2020-05-16

„Świat według Kiepskich” - odcinek 563: Skarb Prezesa Piątka

0

Oskar, narzeczony Mariolki, zajmuje pustostan na piętrze Kiepskich. Ferdek podejrzewa go o niecne zamiary. Uważa, że pod płaszczykiem miłości do jego córki, próbuje dobrać się do skarbu byłego prezesa spółdzielni mieszkaniowej, który w dawnych czasach mieszkał w tym lokalu. Istnienie ukrytych bogactw potwierdza sam Prezes Kozłowski.

Oglądaj serial „Świat według Kiepskich” online na IPLA.TV

Nowy chłopak Marioli wprowadza się do pustego mieszkania obok Paździochów. Życie dziewczyny zaczyna się nareszcie układać. Halina bardzo się cieszy z tego faktu, o czym mówi nocą w łóżku mężowi. Ten jest odmiennego zdania, bo denerwują go „wilcze oczy” Oskara. - Ale wiesz, co mnie zastanawia? Skąd on dostał tego pustostana. Ciekawy jestem, co oni tam robią po nocach, bo Paździochowa to się skarżyła! - docieka. Kobieta broni jednak młodych, ale Ferdek z uporem maniaka twierdzi, że to najprawdopodobniej zboczeniec.

Niespodziewanie ktoś puka do drzwi Kiepskich. To żona Prezesa Kozłowskiego, która uważa, że jej mąż jest w strasznym stanie. - Ten idiota mnie wykończy! Ten debil twierdzi, że umiera! Powiedział, że ma ważną sprawę na cztery oczy do pana Ferdynanda! - krzyczy, ledwo łapiąc powietrze. Kiedy bezrobotny z Wrocławia przychodzi do domu prezesa spółdzielni, dowiaduje się, że to sprawa wagi państwowej. Wychodzi na jaw, że w pustym mieszkaniu przy ulicy Ćwiartki 3, mieszkał kiedyś dawny prezes, niejaki Piątek. Mąż Foki usilnie chce przekonać wąsatego alkoholika, że tam, gdzie teraz mieszka Mariola i Oskar, jest ukryty skarb.

Kiepski składa sobie wszystko w jedną całość. Teraz uważa, że chłopak tylko udaje miłość do jego córki, bo tak naprawdę chce zawładnąć ukrytym majątkiem. Problem w tym, że choć Kozłowski dał mu szyfr, to nadal nie wiadomo, gdzie podział się sejf. Ferdek zaczyna poszukiwania i postanawia złapać Oskara na gorącym uczynku. Jednocześnie sam ma chrapkę na fortunę.

Świat według Kiepskich w sobotę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020