2020-05-02

„Świat według Kiepskich” - odcinek 561: Europejski obywatel

0

Kiepscy oglądają program publicystyczny, w którym poruszany jest temat nadwagi w społeczeństwie. Wkrótce mieszkańcy kamienicy dostają pilne zadanie - zrzucić zbędne kilogramy. Zostali objęci pilotażową akcją Unii Europejskiej wspomagającą odchudzanie. Panie podchodzą do tematu poważnie, ale panowie szukają innego rozwiązania.

Oglądaj serial „Świat według Kiepskich” online na IPLA.TV

W programie „Jak cię widzą, tak cię piszą” profesor Zygmunt Pączek z Ministerstwa Zdrowia rozmawia o kondycji fizycznej naszego społeczeństwa. - Jest źle. Jest bardzo źle. Jest tragicznie! - krzyczy w studiu telewizyjnym. Informuje widzów, że właśnie ruszył specjalny program odchudzania obywateli i dodaje, że nasz kraj wreszcie musi jakoś wyglądać. - Jak szczupły człowiek przyszłości! Europejczyk! - podnieca się pomysłem. Swoje stanowisko argumentuje strachem przed wyrzuceniem z Unii Europejskiej...

Rodzinie Kiepskich, zajadającej chrupki, chipsy i paluszki, bardzo podoba się ta audycja, a w szczególności Ferdkowi, który z wywalonym brzuchem do góry komentuje program. - No i ma rację. Żreć to by każden jeden chciał, ale robić to ni ma komu - stwierdza. Niespodziewanie wszyscy mieszkańcy zostają wezwani na zebranie na korytarzu, które we własnej osobie prowadzi profesor Pączek. Okazuje się, że w kamienicy przy ulicy Ćwiartki jest aż 65 kilogramów nadwagi. - Macie miesiąc, żeby pozbyć się tego - kwituje. Na koordynatorkę projektu wyznacza Halinkę Kiepską, ponieważ jest reprezentantką służby zdrowia.

Żona Ferdynanda bardzo mocno wczuwa się w rolę. Kobieta liczy na to, że ktoś z Ministerstwa Zdrowia ją zauważy, bo chciałaby zostać ogólnopolską koordynatorką akcji. Podobnie do sprawy podchodzą inne panie. Helena przy sąsiadach ogłasza, że w czynie społecznym zrzuci dwa kilogramy. - Protestuję, Helena! Jesteś za chuda! - Marian nie zgadza się z decyzją Paździochowej. Podczas obrad sąsiedzkich wychodzi, że panowie niechętnie podchodzą do wielkiej metamorfozy.

Po tygodniu surowej diety w mieszkaniu Kiepskich wszyscy marzą o jedzeniu. W telewizji ciągle trafiają na programy kulinarne - a to o kremówkach, a to o nóżkach wieprzowych. Nikt tak naprawdę nie czuje się dobrze, szczególnie wtedy, gdy na obiad Halina serwuje szpinak z czosnkiem. Głodowa frustracja przeradza się w obsesję. - Śnił mi się boczek. Tak się obracał na tym ruszcie, tak miał pięknie przypieczoną skórkę, tak mu ten tłuszczyk kapał... - opowiada Ferdkowi Janusz Paździoch. Mężczyźni postanawiają znaleźć inny sposób na chudnięcie. Czy ich autorska metoda odniesie skutek?

Świat według Kiepskich w sobotę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020