2020-05-09

„Świat według Kiepskich” - odcinek 562: Wielki Zderzacz Hadronów

0

Dochodzi do poważnej katastrofy. Kiepskim psuje się telewizor. Szczęście w nieszczęściu, bo okazuje się, że kolega kuzyna Badury potrafi je naprawiać. Ferdek czeka więc na fachowca, ale przychodzi ktoś inny - Mirek Kudaśko, wielki naukowiec, który kiedyś, dawno temu, kochał się w Halinie. Wkrótce pojawia się Oskar, który ma pomóc przy odbiorniku i natychmiast zakochuje się w nim Mariolka.

Oglądaj serial „Świat według Kiepskich” online na IPLA.TV

Rodzina Kiepskich jak zwykle je wspólny obiad. To bardzo cieszy Ferdka, który podkreśla, że przy stole siedzą dwa małżeństwa, ale biadoli nad losem swojej najmłodszej latorośli. - I my se tak siedzimy, telewizora se oglądamy, tylko ta Mariolka nasza taka sama, bidulka, męża nie ma jeszcze - komentuje stan cywilny swojej córki. Ta broni się, że ci faceci, którzy zostali, to mają już „kobity”. Poza tym stawia bardzo dużo wymagań. Przyszły małżonek „ma być zajefajnie przystojny i bogaty”. - I pracowity - kwituje jej ojciec.

Niedługo później w telewizji emitowany jest wywiad z naukowcem, niejakim Mirkiem Kudaśko. - Matko boska! - ekscytuje się Halina. - To ten, który się we mnie kochał, jak ja jeszcze byłam w tym liceum pielęgniarskim - krzyczy. Ferdek zaczyna się śmiać. - Rzeczywiście, Kutaśko, ta stara pierdoła - chichra się. Niedoszły chłopak jego żony opowiada w programie telewizyjnym o Wielkim Zderzaczu Hadronów. Specjalista wyjaśnia redaktorce, że dzięki niektórym cząsteczkom można nawet wywołać... miłość.

W najmniej odpowiednim momencie Kiepskim psuje się telewizor. Bezrobotny z Wrocławia idzie natychmiast do Paździochów, żeby zapytać, co ma zrobić. Okazuje się, że i oni oglądają „Wywiad Dnia”. Helena i Janusz są zachwyceni profesorem i nie mogą uwierzyć, że astrofizyk smalił niegdyś cholewki do Kiepskiej. - Ludzie, trzymajcie mnie! A może to był Brad Pitt? - wyśmiewa go Paździochowa.

Małżeństwo Kiepskich deliberuje w łóżku o zepsutym telewizorze, że „to dobrze, że się spierdzielił, bo i tak tam gówno dają”. - Telewizor to jest złodziej czasu - stwierdza Halinka, a Ferdek jej wtóruje. Po chwili dochodzą do wniosku, że jednak bez niego nie zasną. Wąsaty alkoholik nazajutrz prosi o pomoc Badurę, a ten poleca mu swojego kuzyna. Niespodziewanie w mieszkaniu przy ulicy Ćwiartki 3/4, zamiast kolegi kuzyna Badury, zjawia się… Mirek Kudaśko, co doprowadza Ferdynanda do szału. Pojawia się również Oskar, w którym Mariolka zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Czy w domu Kiepskich szykuje się ślub?

Świat według Kiepskich w sobotę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020