2020-05-23

„Świat według Kiepskich” - odcinek 564: Naprawa Ferdka

0

Halinka odkrywa, że chłopak Marioli jest geniuszem. Chce wykorzystać jego talent do stworzenia metamorfozy Ferdka. Sprawa nie jest łatwa, ale co to dla Oskara, który ma tysiąc pomysłów na sekundę. „Naukowiec” nakazuje umieścić w uchu bezrobotnego z Wrocławia czip, który sprecyzuje, co należy zrobić, aby ten stał się w końcu użytecznym mężem.

Oglądaj serial „Świat według Kiepskich” online na IPLA.TV

Przy trzepaku Halinka natyka się na nietypowe urządzenie, które samo trzepie dywan. Dzieli się swoim odkryciem z Heleną. Okazuje się, że to automatyczne trzepadło, które stworzył chłopak Mariolki. - To pani nie wie? Przecież pan Oskar to geniusz! To jest taki Leonardo da Vinci. Wie pani, to jest i artysta, i naukowiec w jednym! - zachwala sąsiadka. Żona Ferdka zaczyna zazdrościć swojej córce. Idzie więc do męża, aby wyrwać go z tradycyjnego, codziennego nicnierobienia i prosi go o „ruszenie dupska sprzed telewizora”. Bezrobotny z Wrocławia czuje się dotknięty. - Przepraszam cię bardzo, ale ty żeś jest bardzo niemiła, muszę ci powiedzieć. Jeszcze się chciałem ciebie zapytać, gdzie są obiecane przez ciebie dla mnie placki ziemniaczane, prawda? Gdzie one są? - zmienia temat, upominając się o jeszcze niezrobione jedzenie. - W dupie, Ferduś - odpowiada ze spokojem małżonka.

Oskar zaczyna rozwijać swoje umiejętności naukowe. Mariola dołącza się do interesu i odbiera od klientów pieniądze. Widząc zdolności przyszłego zięcia, Halinka pragnie, aby jej również pomógł. - To właściwie jest taka sprawa, że ja chciałabym w swoim mężu coś zmienić. No zmienić go po prostu. No naprawić - wydusza z siebie. Oskar postanawia „zresetować i sformatować” Ferdka. - Proszę pana, bo to chodzi o to, żeby on wreszcie przestał chodzić do tego Stasia, przestał chlać z tym Badurą piwo od samego rana i wreszcie poszedł do pośredniaka, żeby znaleźć jakąś uczciwą pracę! - wymienia Kiepska, a „naukowiec” już wie, co ma robić.

Halinka umieszcza czip w uchu Ferdka i czeka na efekty. Przymila się do męża i przygotowuje obiecane placki ziemniaczane. - Mnie jako żonę interesuje, czy ty jesteś najedzony, wypoczęty, wyspany... - oznajmia, kiedy ten niepokoi się o jej przesadną sympatię. Po całym dniu spędzonym w pracy salowa udaje się do mieszkania Oskara, aby dowiedzieć się, jak przebiegają badania. - Pan Ferdek od czterdziestu lat przebywa w trójkącie: sklep-złomowisko-park. Zupełnie się od tego uzależnił. Obiekt należy teraz zderzyć z rzeczywistością inną niż jego własny trójkąt - referuje i od razu proponuje, aby zamienić ulubione miejsca na kino, delikatesy i pośredniak. Czy Oskar naprawi Kiepskiego?

Świat według Kiepskich w sobotę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020