2020-08-09

Golec uOrkiestra o koncercie „Maryi Królowej śpiewajmy”

0

Bracia Paweł i Łukasz Golcowie w rozmowie z POLSAT.PL przed wyjątkowym wydarzeniem. Muzycy opowiedzieli, jakie znaczenie ma dla ich twórczości Jan Paweł II i utwór „Abba Ojcze”, który wykonają. Czym dla Golec uOrkiestra jest udział w celebrowaniu stulecia urodzin Ojca Świętego? Koncert „Maryi Królowej śpiewajmy” w niedzielę 16 sierpnia o godz. 16:50 w Telewizji POLSAT.

- W twórczości Golec uOrkiestra wielokrotnie odwoływaliście się do dziedzictwa Jana Pawła II. Co dla was znaczy udział w koncercie „Maryi Królowej śpiewajmy”?
Łukasz Golec: - Papież Jan Paweł II zawierzył swoje życie Maryi, a dowodem oddania Matce Boskiej był cały jego pontyfikat. Udział w tym wyjątkowym koncercie będzie dla nas ogromnym zaszczytem. Podczas wydarzenia zabrzmią najpiękniejsze pieśni na cześć Maryi, które tym samym nawiązują do dziedzictwa i pontyfikatu jednego z największych polaków.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez GOLEC UORKIESTRA (@golecuorkiestra)

- Podczas koncertu wykonacie utwór „Abba Ojcze”. Czy jest on dla was szczególnie ważny?
Paweł Golec: - Ta pieśń ma dla nas szczególne znaczenie. W 1991 roku, jako ministranci, szliśmy z pielgrzymką na Jasną Górę na spotkanie z Janem Pawłem II. Odbywały się wtedy Światowe Dni Młodzieży, a ich hymnem było właśnie „Abba Ojcze”. Do dziś pamiętamy niesamowite uczucie, kiedy ogromny tłum zaśpiewał tę pieśń Ojcu Świętemu...
Łukasz Golec: - Drugim miłym wspomnieniem było wykonanie „Abba Ojcze” w Tauron Arenie podczas spotkania Papieża Franciszka z Wolontariuszami w 2016 roku. Wtedy również odbywały się Światowe Dni Młodzieży. I tak oto historia tej pieśni, w naszym przypadku, zatoczyła krąg.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez GOLEC UORKIESTRA (@golecuorkiestra)

- Czy cieszycie się ogólnie z możliwości powrotu na scenę? Pandemia co prawda jeszcze trwa, wirus nas nie opuszcza, ale wielu artystów tęskniło za graniem.
Paweł Golec: - Oczywiście, że tak! Ten czas uświadomił nam, jak bardzo kochamy swoją pracę i jak mocno jesteśmy „uzależnieni” od kontaktu z publicznością.
Łukasz Golec: - Takiego pełnego powrotu do koncertowania nie ma i wygląda na to, że póki co nie będzie. Od początku pandemii odwołano nam ponad pięćdziesiąt koncertów, a część została przeniesiona na przyszły rok. Niestety widzimy, że na razie rokowania nie są zbyt optymistyczne. To nas martwi, bo mieliśmy w planach koncerty z najnowszym naszym projektem „Symphoethnic”. Bez wątpienia to jeden z najważniejszych projektów w naszym zawodowym życiu. Premierę płyty CD/DVD zaplanowaliśmy na połowę września i wiele wskazuje na to, że w tej chwili to jedyna możliwość, żeby nasi fani przekonali się, jak brzmi muzyka Golec uOrkiestra w symfonicznej wersji. Nie gasimy jednak ducha i wierzymy, że - jak mówią słowa naszego ostatniego singla - „Przyjdzie czas, przyjdzie czas i spotkamy się...”.

  

„Maryi Królowej śpiewajmy - koncert w 100-lecie urodzin Jana Pawła II” w niedzielę 16 sierpnia o godz. 16:50 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020