2020-08-14

Weekend z Polsatem 14-16 sierpnia. Zobacz szczegóły!

0

Wyjątkowe koncerty oraz domowe kino pełne gwiazd i dobrej zabawy. W piątek czeka nas mazurskie wesele! Największe przeboje, ulubieni artyści i niezrównana zabawa do białego rana - to wszystko na żywo z Festiwalu Weselnych Przebojów 2020 w Mrągowie. Potem Harrison Ford jako Indiana Jones zabierze nas na szaloną i niezapomnianą przejażdżkę kopalnianą kolejką i wylądujemy w legendarnej „Świątyni Zagłady”. W sobotę przebojowa paczka zwierzaków - uciekinierów z ZOO w Central Parku, wydostanie się z Madagaskaru i wyląduje w sercu Afryki. Następnie Felicity Jones rozpocznie swoją epicką przygodę w emocjonującym i pełnym akcji widowisku science-fiction „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”. W niedzielne popołudnie zapraszamy na piękne i wzruszające widowisko „Maryi Królowej śpiewajmy - Koncert w 100-lecie urodzin Jana Pawła II” z udziałem cenionych artystów, którzy wykonają ulubione pieśni papieża Polaka. Przygotujcie się na wydarzenie pełne emocji! Natomiast niedzielny wieczór upłynie w dobrym humorze, tym razem z cyklem „Sopocki Hit Kabaretowy” i programem „Spod samiuśkich Tater”, na który zaprasza Robert Korólczyk. Na koniec Paul Hogan i Linda Kozlowski w jednym z największych hitów filmowych lat osiemdziesiątych: „Krokodyl Dundee”. Oto weekend z Telewizją POLSAT od 14 do 16 sierpnia. Zapraszamy!

PIĄTEK, 14 sierpnia 2020 r.

Festiwal Weselnych Przebojów 2020 - godz. 20:00
Przejrzeliśmy wszystkie listy najpopularniejszych weselnych przebojów. Wybraliśmy utwory, przy których weselnicy tańczą i śpiewają do białego rana. 14 sierpnia w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie odbędzie się Festiwal Weselnych Przebojów 2020. Kto tym razem stanie na ślubnym kobiercu? Gospodarzami wydarzenia będą jak zawsze niezawodni Ela Romanowska i Rafał Maserak oraz nowa para młoda: Hania Żudziewcz, tancerka znana widzom z programu „Dancing with The Stars. Taniec z Gwiazdami” oraz Krzysztof Hanke, popularny satyryk, lider śląskiego kabaretu Rak.
Festiwal Weselnych Przebojów w Mrągowie już na stałe zapisał się na mapie wakacyjnych wydarzeń muzycznych i rozrywkowych w Polsce. To gwarancja najlepszej zabawy przy piosenkach, które zna i nuci każdy z nas. W tym roku czeka nas zmiana ról i prawdziwe weselne tornado. Uwielbiana przez mieszkańców Mrągowa młoda para - Ela Romanowska i Rafał Maserak, zorganizują ślub i huczne wesele dla ukochanego taty Eli - Krzysztofa Hanke i jego młodej narzeczonej - Hani Żudziewicz. Mazurskie wesele nie może obejść się bez najlepszych tanecznych przebojów i plejady uwielbianych przez publiczność artystów. Wspólnie z Elą stworzyliśmy weselną listę przebojów z dedykacją dla ukochanego taty, aby młoda para wraz z weselnymi gośćmy bawili się przy najpopularniejszych weselnych utworach. W piątkowy wieczór na scenie amfiteatru wystąpią między innymi: Kayah, Cleo, Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Marcin Miller i grupa Boys, zespoły Classic, Masters, Daj to głośniej, Eleni, Andrzej Rybiński i Elektryczne Gitary. Zobaczymy i usłyszymy również Sławomira, który w ramach prezentu dla młodej pary zaśpiewa swój najnowszy hit „Weselny pyton”. Zapowiada się wyśmienita zabawa do białego rana!

  

Indiana Jones i Świątynia Zagłady - godz. 23:00
Harrison Ford w drugiej części przebojowej serii o przygodach amerykańskiego archeologa i poszukiwacza przygód Indiany Jonesa, która została nagrodzona Oscarem za najlepsze efekty specjalne (Dennis Muren, Michael J. McAlister, Lorne Peterson, George Gibbs).
Szanghaj, rok 1935. Indiana Jones (Harrison Ford) przeprowadza transakcję z Lao Che, chińskim gangsterem. Przestępca nie ma jednak zamiaru oddać Amerykaninowi obiecanego diamentu. Zamiast tego dosypuje mu trucizny do kieliszka. Z pomocą dzielnemu poszukiwaczowi przygód przychodzi piosenkarka Willie (Kate Capshaw - prywatnie żona twórcy tego filmu, Stevena Spielberga). Jones zdobywa antidotum na truciznę, musi jednak czym prędzej opuścić Chiny. W ucieczce pomaga mu rezolutny chłopak, Short Round (Ke Huy Quan). Cała trójka trafia na pokład starego samolotu, który ma ocalić ich przed chińskimi gangsterami. Okazuje się jednak, że piloci maszyny zostali przekupieni przez Lao Che. Samolot rozbija się, ale Indiana Jones, jego mały przyjaciel i Willie uchodzą z życiem. Lądują w dziczy w Indiach. Tu daje o sobie znać kapryśny charakter wygodnickiej piosenkarki. Cała trójka trafia do małej wioski. Miejscowy naczelnik obiecuje im transport, o ile tylko pomogą mieszkańcom osady odnaleźć zagubione dzieci. Tym sposobem Indiana Jones i jego towarzysze wikłają się w kolejną przygodę, która przyniesie im spotkanie z wyznawcami krwiożerczej bogini Kali...

SOBOTA, 15 sierpnia 2020 r.

Madagaskar 2 - godz. 20:05
Nadal razem, nadal zagubieni. Paczka słynnych zwierzaków opuszcza Madagaskar i wyrusza na podbój Czarnego Lądu!
Druga część wielkiego przeboju kinowego. Grupa uciekinierów z nowojorskiego ZOO - lew Alex, zebra Marty, żyrafa Melman i hipopotamica Gloria - wciąż przebywa na Madagaskarze. Nadarza się szansa na opuszczenie wyspy, kiedy rezolutne pingwiny naprawiają spoczywający w dżungli rozbity samolot. Zwierzęta wyruszają w podróż powrotną do cywilizacji, jednak ich lot nie trwa wystarczająco długo. Lądują awaryjnie w Afryce, gdzie spotykają innych przedstawicieli swojego gatunku. Czarny Kontynent jawi się zwierzętom tak atrakcyjny, że tracą przekonanie do słuszności idei powrotu w cieplarniane warunki ogrodu zoologicznego...

  

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie - godz. 22:00
Pierwszy film z serii „Gwiezdne wojny - historie”, spin-off legendarnych „Gwiezdnych wojen”. Nominowana w dwóch kategoriach do Oscara, historia grupy Rebeliantów, zjednoczonych w śmiałej wręcz niemożliwej misji polegającej na kradzieży planów imperialnej Gwiazdy Śmierci, najpotężniejszej broni Imperium. Ten kluczowy dla całego uniwersum „Gwiezdnych wojen” moment rozpoczyna serię zdarzeń, w których zwykli ludzie dokonują niezwykłych czynów i stają się bohaterami.
Rozpoczyna się nowa epicka przygoda. Jyn Erso (nominowana do Oscara i Złotego Globu Felicity Jones - „Teoria wszystkiego”, „Inferno”) zostaje uwolniona z więzienia przez Rebeliantów, którzy pragną upadku Imperium Galaktycznego. Piętnaście lat wcześniej, jako dziecko, była świadkiem, jak Szturmowcy na rozkaz Orsona Krennica (Ben Mendelsohn - „Bloodline”), dyrektora Badań nad Zaawansowaną Bronią dla armii imperialnej, zastrzelili jej matkę i uprowadzili ojca, Galena Erso (Mads Mikkelsen - „Podziemny front”, „Polowanie”, „Hannibal”), bo odmówił dokończenia budowy Gwiazdy Śmierci, superbroni zdolnej zniszczyć całą planetę. Współcześnie pilot transportowca w siłach Imperium Galaktycznego - Bodhi Rook (Riz Ahmed - „Wolny strzelec”, „Długa noc”) przemyca hologram z wiadomością Galena Erso do przywódcy Rebeliantów - Sawa Gerrery (laureat Oscara i Złotego Globu Forest Whitaker). Wkrótce potem agent wywiadu Rebelii, kapitan Cassian Andor (Diego Luna - „Obywatel Milk”) uwalnia Jyn z imperialnej niewoli. Razem przybywają na planetę Yavin 4 na spotkanie z przywódczynią Rebelii - Mon Mothmą (Genevieve O'Reilly). Jyn otrzymuje niezwykle trudną misję. Musi wykraść plany Gwiazdy Śmierci, najpotężniejszej broni Imperium. Ma jej w tym pomóc zespół złożony z kilku śmiałków, wśród których jest też niewidomy wojownik Chirrut (Donnie Yen - „Ip Man”). Bohaterowie nie powstrzymają się przed niczym, żeby zniweczyć plany groźnego wroga. Plany superbroni ukryte są w bazie na planecie Scarif. Bohaterowie udają się tam skradzionym imperialnym statkiem, któremu nadają nową nazwę - Łotr 1...

Reżyserem tego emocjonującego, pełnego akcji widowiska science-fiction jest nominowany do nagrody BAFTA - Gareth Edwards („Strefa X”, „Godzilla”). Za pracę na planie tego filmu otrzymał w 2017 roku nagrodę Saturn (przyznawaną przez Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films, USA). „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie” był nominowany do Oscara w dwóch kategoriach - za najlepsze efekty specjalne (John Knoll, Mohen Leo, Hal T. Hickel i Neil Corbould) i dźwięk (Christopher Scarabosio, David Parker, Stuart Wilson). Ten współprodukowany w 2016 roku przez legendarną wytwórnię LucasFilm, przebój kinowy już zarobił ponad miliard dolarów na całym świecie. Film jest prequelem klasyka science-fiction „Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja”, nakręconego przez George’a Lucasa w 1971 roku.

NIEDZIELA, 16 sierpnia 2020 r.

Maryi Królowej śpiewajmy - koncert w 100-lecie urodzin Jana Pawła II - godz. 16:50
Z okazji Święta Matki Bożej Zielnej i 100-lecia urodzin Jana Pawła II Telewizja Polsat przygotowała wyjątkowy koncert! 16 sierpnia prosto z żywieckiego amfiteatru usłyszymy najpiękniejsze piosenki religijne i ulubione pieśni oazowe Ojca Świętego w wykonaniu znakomitych polskich artystów: Stanisławy Celińskiej, Kamila Bednarka, Natalii Nykiel, Golec uOrkiestry, Krzysztofa Cugowskiego, Natalii Szroeder i wielu innych! Artystom towarzyszyć będzie Grott Orkiestra. Piękne i wzruszające widowisko z udziałem cenionych artystów, którzy wykonają ulubione pieśni papieża Polaka.
Koncert poświęcony Matce Bożej i setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II odbędzie się w Żywcu - miejscu szczególnie bliskim sercu papieża, bo z tamtych okolic wywodzi się ród Wojtyłów i Jan Paweł II wielokrotnie przyjeżdżał w te okolice, jako duszpasterz i turysta. Żywiecki amfiteatr wypełnią dźwięki ukochanej pieśni Ojca Świętego „Barki”. Papież wielokrotnie podkreślał, że utwór ten towarzyszył mu w najważniejszych momentach życia. - Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe. I z nią, z tą oazową pieśnią nie rozstawałem się przez wszystkie te lata. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny. Była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła” - wspominał w sierpniu 2002 roku, po zakończeniu mszy na krakowskich Błoniach, gdy zgromadzony tłum zaśpiewał dla niego "Barkę”.

Golec uOrkiestra wykona przepiękny utwór maryjny „Abba Ojcze”, a zespół Pectus zaśpiewa przełożoną na wiele języków polską pieśń „Czarna Madonna”. Ulubione pieśni Jana Pawła II wykonają również: Stanisława Celińska, Natalia Nykiel, Tulia, Kamil Bednarek, Arka Noego, Mateusz Ziółko, Krzysztof Cugowski, Staszek Karpiel-Bułecka, Bogusława Kudasik z góralami i Andrzej Lampert. Artystom będzie towarzyszyć Grott Orkiestra, do której w wybranych utworach dołączą żywieccy artyści - wybitni multiinstrumentaliści. Koncert poprowadzi Paulina Sykut-Jeżyna.

  

Sopocki Hit Kabaretowy: Spod samiuśkich Tater - godz. 20:00
Sopocki Hit Kabaretowy dociera na południe Polski. Tym razem spod samiuśkich Tater gospodarze - Kabaret Młodych Panów - przypomną najlepsze festiwalowe skecze. - Witajcie! Momy dla was żarty prosto z Giewontu, czyli na najwyższym poziomie - zaprasza na program Robert Korólczyk.
W amfiteatrze w Zakopanem Józek Gąsienica (Robert Korólczyk) spełni swoje marzenie o poprowadzeniu spektakularnego koncertu. Niestety, bez publiczności. Niezrażony niepowodzeniem zabierze nas do bacówki, na hale i do lasu, gdzie wraz ze Szwagrem (Łukasz Kaczmarczyk) będą uprzykrzali urlop turystom, dziennikarzom i policjantom. Sopocki Hit Kabaretowy z Zakopanego to ponad dwie godziny dobrego humoru z premierowym komentarzem aktualnych tematów. Przypomnimy występy takich znakomitości polskiej sceny kabaretowej, jak: kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Neo-Nówka, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smile, Cezary Pazura, Ireneusz Krosny, Abelard Giza, Paranienormalni. Wystąpi również Paulina Sykut–Jeżyna.

  

Krokodyl Dundee - godz. 22:30
Paul Hogan, Linda Kozlowski i John Meillon w komedii przygodowej i jednym z największych hitów filmowych lat osiemdziesiątych. Michael J. Dundee (Paul Hogan), łowca krokodyli z australijskiego buszu, przybywa do Nowego Jorku, gdzie opiekuje się nim dziennikarka Sue Charlton (Linda Kozlowski). Traktowany jak dobry dzikus, Krokodyl Dundee doskonale radzi sobie w obcym świecie...
Komedia przygodowa nominowana do Oscara za scenariusz. Wesoła, wartka akcja i wspaniała para odtwórców ról pierwszoplanowych. Młoda, niezależna amerykańska reporterka, Sue Charlton przybywa do Australii, żeby wziąć udział w prawdziwym safari - wyprawie w odległe, dziewicze tereny tego kontynentu. Wydaje się być ogromnie odważna i samodzielna, mimo wszystko pomoc miejscowego przewodnika okazuje się niezbędna. Tak poznaje ona Michaela „Krokodyla” Dundee - autentycznego australijskiego myśliwego i prawdziwego mężczyznę w każdym calu, który w buszu z właściwym sobie dystansem doskonale radzi sobie z wszelkimi przeciwnościami. Początkowo nie darzą się wzajemnie sympatią, ale po wielu wspólnych przygodach (w tym m.in. z krokodylami) bardzo się zaprzyjaźniają i Sue z kolei zaprasza „Krokodyla”, żeby poleciał z nią do Stanów. Przybywają do Nowego Jorku i zamieszkują na Manhattanie, gdzie od początku wizyty dzielny Australijczyk popada w coraz to nowe, niezwykłe perypetie: demaskuje transwestytów, popada w konflikt z policją, a w swoim wytwornych apartamencie w Hotelu „Plaza” nocuje na podłodze. Ale ponieważ traktuje on życie w wielkim mieście jako przeprawę przez wyjątkowo dziką dżunglę z każdej dramatycznej sytuacji zawsze znajduje rozwiązanie, a przy tym jest niezwykle przyjaźnie nastawiony do ludzi. Traktowany jak „dobry dzikus”, „Krokodyl” doskonale radzi sobie w obcym świecie i jeszcze na koniec zdobywa miłość wymarzonej dziewczyny...

„Krokodyl Dundee” to wyjątkowo zabawna i bezpretensjonalna komedia. Twórcy scenariusza (oryginalnego) do tego filmu: John Cornell, Ken Shadie, Paul Hogan otrzymali nominację do Oscara. Paul Hogan ponadto zdobył za swoją kreację aktorską Złoty Glob. Jego filmowa partnerka, Linda Kozlowski była nominowana do tej nagrody, podobnie jak sam film w kategorii najlepsza komedia lub musical. W pełni zasłużenie „Krokodyl Dundee” odniósł tak wielki sukces na całym świecie i naturalną koleją rzeczy dwa lata później powstał „Krokodyl Dundee 2”.

Włącz emocje! Z Polsatem!

Komentarze
© Polsat 2020