2020-08-13

Tulia: Koncert „Maryi Królowej śpiewajmy” pełen wzruszeń

0

Zespół dla POLSAT.PL o wyjątkowej celebracji 100-lecia urodzin Jana Pawła II. Folkowa formacja Tulia opowiedziała o uczuciach towarzyszących obecności na scenie żywieckiego amfiteatru i najpiękniejszym piosenkom religijnym i ulubionym pieśniom oazowym Ojca Świętego. W jaki sposób członkinie przygotowywały się do tego występu? Koncert „Maryi Królowej śpiewajmy” 16 sierpnia o godz. 16:50 w Telewizji POLSAT.

- Koncert „Maryi Królowej śpiewajmy” w 100-lecie urodzin Jana Pawła II to wydarzenie o specjalnej formule. Jak się w niej odnalazłyście?
- Przede wszystkim formuła tego koncertu bazowała na wzruszeniu, nostalgii i pięknie góralskiej muzyki oraz sztuki ludowej. Na scenie doszło do przełamania konwencjonalnych brzmień przez połączenie tradycji i współczesności. Podobnie wyglądają nasze koncerty, zatem czułyśmy się bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że publiczności przed telewizorami udzieli się podniosły nastrój wspólnoty, który wzmocniła sympatyczna publiczność zgromadzona w Amfiteatrze pod Grojcem, a która nas - artystów na scenie - pozytywnie motywowała.

- Koncert składa się z ulubionych pieśni Jana Pawła II. Czy jego nauki są wam bliskie?
- Bliskie jest nam na pewno bycie dobrymi i współczującymi ludźmi, jesteśmy wrażliwe i opiekuńcze.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @tulia.official

- Jak wyglądają przygotowania do zaśpiewania takiego repertuaru?
- Przygotowujemy się przez indywidualne ćwiczenia i wspólne konsultowanie utworów. Zdecydowaną większość pieśni śpiewanych podczas tego koncertu doskonale znała już wcześniej Dominika, która od najmłodszych lat uczestniczyła w zajęciach scholi kościelnej, w związku z czym pomogła nam w zapamiętywaniu niektórych melodii.

- Na Facebooku dzieliłyście się zdjęciami z powrotu na scenę. Pandemia jeszcze trwa, ale czy cieszycie się, że odbywa się coraz więcej koncertów?
- Ta okazja była dla nas wyjątkowa, ponieważ bez względu na wracające opcje koncertowania, organizacja takiego wydarzenia to praca długowymiarowa i nie jest nam w najbliższej przyszłości dane skorzystać z możliwości regularnego występowania na scenie. Być może taka szansa pojawi się na przełomie jesieni i zimy? Cieszymy się, że Telewizja Polsat umożliwiła koncertowanie w Żywcu w bezpieczny sposób, dbając o dobro swoich gości i artystów.

Rozmawiała Julia Borowczyk

Partnerami koncertu są Województwo Śląskie i Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Narodowe Centrum Kultury i jego dyrektor Rafał Wiśniewski.

  

„Maryi Królowej śpiewajmy - koncert w 100-lecie urodzin Jana Pawła II” w niedzielę 16 sierpnia o godz. 16:50 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020