z odzysku. Projektant wykorzystał wyłącznie używane materiały z tzw. drugiej ręki. To tzw. modowy upcycling, którego głównym celem jest wykorzystanie tego, co zostało już wyprodukowane i niemarnowanie nowych surowców. Kostium sceniczny Beaty Kozidrak składał się m.in. z klasycznej, oversizowej koszuli, do której projektant Jackob Buczyński wraz ze stylistką Klaudią Gołębiowską doszyli mnóstwo kolorowych skrawków różnych materiałów.

Z kolei Karolina Gilon podobnie jak Paulina Sykut-Jeżyna również wystąpiła w kreacji przyjaznej środowisku. Sukienka gospodyni "Love Island. Wyspa miłości" została zaprojektowana przez Rafała Michalaka i Ilonę Majer, czyli duet MMC. Projektanci postawili na certyfikowane włókna pochodzące z materiałów z recyklingu.

Koncert „Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski” to widowisko będące zwieńczeniem dwudniowego festiwalu organizowanego dzięki inicjatywie For Earth For Us we współpracy z Telewizją Polsat, Stowarzyszeniem Program Czysta Polska oraz Uzdrowiskiem Termalnym Uniejów i Termami Uniejów.

Komentarze